اخبار-جهان-مدل-برهنه-ایرانی-مجبور-به-فرار-شد

او یکبار تلاش کرد با پریدن بر روی ریل قطار به زندگی خود پایان دهد

اخبار-جهان-مدل-برهنه-ایرانی-مجبور-به-فرار-از-ایران-شد

او یکبار تلاش کرد با پریدن بر روی ریل قطار به زندگی خود پایان دهد

مدل 29 ساله ایرانی‌،‌ که به عنوان مدل با عکاسان و هنرمندان زیرزمینی در تهران و به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کرد مجبور به فرار شد. داستان از آنجایی شروع می‌شود که این مدل به نام "نگزیا"‌ در سال 2017 با شکایتش از یکی از عکاسانش که تلاش داشته به او تجاوز کند، باعث دستگیری عکاس و لو رفتن مدل شدن وی می‌شود،‌ بعضی از عکس‌هایش او را در لباس‌های زیر زنانه نشان می‌دادند.‌ سپس سپاه او را ممنوع‌العکس کرده و وی را به گسترش فرهنگ ضد اسلامی متهم می‌کند. پس از آن او برای داشتن یک زندگی جدید‌ ابتدا به ترکیه‌ و در نهایت در تاریخ 13 نوامبر 2018‌ به فرانسه فرار و در آنجا تقاضای پناهندگی می‌کند. او که به دلیل بوروکراسی پیچیده اداری و شرایط دشواری که برای پناهجویان در فرانسه وجود دارد، با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شود، تا مدت‌ها جا و مکانی برای زندگی نداشت، وی بدون داشتن موقعیت قانونی قادر به کار کردن و تحصیل در فرانسه نبود. نگزیا تا زمانی که پول داشت در هتل‌های ارزان قیمت می‌خوابید و پس از آن جایش بر روی نیمکت‌های پارک بود.‌
او به "لَ پاریسن" گفت: "شب اول بسیار سخت بود. شب دوم بهتر بود، چون تلاش کردم خودم را متقاعد کنم که می‌توانم این کار را انجام دهم، ولی سومین شب بدتر بود چون احساس کردم پشتم زخم شده است". نگزیا که با فقر و بی پولی دست و پنجه نرم می‌کرد، مورد اذیت و آزار قرار گرفت و دچار افسردگی شد تا جایی که چند بار قصد داشت خودکشی کند. او پولی برای خرج کردن نداشت و مجبور شد کیف و لباس‌هایش را برای 10 یورو بفروشد تا بتواند چیزی برای خوردن بخرد. او گفت در طول روز در کافه‌های گرم می‌نشستم و‌ سعی می‌کردم حرارت زیادی را برای شب‌های یخ‌زده ذخیره کنم.
یکبار او تلاش کرد با پریدن بر روی ریل قطار به زندگی خود پایان دهد ولی کسی وی را نجات داد. او چندی پیش با کمک یک وکیل ایرانی ساکن پاریس، داستان زندگی خود را از طریق رسانه‌های‌ اجتماعی با سایرین در میان گذاشت و تقاضای کمک کرد.
این گفتگوهای رسانه‌ای بازتاب زیادی در فرانسه داشت و باعث شد در تاریخ 1 ژوئیه، "کریستف کاستنر"، وزیر کشور فرانسه، ‌با انتشار پیامی در توییتر اعلام کند، از مقامات مربوطه خواسته است تا تقاضای پناهندگی این دختر جوان ایرانی را با سرعت بیشتری بررسی کنند. او نوشت به طور طبیعی به او پناهندگی داده خواهد شد. "نگزیا"، می‌گوید که پاریس را دوست دارد و امیدوار است در آن بتواند به یک مدل جهانی تبدیل شود؛ وی افزود که دیگر نمی‌تواند به ایران برگردد و آن قدر باید بماند تا پناهندگی‌اش پذیرفته شود.
 

Author: Iran Star

Category: News

Sub-Category: General

Date: 5 months 2 days ago

For Country: Canada

Happened at: World

آگهی
 Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به