چین پنجشنبه ششم و سپس جمعه هفتم آگوست، سومین و چهارمین کانادایی زندانی را بعلت تولید مواد مخدر به اعدام محکوم کرد. این حکم دادگاه در شرایطی صادر می‌شود که دو کانادایی دیگر که نام کوچک هر دوی آنها "مایکل" است قبلا بعلت جاسوسی محکوم به اعدام کرده بود. کانادا معتقد است این احکام در انتقام به دستگیری "منگ وانژو" مدیر مالی شرکت هوآووی در ونکوور گرفته می‌شود.
 
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
چین شو ویهونگ و یی جیانهوا، سومین و چهارمین کانادایی را به اعدام محکوم کرد
چین می‌گوید که حکم زندان مادام‌العمر "وین گوانشیونگ" و اعدام "شو ویهونگ" کانادایی که باید بطور اتوماتیک در دادگاه بعدی بررسی شود نبایستی اثری در ارتباط دو کشور داشته باشد. یک کارخانه در جنوب چین می‌گوید که این اشخاص از مواد و تجهیزات برای ساخت ۱۲۰  کیلوگرم مواد مخدر در اکتبر ۲۰۱۶ استفاده کرده‌اند.
روز جمعه نیز "یی جیانهوا" در دادگاهی در شهر "فوشان" بخاطر تولید و انتقال مواد مخدر حکم اعدام گرفت. در این دادگاه یک نفر دیگر نیز محکوم به اعدام شد و چهار نفر دیگر محکوم به چهار سال زندان تا حبس ابد شدند. این حکم پس از حکم "شو ویهونگ" صادر می‌شود. "رابرت شلنبرگ" نیز پس از دستگیری منگ حکم اعدام گرفته بود و در آوریل سال گذشته نیز "فن وی" بعلت قاچاق مواد مخدر محکوم به اعدام شده بود. بدین ترتیب اکنون چهار کانادایی در رابطه با مواد مخدر در چین در معرض اعدام قرار دارند.
روی عکس کلیک کنید تا شماره بگیرد
insurance بیمه Nobel Auto
"مایکل کورینگ" و "مایکل اسپور" نیز در اپریل سال گذشته اما به اتهام جاسوسی حکم اعدام گرفته‌اند. چین می‌گوید این احکام نیز ربطی به ادعای کانادا در مرتبط بودن آن با دستگیری منگ ندارد. منگ طبق حکم دادگاه کانادا قرار است به آمریکا مستردد شود.
Date: Thursday, August 6, 2020 - 23:15

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به