با توجه به اینکه تعداد افراد با درخواست مهاجرت هم اکنون بیشتر از تعداد شغل‌های خالی‌ست‌، کارفرمایان هزینه‌های بالاتری را درخواست می‌کنند و اگر پولی پرداخت نشود کارفرمایان مایل به همکاری نیستند
یک شرکت مهاجرتی در تورنتو به یکی از خبرنگارانی که بصورت ناشناس و به عنوان یک چینی با آنها تماس گرفته بود پیشنهاد داد که در ازای گرفتن 170000 دلار، کار اقامت دائم او در کانادا را درست نماید. شرکت مشاوره "وُن‌هُون‌تا" گفته بود در ازای پرداخت این پول او می‌تواند شغلی بخرد و حقوق خود را بپردازد و برای اینکه مالیات این پول را پرداخت نکند او باید این پول را به حساب بانکی مدیر وُن‌هُون‌تا پرداخت نماید.‌ این شرکت برای ورود این شخص برایش "پیشنهاد کاری" قلابی درست می‌کرد.
این شرکت مشاوره که با "جی‌چینگ سانگ" مدیر چینی شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری "نانجینگ یوتایی" در ارتباط بود با مشتری‌های خود از طریق نرم‌افزار چینی "وی‌چت" صحبت می‌کرد. در طول تحقیقات این خبرنگار به عنوان یک شهروند چینی که می‌خواهد با اخذ یک شغل‌، مقیم دائم کانادا شود‌، مطرح شد بود.
Website Design
در طول مکاتبات انجام شده از طریق وی‌چت سانگ برای خبرنگار نوشت: "صادقانه بگویم‌، ما کارفرمایانی داریم که با ما همکاری می‌کنند، ما به آنها پول می‌دهیم‌، آنها در ازای این پول حاضرند از افراد برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند". سانگ نوشت: "بخش بزرگی از این پول به کارفرمایان کانادایی داده می‌شود" و بلافاصله توضیح می‌دهد: "چرا که نه؟ شرکت کانادایی هم پول می‌گیرد هم شش ماه از کار کارگر مجانی استفاده می‌کند".  
"ریچارد کورلند"‌، وکیل مهاجر و تحلیلگر مستقر در ونکوور می‌گوید: "آنچه را که سانگ بی‌پرده توصیف کرده یک کار جعلی‌، ناب و ساده است. فروش مشاغل در کانادا غیرقانونی است و این موضوع به افراد اجازه می‌دهد تا از صف مهاجران در نوبت مانده پرش کنند". کورلند گفت: "چه کسی صدمه می‌بیند؟ صادقانه بگویم برنامه مهاجرت کانادا". کمپانی که از طرفش درخواست کاری صادر شده از وجود این درخواست کاری اظهار تعجب کرد و گفت که هرگز چنین درخواستی را صادر نکرده و از آن اطلاعی نیز نداشته است.
اما سانگ گفت شرکت وی‌، نانجینگ یوتایی‌، اتباع چینی که علاقمند به مهاجرت به کانادا هستند را پیدا می‌کند و آنها را به وُن‌هُون‌تا در تورنتو ارجاع می‌دهد. سانگ به خبرنگار مخفی توصیه کرد که ساسکاچوان یا آتلانتیک کانادا را در نظر بگیرد زیرا شرایط لازم برای واجد شرایط بودن در آنها آسان‌تر است و زمان انتظار نیز کوتاه می‌باشد. وی گفت: برای کار در ساسکاچوان 180000 دلار و برای استان‌های آتلانتیک 170000 دلار پول لازم است. سانگ به خبرنگار مخفی گفت که طی یک سال گذشته شرکت وی بیش از ده‌ها تبعه چینی را در آتلانتیک کانادا و کمتر از ده نفر را در ساسکاچوان مستقر کرده است. وُن‌هُون‌تا در وی‌چت‌، طیف وسیعی از مشاغل تخصصی‌، مانند جوشکار، اپراتورهای چرخ‌خیاطی و کارگران مراقبت روزانه را پیشنهاد داده است. این شرکت ادعا می‌کند که دارای شبکه ملی رصد متخصصین است که به استخدام افراد به کارفرمایان کمک می‌کند و گفته که برخی از آنها مقامات دولتی در امور مهاجرت هستند. سانگ گفت:‌ "با توجه به اینکه تعداد افراد با درخواست مهاجرت هم اکنون بیشتر از تعداد شغل‌های خالی‌ست‌، کارفرمایان هزینه‌های بالاتری را درخواست می‌کنند و اگر پولی پرداخت نشود کارفرمایان مایل به همکاری نیستند".
برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم‌، کارگر خارجی باید بتواند ثابت کند که یک شغل حرفه‌ای در کانادا بصورت رسمی مایل به جذب اوست.
 
 
Date: Wednesday, September 18, 2019 - 20:00

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به