طراحی تعاملی یا Interactive Design چیست؟ با مشاغل مدرن و پولساز آشنا شوید

داشتم در رابطه با Video Game Design صحبت می‌کردم.
یکی از Industryهایی که به نظر من خیلی بازار کار مفیدی دارد و دانشجوهایی که به هر نوعی در Industry Digital Art کار می‌کنند می‌توانند یک جورهایی خودشان را وصل بکنند. نه به خاطر اینکه  Video Game Designer بشوند، نه، اصلا. به این خاطر که بتوانند توی Industry Interactive Design حضور پیدا کنند. ممکن است الان به من بگویید فرید‌ Industry Interactive Design اصلا چی هست؟ فرض کن ما می‌رویم توی آمازون amazon.ca یا amazon.com و می‌خواهیم یک چیزی را بخریم. خوب چکار مگر داریم می‌کنیم؟ به نظر من داریم Game بازی می‌کنیم به خاطر اینکه یک محصولی را می‌بینیم، روی آن کلیک می‌کنیم، بعضی وقت‌ها فیلمش را می‌بینیم Swipe می‌کنیم، می‌رویم بعدی و بعد می‌رویم یک چیزی را به کارت اضافه می‌کنیم. همه اینها Interactive است. یعنی شما به عنوان خریدار، دارید با یک محصول دیجیتالی به نام Amazon، interaction برقرار می‌کنی.
خوب این به نظر من اصل گرافیک است 50 درصد آن مهندسی است و 50 درصد آن Art است. خیلی خوب اگر به این نتیجه برسیم، اگر به این باور برسیم که باید یک چیزی را طراحی کنیم، بعد اصول User enter face و User experience را برایش حاکم کنیم و بعد تولیدش کنیم به یک محصول دیجیتالی، این درست همان چیزی است که امروز بازار Graphic Design و Design Interactive ‌به آن نیاز دارد. خوب اگر ما کار پیدا نمی‌کنیم، در اصل این اتفاق دارد می‌افتد که ما از این مسیر واقعی دیجیتال که دارد حرکت می‌کند، یک خورده داریم منحرف می‌شویم به سمت همان جاده قدیمی که خوب انتهایش هم بن‌بست است به همین خاطر می‌بینیم که یک تعداد خیلی زیادی Graphic Designer هستند که اینها نمی‌توانند کار خوب یا درآمد خوب داشته باشند.
پس اولین industry که گفتم باید بهش ملحق بشویم بود .Marketing دومی بود‌ Video Game Design. سومی که یک خورده پیچیده‌‌تر است، شاید برود سراغ Visual Effect و فیلم‌های سینمایی، خوب آن یک ترکیب خیلی پیچیده‌ای از این است که یک مقدار آدم فیزیک هم بداند. به خاطر اینکه شما یک مقدار با Particle درگیر هستی و سایر نرم افزارهایی مثل Autodesk Maya و یا 3DS max به آن بزرگی.
اینها اتفاقی که برایشان می‌افتد این است که شما درگیر می‌شوی با قوانین نیوتن. مثلا من می‌دانم و حضور ذهن دارم که توی Autodesk Maya یک بخشی دارد به اسم Filed و توی این Filed شما تمام نیروهای فیزیکی موجود را که در دنیای واقعی وجود دارد می‌توانید به آن نمای سه بعدی‌ات انتقال بدهید. و خوب حتما فیلم Avatar را دیده‌اید و ‌فیلم Titanic را دیده‌اید و فیلم‌هایی که جدیدا می‌آید مثل محصولات Marvel را دیده‌اید.
اینها همه به نوعی از ترکیبات نمی‌دانم Maya و Max و Photoshop و illustrator و در نهایت after effect و Premiere هستند. خوب اگر گرافیک دیزاینری هستید که واقعا این سه یا چهار تا نرم‌افزاری که من به شما گفتم‌ به غیر از دو تای اولی که ساده است ‌‌‌illustrator و photoshop بقیه را نمی‌دانید، نیاز دارید که یک Upgrade خودتان را بکنید و من توصیه می‌کنم حتما توی این وادی قدم بگذارید و خوب Website ما هم هست و خود من هم اینجا هستم، اگر که فکر می‌کنید کمکی لازم دارید، در خدمتتان خواهم بود. مرسی.‌
طراحی تعاملی چیست؟ چگونه می‌توانید وارد شغل پولساز اینترکتیو دیزاین شوید

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به