چگونه و با کمک چه پارامترهایی می‌توان در اینستاگرام موفق شد؟

شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام. سلام و عرض ادب و احترام فرید قاسم اسد هستم، موسس و بنیانگذار و مدرس موسسه ‌education pixel man و‌Pixel man marketing.
در ویدئوی امروز می‌خواهم در رابطه با بازاریابی یا marketing در شبکه‌های اجتماعی صحبت کنم و چون می‌دانم این روزها چون در رابطه با اینستاگرام بحث داغ است پس با اینستاگرام شروع می‌کنیم.‌
خوب اینستاگرام هم مثل سایر شبکه‌های اجتماعی یک تعداد زیادی افراد یک جایی دور هم جمع شده‌اند و با هم دیگر‌ اطلاعات را رد و بدل می‌کنند‌. در خصوص marketing من این را گفته باشم، تبلیغات در همه شبکه‌های اجتماعی مجانی نیست، اصلا اینها رایگان نیستند. یعنی اگر شما بخواهی تبلیغ بگذاری باید پول بدهید، promote کنید addتان را و این کار را انجام دهید. ولی چه کار کنیم که در اینستاگرام بیشترین اثرگذاری تبلیغاتی و promote کردن businessمان را داشته باشیم. وقتی که می‌خواهیم تبلیغی را در اینستاگرام انجام دهیم به چند تا نکته باید توجه کنیم.
اول اینکه account شما (حساب کاربری شما) در اینستاگرام با فیسبوک به هم وصل هستند. این خوب است چون شما می‌توانید‌online personal behavior را از فیسبوک بگیرید تا بدانید برای چه generationی در اینستاگرام تبلیغات انجام بدهید یا پست بگذارید. وقتی که می‌خواهید پست بگذارید، چون اینستاگرام اصلا با share کردن یک عکس تبلیغ شروع می‌شود، وقتی بحث business و professional است حتما باید با یک کادر تبلیغاتی یک ad تبلیغاتی را طراحی کنید و پست کنید. این پست کردن به این سادگی نیست چرا؟ چون headline دارد، کار گرافیکی دارد، description یا توضیحات دارد و از همه مهمتر هشتک دارد. هر کدام از اینها نباشد، این کار نمی‌کند. در اینستاگرام ما می‌توانیم 30 تا هشتک را به کارمان اضافه کنیم.
‌به این مطلب توجه داشته باشید اگر شما کار construction می‌کنید، مثلا ساختمان می‌سازید و یا renovation انجام می‌دهید درست است که یکی از تگ‌هایتان باید construction یا renovation باشد ولی بقیه تگ‌هایتان باید چیزهای دیگر باشد که اصلا ربطی به این موضوع ندارد. مثلا خود من اگر بخواهم بگذارم، می‌گذارم BMW، فکرش را کنید مثلا طرف دارد کار construction می‌کند ولی یکی از هشتگ‌های آن زیر BMW است، چرا؟ آدمهایی که BMW یا بنز سوار می‌شوند ممکن است یک مقدار وضع مالی‌شان از بقیه بالاتر باشد و بتوانند خانه بسازند.‌ این استراتژی که کدام هشتک را به کار ببریم در زیر پست اینستاگرام بسیار مهم است.
در اینستاگرام وقتی که می‌خواهیم پست بگذاریم باید به سه موضوع توجه داشته باشیم:
1-پست.
2-story.
3-highlight story.
هایلایت کردن storyها یعنی اینکه هر کسی که وارد صفحه اینستاگرام شما می‌شود باید بتواند category فعالیت‌های شما یا تقسم‌بندی فعالیت‌های شما را ببیند. من از شما خواهش می‌کنم که همینطوری نروید و برای businessتان یک عکسی از یک جایی بگیرید و آن را بگذارید این پست promotional نیست. این کار، کار حرفه‌ای نیست. چرا برای اشخاص خوب است مثلا teenagerی ایستاده و با دوستانش می‌رود بیرون و سلفی می‌گیرد و من خودمم خیلی سلفی گرفتن را دوست دارم، می‌گیرم و می‌گذارم این ور و آن ور ولی وقتی بحث business است، نه، حتما باید graphic designer حرفه‌ای داشته باشید حتما باید creative content creator حرفه‌ای داشته باشید و تگ‌ها درست ساخته شود و آن زیر گذاشته شود. پس چه شد؟
پست را داریم که ابعادش مربعی است بهترین اندازه برای اینستاگرام 1048*1048 پیکسل است، بعد پست در story را داریم که 1080*1920 پیکسل است که عمودی است و بعد آن عمودی را که story است شما می‌توانید highlight کنید. هر کدام از این چند تا کاری را که گفتم اگر انجام ندهید advertising شما در اینستاگرام درست انجام نمی‌شود.
امیدوارم که از این ویدئو‌ها هم خوشتان آمده باشد و در businessتان هم استفاده کنید‌، تا هفته دیگر خدانگهدار.
چرا چند عکس گذاشتن در اینستاگرام کار نمی کند و رمز موفقیت در آن چیست؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به