ایران استار: امروز کشور فرانسه شاهد اتفاقات بسیار غم انگیزی بود. صبح امروز ابتدا یک مهاجم چاقو دست سر یک زن را برید و دو نفر دیگر را کشت و مقام‌های فرانسوی آن را عملی تروریستی در کلیسایی در شهر نیس فرانسه توصیف کردند. چند ساعت از حمله نیس نگذشته بود که پلیس مردی را که با اسلحه دستی عابران را تهدید کرده بود در "مونتفاوت" واقع در ۲۵۰ کیلومتری شمال غربی نیس در نزدیکی شهر آوینیون در جنوب فرانسه کشت. به گزارش رادیو اروپا-۱ وی فریاد می‌زد: "الله اکبر".
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که این کشور مورد حمله تروریستی از سوی اسلامگرایان قرار گرفته است. او گفت که او هزاران سرباز را برای محافظت از مکان‌های مهم فرانسه، مانند عبادتگاه‌ها و مدارس اعزام خواهد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
اتفاقات امروز در حالی افتاد که نگهبان کنسولگری فرانسه در جده عربستان نیز امروز در پی حمله یک مرد چاقو به دست زخمی شد اما خطری جان وی را تهدید نمی‌کند.
 
آخرین جزییات دو حمله تروریستی با چاقو در فرانسه و یکی در عربستان به کنسولگری فرانسه و موضع ترودو
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
به گفته دادستان مبارزه با تروریسم فرانسه مهاجم امروز یک تونسی حدود ۲۰ ساله بود که از ایتالیا وارد فرانسه شد. ژان فرانسوا ریکارد اواخر روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این فرد با رسیدن به جزیره لامپدوسا در مدیترانه در ۲۰ سپتامبر وارد ایتالیا شد و در ۹ اکتبر به پاریس سفر کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بر اساس اطلاعات این فرد متولد سال ۱۹۹۹، به عنوان یک تهدید بالقوه در رادار آژانس‌های اطلاعاتی شناخته نشده بود. یک کتاب مقدس مسلمان و دو تلفن از جمله مواردی بود که نزد مهاجم بازداشت شده یافت شده است. ریكارد همچنین گفت: "در اتفاق امروز یك چاقو با تیغه ۱۷ سانتی متری مورد استفاده قرار گرفت. کیسه‌ای با امور شخصی مهاجم حاوی دو چاقوی بلااستفاده نیز پیدا شده است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"کریستین استروسی"، شهردار نیس اشاره به اینکه یک معلم فرانسوی در اوایل این ماه در حمله‌ای در حومه پاریس قربانی شده بود؛ حمله در شهر خود را تروریستی توصیف کرد و در توییتر نوشت که این اتفاق در کلیسای نوتردام یا نزدیک آن رخ داده است و شبیه حمله اوایل ماه جاری است. استروسی گفت که مهاجم حتی پس از بازداشت توسط پلیس بارها جمله "الله اکبر" را فریاد زده است.
به گفته یک منبع پلیس حدود ساعت ۹ صبح به وقت محلی یک مرد مسلح با چاقو وارد کلیسا شد و گلوی خادم کلیسا را شکاف داد و یک زن مسن را سر برید و زن دیگری را به شدت زخمی کرد.
استروسی به خبرنگاران گفت که خادم کلیسا و زن مسن در صحنه جان خود را از دست دادند اما زن سوم موفق شد خود را از كلیسا به یك كافه در نزدیكی آنجا برساند اما در آنجا درگذشته است. تاکنون هیچ یک از قربانیان اعلام نشده است. استروسی گفت: "مهاجم مشکوک به چاقو هنگام بازداشت توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت اما زنده است".
 
ترودو: با مردم فرانسه در برابر خشونت همبستگی داریم
در پی این حملات نماینده شورای مسلمان فرانسه این حمله را محکوم کرد و به نشانه عزاداری و همبستگی با قربانیان از همه مسلمانان فرانسه خواست جشن مولود حضرت محمد را لغو کنند.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز در یک پیام توئیتری نوشت: "اخبار ویرانگر از نیس، جایی که یک حمله تروریستی به یک کلیسا جان چندین نفر را گرفت. افکار ما با عزیزان قربانیان است. ما با مردم فرانسه در برابر خشونت همبستگی داریم و این اقدامات غیرقابل توجیه را که در جامعه ما جایی ندارد، محکوم می‌کنیم".
 
داستان از کجا شروع شد؟
مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه حادثه امروز را تروریسم اسلامگرایی خوانده و آن را محکوم کرده است. مکرون در کلیسای نتردام گفت فرانسه به دلیل ارزش‌هایش مورد حمله قرار گرفته اما هرگز تسلیم ترور نخواهد شد. این درحالی است که چند روز پیش ماکرون درباره اسلام و مسلمانان باعث شد تا در شهرهای مختلف کشورهای اسلامی تظاهراتی علیه او برگزار شده و حتی تصاویرش به آتش کشیده شده‌اند.
البته ماجرا کمی قبل تر هم آغاز شده است یعنی از زمان قتل ساموئل پتی، معلم فرانسوی که پس از نشان دادن کاریکاتورهای پیامبر اسلام در کلاس درس آزادی بیان به دانش‌آموزان، توسط یک جوان ۱۸ ساله اسلامگرا سر بریده شد.
مکرون در مراسم بزرگداشت این معلم، آقای پتی را ستود و در اظهار نظری غیرمنتظره گفت که خطر ایجاد یک "پاد-جامعه" بخش کوچکی از حدود شش میلیون مسلمان فرانسه را تهدید می‌کند. این در حالی است که فرانسه بزرگ‌ترین اقلیت مسلمان را در اروپای غربی دارد و میزان جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در این کشور در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است. دو هفته پیش از قتل تراژیک آقای پتی مکرون که از اسلام به عنوان دینی "بحران‌زده" نام برده بود و از تمهیداتی برای برخورد با "اسلام‌گرایان جدایی‌طلب" در فرانسه خبر داده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


در نهایت به نظر می‌رسد همه این اتفاق‌ها به عنوان ریشه‌های کوتاه مدت واقعه تروریستی امروز صبح فرانسه نقش خودشان را داشته‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, October 29, 2020 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به