سر برآوردن این سازه‌ها تخیل مردم در سراسر جهان را برانگیخته و منجر به طرح نظریه‌هایی از موجودات فضایی، تا هنرمندانی شده که از فیلم‌هایی مانند ۲۰۰۱: ادیسه فضایی الهام گرفته‌اند
سازه‌های نقره‌ای معروف به مونولیت به طرز مرموزی در سراسر جهان از یوتا، تا رومانی، کالیفرنیا، انگلستان و اکنون در مانیتوبا ظاهر شده‌اند. آخرین سازه یافت شده که کمی بیش از سه متر طول دارد روی کوهی از سنگ‌ها در پایین سد "پیناوا" کانادا پیدا شد.
این منشور مثلثی برای اولین بار از روز یکشنبه هنگامی که در وب‌سایت "رددیت" درباره‌اش نوشته شد، شهرت پیدا کرد. روز دوشنبه، اهالی مانیتوبا به سرعت بدنبال آن که نمونه‌ای از ساختارهای مشابه در سراسر جهان بود هجوم بردند. "جید راس" که با پدربزرگش به این سد در مانیتوبا رفت تا آنرا ببیند گفت: "امیدوار بودیم که ما بتوانیم آنرا ظرف ۲۴ ساعت پس از اعلان یافت شدنش ببینیم".
Han Dong Toronto Canada MP
COVID-19 Business toronto ontario gta
 
سازه یکپارچه مرموز پنجم در مانیتوبا کانادا کشف و ناپدید شد
با این حال، کسانی که به دنبال این سازه در روز دوشنبه به این مکان روانه شده بودند، خیلی دیر به آنجا رسیدند زیرا با رسیدن به مکان مورد نظر، مشاهده کردند که این سازه همانطوریکه مرموزانه ظاهر شده بود، ناپدید شده است. تنها مدرکی که از وجود آن باقی مانده رد‌ها کشیدگی، بقایای درختان و عکس‌های به جا مانده از آن در شبکه‌های اجتماعی است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
اما سی‌بی‌سی که موفق شده خالق این سازه در مانیتوبا را ردیابی کند، گزارش داد که خالق این اثر می‌گوید هدفش از نصب آن صرفاً سرگرمی و ایجاد حواس‌پرتی از نگرانی مداوم شیوع کرونا بوده است. البته وی افزود که نمی‌داند چه کسی آنرا دزدیده و برده و از این موضوع هم ناراحت نیست، زیرا توانسته برای مدتی باعث ایجاد کنجکاوی دیگران شود. مهمترین تفاوت میان این سازه با دیگر سازه‌ها در اینست که خالق این سازه شناسایی شده اگرچه سی‌بی‌سی او را معرفی نکرده است.
سازه مانیتوبایی، اولین سازه‌ای نیست که غیبش می‌زند، سازه یافت شده در یوتا که اولین اینهاست، برآورد می‌شود حدود ۵ سال پیش در بیابان قرار گرفته و فقط ماه گذشته توسط یک هلی‌کوپتر دولتی کشف شد. این سازه نیز به طرز مرموزی برداشته شده، البته گزارش‌هایی از ناپدید شدن آن وجود دارد که نشان می‌دهد چهار مرد آنرا دزدیده‌اند. فقط چند روز پس از ناپدید شدن آن سازه آینه‌ای مشابهی در رومانی یافت شد که آن هم چند روز برداشته شد. یکروز پس از آن نیز سازه مشابهی در در بالای کوه "پاین" در کالیفرنیا کشف شد که به طرز ناشناخته‌ای ناپدید گشت. سازه انگلیسی که همزمان با سازه مانیتوبایی در ساحل "کامپون" در جنوب بریتانیا پیدا شده هنوز مفقود نشده است.
 
موجودات فضایی یا هنرمندان؟
سر برآوردن این سازه‌ها تخیل مردم در سراسر جهان را برانگیخته و منجر به طرح نظریه‌هایی از موجودات فضایی، تا هنرمندانی شده که از فیلم‌هایی مانند ۲۰۰۱: ادیسه فضایی الهام گرفته‌اند.
برای نیل و نوه‌اش اما جستجو برای این سازه در مانیتوبا بهانه خوبی برای بیرون رفتن از خانه بود، حتی اگر آنها نتوانستند آنرا بصورت شخصی پیدا کرده و ببینند اما توانستند چیز جادویی دیگری را ببینند: یک سمور آبی در حال ماهیگیری روی یخ. نیل گفت: "شاید چنین چیزی باعث شود تا مردم را کمی بیرون از خانه‌های خود به بیرون بکشد تا چیزی کمی متفاوت ببینند. کسی چه می‌داند!"
Date: Wednesday, December 9, 2020 - 03:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به