درخواست‌ها اینقدر زیاد شده که بسیاری از دامداران مجبور به پیش‌فروش گوشت گاوهایشان شده‌اند
"تیم هوون" که در نزدیکی منطقه "رد دیر" گاو پرورش می‌دهد، می‌گوید که مردم بیشتری گوشت گاو را به صورت عمده از دامداران در سراسر استان می‌خرند بطوریکه بسیاری از دامداران مجبور به پیش‌فروش گوشت گاوهایشان شده‌اند.
خانواده او که به گفته او بیش از یک قرن است که در یک زمین هم کشاورزی و هم گله‌داری می‌کنند، اکنون بسته‌های مختلف برش‌داده شده از گوشت یک گاو بطور کامل یا نیمی از گاو را می‌فروشند زیرا خانواده‌ها آنها را سریعا و مستقیما به قیمت خوبی می‌خرند تا فریزرهایشان را پُر کنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
هجوم دوباره کانادایی‌ها؛ اینبار برای خرید گوشت گاو کامل یا نصفه برای گذاشتن در فریزر
هوون معتقد است با اینکه افراد کمتری گوشت گاو "ارگانیک" می‌خرند، اما کسانی که هنوز خریدار این نوع گوشت هستند، به دلیل اقتصاد بد، برای تقویت امنیت غذایی و جلوگیری از اینکه افزایش قیمت گوشت گاو روی آنها تاثیر بگذارد، اکنون در هر خرید خود گوشت بیشتری می‌خرند. وی می‌گوید: "فروش بسته‌های کوچک‌تر گوشت گاو ما به نوعی محسوس کاهش یافته، من دلیل این را وضعیت بد اقتصادی، هزینه‌های بالاتر زندگی و نیز حساس شدن بیشتر مردم به آنچه می‌خورند، می‌دانم".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
او گفت که یک گاو کامل در مزرعه او حدود ۴۰۰ پوند (۱۸۰ کیلوگرم) گوشت دارد که هر پوند از آن را به قیمت ۵.۵۵ دلار می‌فروشد. بدین ترتیب هر مشتری او یکباره مبلغ ۲,۲۰۰ دلار می‌دهد تا یک گاو کامل را بخرد و به خانه ببرد. هوون می‌گوید علاوه بر هزینه گوشت، وی هزینه‌های پردازش مانند چرخ کردن بخشی از آن را سفارش می‌دهند که بدین ترتیب وی از هر مشتری حدود ۲۰۰ دلار دیگر نیز دریافت می‌کند. او می‌گوید در مجموع از فروش هر گاو حدود ۲,۵۰۰ دلار پول به دستش می‌رسد. بسته‌های نیم گاو یا ربع گاو نیز حدود ۲۰% از کل فروش گوشت او را تشکیل می‌دهند. او توضیح می‌دهد که برخی از خانواده‌ها هرساله چندین سفارش گوشت کامل یا نصفه گاو می‌دهند بطوریکه او اغلب گوشت‌هایش پیشاپیش رزرو شده و انتظار کاهش تقاضا را نیز ندارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
از سوی دیگر تولیدکنندگان گاو در کانادا و نیز استان آلبرتا با شرایط نابسامان و فشار شدید هزینه‌های ناشی از شرایط خشکسالی مواجه هستند و بسیاری از دامداران مجبور کرده تا زودتر گاوهایشان را بفروشند. چندین شهرداری در استان آلبرتا که در آن دامداران گاوهای گوشتی پرورش می‌دهند، امسال به دلیل کمبود شدید بارندگی، اعلام بلایای کشاورزی کرده‌اند و به همین دلیل به‌نظر می‌رسد قیمت گوشت گاو قطعا افزایش خواهد یافت. این در حالی‌ست که این استان، مهمترین استان تولید گوشت گاو در کاناداست و دیگر استان‌های تولید کننده مانند ساسکاچوان و مانیتوبا هم شرایط تقریبا مشابهی دارند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
از سوی دیگر، "شیلا هیلمر" نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گوشت گاو آلبرتا می‌گوید که فروش گوشت مستقیم توسط کشاورزان و دام‌پروران به مردم، امری غیر معمول است و چنین می‌افزاید: "این روزها مردم بیشتر و بیشتری می‌خواهند بدانند غذایشان از کجا می‌آید، دیگر کسی همینجوری به یک فروشگاه مراجعه نمی‌کنند و اولین گوشتی که دستش آمد را نیز نمی‌خرد. به همین دلیل انتظار نمی‌رود که مردم با همین وضعیت مستقیما سراغ دامداری‌ها بروند اما ما اکنون با جنبشی در این ده سال گذشته روبرو هستیم که در آن شاهدیم هر ساله مردم بیشتری سراغ دامداری‌ها می‌روند".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

شیلا می‌افزاید که برای دامداران، ایجاد یک مرکز کوچک فرآوری گوشت ویژه برای خرید مستقیم مردم نیازمند سرمایه‌گذاری سنگین و نیز تحت بازرسی قرار گرفتن توسط دولت است که مشکلات خاص خودش را دارد. او گفت: "با این تعداد از مردم، چالش همیشگی آنها به زودی یافتن کشتارگاه کوچکی است که به آنها امکان بدهد خودشان گاو را بخرند و خودشان آن را پردازش کنند زیرا کشور با کمبود نیروی کار و نیز وجود یک بازار خاص روبروست، به همین دلیل این بیزینس، بیزینس بسیار گرانی‌ست که معلوم نیست به کجا می‌رود".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, December 28, 2023 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به