اهمیت فوق‌العاده صوت و صدا در مارکتنیگ چیست و چگونه می‌توانید از آن بهره بگیرید؟

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما عزیزان. فرید قاسم اسد هستم، بنیانگذار و مدرس موسسه‌pixel man، education pixel man و Pixel man marketing.
‌همینطور که می‌بینید توی ویدئوی این هفته می‌خواهم در رابطه با صوت و صدا صحبت کنم. هم یک رادیوی قدیمی آوردم و هم هدفون و microphone آوردم و هم یک sound recorder که قبلا و البته نمی‌دانم شاید هنوز هم خبرنگارها برای ضبط صدا از آن استفاده می‌کنند‌. مطلبی که هست این است که می‌خواهم بگویم که چقدر صدا در بازاریابی مهم است‌. در بازاریابی وقتی که ما صوت را در رابطه با product، در رابطه با سرویسمان با یک صدای خوب، با یک صدای رسا، پیام را بیرون می‌دهیم‌، در اصل داریم چهارمین رسانه یا media را ‌که صوت است، به بیننده انتقال می‌دهیم و این صدا چون صدای انسان است psychologically یک آرامش و امنیت عجیبی را در ذهن بیننده اعمال می‌کند.
حال سوالی که من مطمئنم در ذهنتان پیش می‌آید این است که خوب فرید ما الان چطوری با صدا marketing کنیم، کنار خیابان برویم و داد بزنیم یا صدایمان را ضبط کنیم؟ نه. توی وبسایت‌تان یک بخشی را می‌گذارید که شما را، یعنی بیننده‌های شما را وصل می‌کند به بلاگتان. بلگتان را وصل کنید به یک آرشیوی از مثلا پادکست‌تان توی Sound cloud و اجازه بدهید که علاوه بر اینکه مطالبتان را می‌خوانند و ویدئوهایتان را می‌بینند و عکسهایتان را می‌بینند، صدایتان را هم می‌شنوند و کمکی که می‌کند این است که وقتی بیننده شما کنجکاو است روی این سرویس یا product‌ی که تولید می‌کنید، می‌تواند مدت طولانی‌تری را به شما بدهد تا شما آن پیغام بازرگانی یا massageتان را در قبال آن دو تا سوالی که دو هفته پیش مطرح کردم، که اولا شما چه مشکلی از اینها حل می‌کنید و ثانیا آن جاهایی که رقبای شما شکست خورده‌اند، چطوری می‌توانید cover کنید و کمکشان کنید. خوب حالا چطوری این کار را بکنیم؟
خیلی ساده است، یعنی اصلا علم پیچیده‌ای نیست. اولا باید یک مقدار نرم‌افزار adobe audition را بدانید و یک میکروفون خیلی ساده می‌گیرید و حتی با cell phoneتان هم می‌توانید، چون من می‌دانم این آیفون‌هایی که جدید است خیلی با quality بالا صدا را save می‌کنند و می‌توانید آن را به خودتان ایمیل کنید. این صدایتان را ضبط می‌کنید و توی audition اگر بخواهید یک مقدار effectهایش را بالا و پایین کنید و آماده‌اش کنید برای Upload توی sound cloud یا بعد از‌sound cloud توی پادکست‌تان و بعد link آن را در وبسایت‌تان بگذارید، کمک می‌کند تا از سومین رسانه‌ای که برای marketing استفاده می‌کنید در تبلیغ business شما موثر واقع شود و توجه به این مطلب خیلی هم مهم است که صدا یکی از اثرگذارترین رسانه‌ها و mediumهایی است که توی چهار‌تای اصلی که باز دو هفته پیش گفتم، متن، تصویر، صدا و ویدئو می‌تواند مشتری‌هایتان را جلب بکند.
یک مقدار کار technical دارد که حال ما چطوری این را آماده کنیم و بگذاریم توی پادکست‌مان و با چه quality آن را انتقال بدهیم و بعد روی چه تصاویری، بعضی وقتها حتی ممکن است که این صدایی را که در رابطه با یک سرویس صحبت می‌کنیم روی یک سری تصاویری بگذارید که transitional به همدیگر تبدیل می‌شوند ولی بسیار بسیار کمک خاصی می‌کند و امیدوارم که لب مطلب را در رابطه با صدا هم به شما گفته باشم.‌ قبل از اینکه مطلب را تمام کنم و بروم، می‌‌خواهم این مطلب را بگویم، وقتی که با صوت داریم صحبت می‌کنیم، یعنی می‌خواهیم در marketing استفاده کنیم، حتما یک مقدار آن taste، emotion را به آن اضافه کنید،‌ مثل آدم آهنی ننشینید و یک متنی را از رو بخوانید، این اصلا متن marketing نیست، این متن یا صدایی نیست که در نهایت تبدیل به sales بشود. پس یک مقدار ریلکس‌تر و یک مقدار با emotion و quality بالا، می دانم که کار سختی است ولی بگذارید که مردم یا مشتری‌ها اگر واقعا علاقمند هستند به این product بروند و گوش بدهند و شب‌ها که در رختخواب هستند این مطلب را گوش بدهند.‌ این اثر بسیار مهمی دارد.
‌امیدوارم که از این ویدئو خوشتان آمده باشد. هفته آینده می‌بینمتان.مرسی.
چگونه می توان با استفاده از صوت و صدا در مارکتینگ روی مشتری خود اثر بگذارید؟

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به