چرا باید همین الان گرافیک سه بعدی را آموخت؟

سه بعدی‌ها یا 3D. سلام و عرض ادب و احترام فرید قاسم اسد هستم، بنیانگذار و مدرس موسسهpixel man education و ‌Pixel man marketing. در ویدئو این هفته می‌خواهم در رابطه با گرافیک از نوع سه بعدی یا 3D صحبت کنیم، یعنی جایی که علاوه بر محور X و محور Y، محور‌Z  هم داریم یعنی محوری که می‌رود توی کامپیوتر. خوب چه اتفاقی می‌افتد و اول از همه اینکه چرا این مهم است؟ من یک آماری را در وب سایت فکر می‌کنم indid.com می‌خواندم، احتمالا اسم آن را شنیده‌اید وب سایتی است مربوط به کسانی که دنبال کار می‌گردند یا شرکت‌هایی که دنبال پرسنل می‌گردند تا استخدام کنند، نوشته بود که در حال حاضر فقط 1.5%graphic designerهای دنیا سه بعدی می‌دانند و این خیلی عدد بزرگی است این در حالی است که تمام صنعت هالیوود visual effect و انیمیشن و از آن طرف اخیرا productهایی که در Amazon به نمایش گذاشته می‌شود اینها همه به نوعی به صنعت سه بعدی وابسته هستند.‌
اخیرا با یک شرکتی در سانفرانسیسکو صحبت می‌کردم که کار فرش را انجام می‌داد و می‌گفت تمام این عکسهایی که ما داریم و در وب سایتمان گذاشته‌ایم هم در رابطه با فرشهایمان و دکوراسیون داخلی اینها سه بعدی است و با 3DS Max یا Maya ساخته شده و با V-Ray، render گرفته شده که می‌تواند photo realistic را از یک نمای سه بعدی بگیرد. خوب چرا اصلا باید این کار را انجام دهیم؟ به خاطر اینکه ما نمی‌توانیم خیلی جاها برویم و عکسبرداری کنیم و اصلا به ما اجازه نمی‌دهند، یکی از همین جاها خانه‌های آدمهای خیلی پولدار و مهم است که شما مثلا یک kitchenی را برایش طراحی کردی و اجازه عکسبرداری نمی‌دهد چون به هر حال owner آن  Property ایشان است. خوب ما مجبوریم از روی نقشه‌ها آن را سه بعدی بسازیم همه materialها و نورها و چیزهایی را که داریم به آن انتقال دهیم و تبدیلش کنیم به یک عکس و هر چیزی که می‌خواهیم و هر کجا بگذاریم توی وبسایتمان بگذاریم و بگوییم ما این را طراحی کرده‌ایم بسیار بسیار industry جدیدی است، خوب سه بعدی نه، خود سه بعدی مثل 3DS Max یا Maya سالها است هستند، Maya 15 سال است و فکر می‌کنم 3DS Max بالای 32-33 است که این نرم افزار وجود دارد و خیلی هم در این مسیر advance شده‌اند، انقدر advance شده‌اند که دیگر واقعا نمی‌شود تشخیص داد که آیا واقعا این یک عکس از جسم واقعی است یا اینکه توسط سه بعدی‌ها render شده است.
‌ما در pixel man education یا ‌Pixel man.ca دوره‌های سه بعدی‌مان خیلی متنوع است و خیلی پیچیده است یعنی هر کس هرچقدر که بخواهد در سه بعدی‌ها جلو برود ما برایش دوره داریم. مثلا‌ ما خودمان دوره Maya را به 7 قسمت اصلی تقسیم کرده‌ایم NURBS Modeling، Polygon Modeling، Animation، Rendering، Particle و live که وصل می‌شود به نمای واقعی که می‌گیریم و در آخر physics & dynamic یعنی‌ همه این چیزهایی را که در دنیای واقعی داریم را در این نرم افزارهای سه بعدی شما می‌توانید عملیاتی و اجرا کنید و با یک دوربین فیلمبرداری visual یا virtualی که در خود نرم افزار است فیلمبرداری کنید و این را تبدیل کنید به عکس، motion graphic، انیمیشن و هر جایی که می‌خواهید با هر اندازه‌ایی آن را آپلود کنید. یک موضوع خیلی مهم دیگری که داریم موضوعی است که در رابطه با Amazon است.
Amazon از دو سال یا 1.5 سال پیش دیگر اجازه نمی‌دهد شما یک محصولی را که می‌خواهید بفروشید فقط بگذارید و عکسش را بگیرید و آپلودش کنید باید object سه بعدی آن را به صورت OBJ آپلود کنید وphoto real stick ، render یا JPEG ازش داشته باشید. چرا؟ به خاطر اینکه می‌خواهد بگوید اولا وب سایت من با این renderها تمیز و خوشگل و یک دست و یک نواخت می‌ماند، دوما این که نسل بعدی که می‌آیند و Gamer هستند، می‌خواهند 360 درجه چیزی را که می‌خواهند بخرند قبلش با آن بازی کنند، بچرخانند و ببینند و رنگش را عوض کنند و نورش را عوض کنند. من فکر می‌کنم دنیای آینده visualها به سمت سه بعدی‌ها خواهد رفت. یک مقدار سخت است هم یادگرفتن آن و هم درس دادن آن، ولی ارزشش را دارد که روی آن سرمایه گذاری کنید برای اینکه بسیار بسیار مهم است.
‌امیدوارم از این ویدئو هم خوشتان آمده باشد شما را به خدای بزرگ می‌سپارم.خداحافظ.
چرا در امروز و آینده گرافیک سه بعدی مهم است؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به