داگ فورد نخست وزیر انتاریو جمعه اعلام کرد که به زودی ساخت و ساز یک قسمت از دانشگاه یورک در منطقه مارکهام آغاز می شود. فورد گفت كه ساخت این دانشگاه در ماركهام باعث اشتغال بیش از ۲،۰۰۰ نفر خواهد شد و بیش از ۳۵۰ میلیون دلار "فواید اقتصادی فوری" به همراه خواهد داشت. وی ادامه داد: زمان فرا رسیدن یک رویکرد جدید و ابتکاری برای تأمین اعتبار دانشگاه‌ها و هزینه‌های آنها رسیده است. به جای این که استان چک‌های چند میلیون دلاری بنویسد ما سیستمی را تدوین کردیم تا بتوانیم چنین پروژه‌های جدیدی را با هزینه‌ای بسیار کمتر برای مالیات‌دهندگان اجرا کنیم.
دو سال پیش ، دولت فورد با استناد به کسری بودجه بزرگ چند میلیارد دلاری انتاریو، بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بودجه برای گسترش محوطه دانشگاه مارکهام و همچنین سایر پروژه‌های وابسته در "برمپتون" و "میلتون" را لغو کرد.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
 
ساخت دانشگاه یورک در مارکهام، نزدیک منطقه ایرانی‌نشین آغاز می‌شود
ساخت این محوطه دانشگاه به زودی آغاز خواهد شد و دولت استانی گفت که این ساخت و ساز به بهبود اقتصادی پس از کوید-۱۹ منطقه کمک خواهد کرد. فورد گفت: "ماركهام میزبان نخستین واحد دانشگاه یورک در منطقه و بزرگترین سرمایه‌گذاری دانشگاهی نیز خواهد بود. ما بسیار خوشوقتیم که اعلان کنیم در برنامه‌ریزی برای ساخت دانشگاه یورک مارکهام پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم".
روی عکس کلیک کنید تا شماره بگیرد
insurance بیمه Nobel Auto
این مجموعه جدید دانشگاهی که ۴۰۰،۰۰۰  فوت مربع زیربنا خواهد داشت و میزبان ۴۲۰۰ دانشجو خواهد بود درست در شمال بزرگراه ۴۰۷ و غرب خیابان "کندی" (در شمال شرقی تورنتو و ریچموندهیل و غرب مارکهام) واقع شده است. فاصله آن از ایستگاه "گو" در خیابان "یونیون ویل" حدود ۱۰ دقیقه پیاده خواهد بود.
رئیس دانشگاه یورک با تایید سخنان فورد گفت: این واحد در پاییز ۲۰۲۳ افتتاح می‌شود و رشته‌های فناوری، تجارت، علوم داده‌ها و کارآفرینی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه خواهد کرد. "روندا لنتون" معاون رئیس دانشگاه یورک گفت: "این واحد در واقع در یکی از پویا‌ترین و سریعترین جوامع کانادا {یعنی مارکهام} تاسیس می‌شود. ما مشتاقانه می‌خواهیم همکاری‌های خود را با دولت و بخش‌های خصوصی و دولتی تقویت کنیم تا دانشجویان ضمن تحصیل و فرصت‌های شغلی محلی، فرصت‌های یادگیری یکپارچه کار را نیز در هنگام فارغ التحصیلی داشته باشند".
"فرانک اسکارپیتی" شهردار مارکهام نیز با تشکر از فورد و ریاست دانشگاه یورک گفت که امیدوار است این شهر بتواند در رشد کانادا سهم خودش را به خوبی ایفا کند. اسکارپیتی شهرداری و شهر مارکهام را تبدیل به یک منطقه با رشد مطمئن و رو به بالا کرده است.
Date: Saturday, July 25, 2020 - 19:45

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Canadian Mathematical SocietyWebsite Design

Share this with: ارسال این مطلب به