به دلیل نبود هوای کافی در داخل هواپیما به مسافران برای دقایقی اجازه داده شد که در بیرون هواپیما بایستند
مسافران شرکت هواپیمایی ایرترانست گفتند در حالی که هواپیمای آنها در اوایل هفته جاری در فرودگاه رم نشسته بود، مجبور شدند شش ساعت سخت را بدون غذا، تهویه هوا و با بی‌اطلاعی از وضعیت‌شان، در دمای 30 درجه سانتیگراد، وسط فرودگاه و در داخل هواپیما بگذرانند. مقصد این پرواز تورنتو و دارای 336 مسافر بود. ایر ترانست اعلام کرد که این هواپیما در فرودگاه بین المللی "لئوناردو داوینچی" به دلیل مشکلات مکانیکی زمینگیر شده بود و پس از شش ساعت مجبور شد پرواز را به کلی لغو کند زیرا خدمه از نظر ساعات کاری به حد مجاز خود رسیده بودند.
"استفان فاریا ونگ" یکی از مسافر گفت: "واقعاً خیلی بد بود. من هرگز باور نمی‌کردم که هواپیما را داخل آن جهنم نگه دارند، این برای کسی که هزینه سرویس را پرداخت کرده واقعا عادلانه نیست، پول بدهید و شکنجه هم بشوید". پس از شش ساعت معطلی مسافران از هواپیما پیاده و به هتل منتقل شدند. هواپیما بعدازظهر فردای آن روز و با 24 ساعت تاخیر به سمت تورنتو حرکت کرد.  
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
insurance بیمه
"مادلین ماسارو" 17 ساله‌، که با یک گروه حدود 40 نفری از دانش‌آموز دبیرستانی تورنتو در حال سفر بود‌ گفت: "این اتفاق کاملاً ناا‌مید کننده بود، بی‌غذایی و گرمی بیش از حد هوا باعث شد همه در حال باد زدن خودشان باشند یکی از دختران گروه مجبور شد به صورت اضطراری از هواپیما خارج شود چون دچار گرمازدگی و اضطراب شدید شده بود".
وقوع این حادثه مصادف بود با اجرای قوانین جدید حمایت از مسافرین که الزام می‌کند شرکت‌های هواپیمایی باید تهویه مطبوع مناسب، غذا و اطلاع‌رسانی مناسبی به مسافران برسانند.  این اتفاق یک بار دیگر نیز برای "ایر‌ترانست" در سال 2017 در فرودگاه اتاوا افتاده بود که در آن زمان دو هواپیما بیش از 4 ساعت در فرودگاه زمین‌گیر شده بودند و حتی در یکی از هواپیما‌ها تهویه، آب و غذا برای مسافران وجود نداشت. در آن تاریخ ایر ترانست 295000 دلار جریمه شد و "سی‌تی‌ای" دستور داد در قوانین تغییراتی ایجاد شود تا در صورت بروز حوادث مشابه از مسافران حمایت بیشتری گردد.
ایر ترانست روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: " تمام تلاش خود را برای اسکان مسافرانی که در فرودگاه رم با تاخیر برخورده بودند را انجام دادیم". "دبی کابانا" سخنگوی ایر ترانست در‌ ادامه گفت: "‌ما می‌خواهیم به مسافران خود تأكید كنیم كه‌ ما از هرگونه ناراحتی كه به خاطر خرابی هواپیما برای مسافران پیش آمده متاسفیم‌، اما تأیید می‌كنیم كه ما تمام تلاش خود را برای اطمینان از آسایش آنها با تهیه میان وعده و آب‌، و نیز فعال كردن سیستم تهویه مطبوع در اسرع وقت، و همچنین اطلاع‌رسانی انجام داده‌ایم".
اما مسافرانی که مصاحبه داشته‌اند این داستان را به صورت دیگری تعریف کرده‌اند؛ همه مسافران متفق‌القول گفتند تهویه مطبوع برای بیشتر از شش ساعته کار نمی‌کرد و فقط به آنها آب داده‌اند،‌ اگرچه یک زن و شوهر مسافر گفتند که آنها موفق به تهیه یک میان وعده کوچک شده‌اند.‌ "سرگ گروبیسا" که در نزدیکی آشپزخانه هواپیما نشسته بود توانسته بود یک پاکت کوچک چیپس بگیرد و آن را با همسرش تقسیم کند. او که در "برلینگتون" انتاریو زندگی می‌کند گفت من شگفت‌زده هستم که در آن وضعیت هیچ زد و خوردی انجام نشد.   
به دلیل نبود هوای کافی در داخل هواپیما به مسافران برای دقایقی اجازه داده شد که در بیرون هواپیما بایستند ولی با ورود پلیس فرودگاه رم مسافران مجبور شدند به دلایل امنیتی مجددا به داخل هواپیما برگردند، تعدادی هم از ترس اینکه دیگر پروازی به آنها تعلق نگیرد از هواپیما پیاده نشدند.  
 
Date: Wednesday, August 7, 2019 - 20:00

به فیس‌بوک اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به اینستاگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به توئیتر اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به تلگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به