ایران استار: پلیس همیلتون در حال تحقیق درباره ویدئویی است که روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و در آن به نظر می‌رسد یک افسر پلیس به سمت یک زن خیز بر می‌دارد و رفتار تهاجمی دارد.
صبح روز جمعه سرویس پلیس همیلتون، با انتشار خبری این ویدئو را "نگران کننده" توصیف کرد و گفت که شاخه استاندارد حرفه‌ای این پلیس درباره آن تحقیق خواهد کرد.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
فیلم خیز پلیس همیلتون به یک مستاجر زن خبرساز شد؛ این فیلم را ببینید و خودتان قضاوت کنید
جکی پنمن، سخنگوی پلیس گفت افسران نشان داده شده در این فیلم - که فیلم از دوربین مداربسته است - در آن زمان به اختلافات همسایگان رسیدگی می‌کردند. به نظر می‌رسد این فیلم پنجشنبه، قبل از انتشار در شبکه‌های اجتماعی ضبط شده است. در آنجا دو افسر نقابدار و لباس متحدالشکل در جلوی درب یک واحد زیرزمین یک خانه در همیلتون نشان داده می‌شوند که می‌خواهند با مستاجر صحبت کنند. این تصاویر نشان می‌دهد که ساکن - یک زن تراجنسی معلول - به افسر می‌گوید همسایه‌اش از او شکایت کرده است. او می‌گوید همسایه‌اش که گویا سرپرست خانه هم هست در تلاش است اجازه بازسازی‌هایی را بدهد که بر خلاف منطقه بندی خانه است و زن در حال اخراج از این خانه است. او می‌گوید: سرپرست ساختمان (superintendent) مستاجر خود را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد اما تصور می‌کند این موضوع برعکس است".
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
در این میان افسر پلیس به زن می‎‌گوید: "آیا می‌توانم جمله خود را تمام کنم؟ اگر به اموال وی {سرپرست} آسیب برسانید، دستگیر خواهید شد".

زن در مقابل می‌گوید که به هیچ دارایی آسیب نرساند. او می‌گوید: "لطفاً با من اینگونه صحبت نکنید".
افسر اما با صدایی بلند می‌گوید: "من فقط در مورد شما صحبت خواهم کرد زیرا واضح است که شما بی‌منطق هستید و گوش نمی‌دهید. اگر به اموال او آسیب برسانید، قرار است دستگیر شوید. بنابراین به چیزی آسیب نرسانید. آیا این واضح است؟ متشکرم".

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
insurance بیمه
ساکن این خانه افسر را به قلدری متهم می‌کند. این زن در حالی که افسران در حال رفتن هستند در را کمی باز می‌کند و می‌گوید: "از قلدری خود در این موقعیت لذت ببرید". آن وقت است که در ویدیو دیده می‌شود افسر در حال چرخش سریع و خیز به زن است اما در نهایت نگاهش را به افسر دیگر می‌اندازد، می‌خندد و سپس می‌رود.
این زن بدون آنکه نامش فاش شود به سی بی سی گفته است: "من احساس نگرانی می‌کردم ... اگر من بعد از اینکه او به سمت من خیز برداشت از جلویش کنار نمی‌رفتم چه می‌‏شد؟ آیا او فقط برای تهیه گزارش [برای خودش] من را دستگیر می‌کرد؟ آیا او مرا مورد ضرب و شتم قرار می‌داد؟"
او گفت: "من به معنای واقعی کلمه او را یک قلدر صدا کردم و او مرا جلوی دوربین اذیت کرد". این زن گفت که به او گفته شده است اگر می‌خواهد مأموران توبیخ شوند، باید شکایتی را به دفتر مدیر بازبینی پلیس مستقل (OIPRD) ارائه کند. در عوض او گفت از کسی خواسته تا که تصاویر ضبط شده را به شبکه‌های اجتماعی ارسال کند.
در عین حال در یک خبر منتشر شده صبح جمعه، پلیس همیلتون گفت "اعتماد عمومی و پاسخگویی" یک امر اساسی در کار این پلیس است. در این خبر آمده است: "و ما متعهد به حفظ این ارزش ها هستیم". در عین حال پلیس همیلتون نگفته که چه کسی در شاخه خدمات حرفه‌ای تحقیقات را رهبری می‌کند و اسامی افسران را در این فیلم ذکر نکرده است.
سال گذشته نیز پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه که نیرو پلیس قادر به جلوگیری از خشونت در جشنواره پراید ۲۰۱۹ در "گییج پارک" نبود، رئیس پلیس اریک گیرت مجبور به عذرخواهی شد. او و هیات پلیس به دلیل عدم موفقیت در کنترل آن اتفاق ضمن عذرخواهی گفتند که اصلاحاتی را انجام خواهند داد. در آن زمان گزارش مستقلی توسط اسكات برگمن، یک وكیل تورنتویی منتشر شد كه نشان می‌داد روابط بین پلیس همیلتون و ساكنان دگرباش جنسی شهر نیاز به اصلاح دارد. در طی آن اتفاق یک گروه تندرو به اعضاء جشنواره پراید مقابل چشم پلیس و بدون حرکت خاصی از طرف پلیس حمله‌ور شدند و کار به کتک‌کاری کشید.
"فرد آیزنبرگر"، شهردار همیلتون نیز در مورد این ویدئو اظهار نظر کرد و آن را "نگران کننده" خواند. وی گفت: "اعضای خدمات پلیس ما به درستی از بالاترین استانداردهای حرفه‌ای و صداقت برخوردار هستند و وظیفه مثبتی دارند كه با تمام اعضای جامعه ما با احترام رفتار كنند. این حادثه اکنون در دست بررسی است و من منتظر نتیجه هستم".
در عین حال زن حاضر در این ویدئو که به تازگی منتشر شده، گفت که هیچ اعتقادی به پلیس برای ایجاد تغییر معنادار ندارد.
Date: Saturday, February 13, 2021 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به