ایران استار: دولت استرالیا جهت هماهنگی و وحدت بیشتر در جامعه چند فرهنگی این کشور، یک تغییر کوچک به نفع بومیان و شاید مهاجران در سرود ملی خودش داده است. این نوع تغییرات مثبت برای کشورهایی مانند کانادا نیز می‌تواند اتفاق بیفتد.
دولت استرالیا یک کلمه را در سرود ملی خود تغییر داده تا آنچه که نخست وزیر این کشور"روح وحدت" با جمعیت بومی این کشور خوانده است را منعکس کند.
Han Dong Toronto Canada MP
COVID-19 Business toronto ontario gta
 
تغییر سرود ملی استرالیا به نفع بومیان و شاید مهاجران
اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در شب سال نو اعلام کرد که خط دوم سرود Advance Australia Fair، از "برای ما جوان و آزاد هستیم" به "برای ما یکی هستیم و آزاد" تغییر یافته است. این تغییر از روز جمعه اول ژانویه ۲۰۲۱ اعمال شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
نخست وزیر استرالیا با بیان اینکه "زمان آن رسیده که اطمینان حاصل شود این وحدت بزرگ به طور کامل در سرود ملی ما منعکس شده است" افزود: استرالیا "موفق‌ترین ملت چند فرهنگی روی زمین" است. وی افزود: "در حالی که استرالیا به عنوان یک کشور مدرن ممکن است نسبتاً جوان باشد اما داستان کشور ما باستانی است و داستان‌های بسیاری از بومیان وجود دارد که ما به درستی آنها را تصدیق و احترام می‌کنیم". او درباره چرایی تغییر سرود ملی گفته است: "ما باید اطمینان حاصل کنیم سرود ملی ما این حقیقت را منعکس می کند و از قدردانی مشترک برخوردار است".
کن ویات وزیر بومیان استرالیا نیز در بیانیه‌ای گفت که از وی درباره این تغییر سوال شده و او از آن حمایت کرده است. ویات اولین استرالیایی بومی است که به مجلس نمایندگان این کشور راه یافته است. او گفت که این تغییر یک کلمه‌ای اگرچه ناکافی است اما از جهت هدفی که دنبال می‌کند قابل قبول است و افزود: "این تایید می‌کند كه فرهنگ بومی و جزایر تنگه تورس به ۶۵ هزار سال قبل برمی‌گردد".
جزایر تنگه تورس (Torres Strait Islands) مجمع‌الجزایری در استرالیا است که بومیان زیادی در آن زندگی می‌کنند و یک تاریخ غنی باستانی دارد. این مجموعه جزایر که در تنگه تورس قرار گرفته‌اند شامل ۲۷۴ جزیره کوچک است. تنگه تورس شبه جزیره کیپ یورک در شمال ایالت کوئینزلند را از کشور گینه نو جدا می‌کند.

حواشی
به هرحال تغییر در سرود ملی استرالیا کمتر از دو ماه پس از ابراز حمایت "گلدیس برجیکلیان"، نخست وزیر ایالت "نیو ساوت ولز" از استرالیایی‌های بومی رخ داد که می‌گفتند سرود ملی فعلی منعکس کننده آنها و تاریخ آنها نیست.
در عین حال "مگان دیویس" استاد حقوق دانشگاه این ایالت و از بومیان "بارونگام" در ایالت جنوب غربی "کوئینزلند"، از عدم مشورت با مردم بومی در مورد این تغییر انتقاد کرد. وی در این باره در شبکه‌های اجتماعی نوشت: "این یک راه ناامید کننده برای پایان دادن به سال ۲۰۲۰ و شروع سال ۲۰۲۱ است. همه چیز درباره ما اما بدون ما".
ماه گذشته تیم ملی راگبی استرالیا اولین تیم ورزشی بود که قبل از بازی خود برابر آرژانتین سرود ملی کشور را به زبان بومی خواند. سرود Advance Australia Fair توسط "پیتر داد مک کورمک" ساخته شد و اولین‌بار در سال ۱۸۷۸ اجرا شده است. این سرود در سال ۱۹۸۴به عنوان سرود ملی کشور استرالیا تصویب شد.

Date: Friday, January 1, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به