این یک رویای دوری نیست که بزودی هواپیماهای مسافربری برقی، حمل و نقل هوایی جهان را بعهده بگیرند
چند سال پیش یک هواپیمای برقی کوچک دو نفره در فرانسه به پرواز در آمده بود. در آن زمان سگولن رویال وزیر محیط زیست فرانسه گفت یک ساعت پرواز این نوع هواپیما، فقط دو یورو هزینه در بر دارد، حالی که این میزان برای هواپیماهایی که با سوخت بنزین کار می‌کنند، حدود ۴۰ یورو است.
حالا اما بزرگترین هواپیمای الکتریکی جهان که ظرفیت ۹ نفر را دارد روز گذشته برای نخستین بار بیش از ۳۰ دقیقه در واشنگتن پرواز کرد.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
insurance بیمه
magniX  سازنده این هواپیما به نام eCaravan است. محققان برای تولید آن یکی از پرمصرف‌ترین هواپیماهای طیف متوسط را بازسازی کردند و موتور الکتریکی ۷۵۰ واتی به آن افزودند.
در این پرواز آزمایشی هواپیما پس از برخاستن از زمین به ارتفاع ۲۵۰۰ فوتی رفت و سپس ارتفاع خود را به هزار فوت کاهش داد. در مرحله بعد ۲۵ دقیقه بالای فرودگاه پرواز کرد.
به گفته ناظران سروصدای این هواپیما بسیار کم است. نسخه تجاری این هواپیما برای عموم تا سال آینده آماده خواهد شد. این یک رویای دوری نیست که بزودی هواپیماهای مسافربری برقی، حمل و نقل هوایی جهان را بعهده بگیرند.
Date: Friday, May 29, 2020 - 11:45

به فیس‌بوک اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به اینستاگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به توئیتر اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید به تلگرام اخبار ایرانیان کانادا - ایران استار بپیوندید

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به