ایران استار: کرونا به افزایش تقاضا برای داشتن حیوان خانگی به شدت دامن زده است و همین موضوع باعث شده که بازار برای کلاهبرداری هم داغ شود و البته این تنها چالش این بازار رو به رشد نیست.
وندی همیلتون‌پتکائو ۳۸ سال است که رتریورهای طلایی یعنی نوعی از سگ‌های پرطرفدار در کانادا را پرورش می‌دهد تولید می کند ، اما هرگز با تقاضایی در این حد برای این نوع از حیوان تا پیش از کرونا روبرو نشده است. او می‌گوید روزانه روزانه سه، چهار و حتی پنج ایمیل تقاضا برای توله سگ‌ها دریافت کرده و یک لیست انتظار ۳۰ نفره دارد. او می‌توانست موارد بیشتری را به این لیست اضافه کند اما در نهایت مجبور شده است به مردم بگوید که جای دیگری را برای یافتن توله سگ جستجو کنند.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
چرا علاقه مردم به حیوانات خانگی در دوران کرونا زیاد شده است؟
مانند اغلب اوقات که مصرف کنندگان بیش از حد مشتاق می‌شوند و تقاضا از عرضه بیشتر می شود در بازار مشکل ایجاد شده است. در حال حاضر افزایش قیمت حیوانات خانگی و حتی کلاهبرداری در این حوزه امری غیرمعمول نیست.
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
همیلتون-پتکاو مطمئن نیست که دقیقاً چه چیزی در پس انفجار علاقه به حیوانات خانگی نهفته است اما او یک نظریه دارد: "مردم در خانه هستند و شاید احساس می كنند كه این فرصت است. آنها در حال فكر كردن هستند که خوب ، ما همیشه سگ می‌خواستیم و در حال حاضر در خانه كار می‌كنیم و می توانیم وقت خود را با توله سگ بگذرانیم و آنها را پرورش دهیم تا حیوان خانگی خوبی برای خانه باشد".
کانل کلاب (kennel club) که نمایند پرورش‌دهندگان ۱۷۵ نوع سگ مختلف در کانادا است تخمین زده که ۴۰ درصد به جستجو برای یافتن سگ‌های خانگی افزایش یافته است. به گفته هانا سوتروپا از مسئولان ارتباطات انجمن انسانی تورنتو بیش از ۱۰ هزار افزایش درخواست فرزندخواندگی برای سگ و گربه پس از شیوع کرونا دریافت کرده است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
ناظران می‌گویند داغ شدن تقاضا برای حیوان خانگی از اوایل بهار آغاز شده است زیرا والدینی که در خانه با کودکان خردسال به دام افتاده بودند، بهترین روش برای خوشحالی آنها را افزودن یک دوست خزدار به این ترکیب پیدا کرده بودند.
ممکن است خانواده های دیگر کار در منزل را با حضور یک حیوان خانگی ایده آل قلمداد کنند و در عین حال کسانی که منزوی هستند اشتیاق از جهت دیگری به داشتن حیوان خانگی اشتیاق دارند. به نظر می‌رسد این روند و اشتیاق در تابستان و در حال حاضر در پاییز همچنان قوی مانده است.
 
مراقب کلاهبرداران فروش حیوانات خانگی باشید
در چنین شرایطی کلاهبرداران نیز برای استفاده از فرصت وارد عمل می‌شوند. مرکز مبارزه با کلاهبرداری کانادا گفته است تا سپتامبر ۲۰۲۰ بیشتر از کل سال ۲۰۱۹ افرادی قربانی کلاهبرداران حیوانات خانگی شده‌اند. این مرکز در مجموع ۴۸۶ شکایت دریافت کرده که ۲۹۵ مورد از آنها به عنوان قربانی طبقه بندی شده‌اند یعنی افرادی که حیوان خانگی دریافت نکرده‌اند. خسارات مالی به این افراد در سال جاری بالغ بر ۴۵۵ هزار دلار یا به طور متوسط نزدیک به ۱،۵۰۰ دلار برای هر قربانی بوده است.
سارا مک داول، مدیر روابط عمومی کانل کلاب می‌گوید که مردم باید حواس خودشان را جمع کنند.
او از مردم می‌خواهد در تحقیقات خود جدی باشند و بدانند که پرورش دهندگان توله سگها را به بازار پمپاژ نمی‌کنند و انتظار برای تولید مثل یک توله سگ ممکن است تا آنها ممکن است یک سال طول بکشد بنابراین توله سگ‌ها همیشه در دسترس نیستند و به همین دلیل لیست‌های انتظار طولانی وجود دارد.
مک داول توصیه کرد که با مراجعه به مطب‌های محلی دامپزشکی فروشندگان را چک کنید تا مطمئن شوید که فروشنده یک پرورش دهنده معتبر است.
 
افزایش سرسام آور قیمت‌ها
مساله افزایش قیمت‌ها نیز مهم است. تعداد محدود توله سگ‌ها موجود، قیمت‌ها را از به شدت افزایش داده است. در آلبرتا ، همیلتون‌پتکاو داستان دوستی را بازگو کرد که یک پودل‌بیچون را به قیمت ۲،۵۰۰ دلار خریداری کرده که احتمالاً سال گذشته فقط ۱،۰۰۰ دلار بوده است. وی گفت: "در دوران کرونا بسیاری از مردم مشاهده می‌كنند كه این راهی برای درآمدزایی است".
در تورنتو، روت مک وانل و شریک زندگی‌اش ۱،۶۰۰ دلار سگ جدیدشان پیپین چهار ماهه پرداخته‌اند. وی می‌گوید که این قیمت تنها به دلیل تقاضای زیاد بوده است و فروشندگان می‌توانند قیمت خودشان را در این بازار دیکته کنند.
مک داول در عین حال می‌گوید صاحبان برخی از این حیوانات پس از خرید، شروع به درک هزینه و زمان تعهد مربوط به حیوانات می‌کنند. او قبلاً داستان هایی را در مورد افرادی که حیوانات خانگی خود را رها می کنند شنیده است: "من شنیده‌ام که یک سگ قلاده طلایی به صورت رایگان عرضه می شود. شاید مالکان آن مجبور به بازگشت به کار خود شدند و دیگر وقت نگهداری از آن را نداشتند".
از طرفی با شیوع کرونا در سراسر کانادا افراد زیادی بخشی از درآمد خود را از دست می‌دهند که این می‌تواند آنها را در تامین هزینه حیوانات خانگی می‌تواند با مساله روبرو کند. انجمن انسانی تورنتو به متقاضیان می‌گوید سالانه ۱،۵۰۰ دلار یا بیشتر بودجه برای داشتن گربه یا سگ بدر نظر بگیرند.
مک داول به متقاضیان حیوانات خوانگی می‌گوید: "شما باید درازمدت فکر کنید.این یک تعهد ۱۵ ساله است و فقط برای رفع یک نیاز زودگذر در دوران همه‌گیری بیماری کرونا نیست".
Date: Saturday, October 3, 2020 - 21:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به