پلیس از دیشب تا یکشنبه ساعت ۱۰ صبح منطقه را بسته و از مردم خواست که از خانه‌های خود خارج نشوند
پلیس کبک می‌گوید موفق شده طی چند ساعت مظنونی را که لباس قرون وسطایی سامورایی به تن کرده بود و با شمشیر سامورایی در شب هالوین و در شهر کبک ۲ نفر را کشته و ۵ نفر را زخمی کرده دستگیر کند. به گفته پلیس این مظنون پس از شمشیرکشی و قتل پیش از ساعت ۱۰:۳۰ شب متواری شده بود حدود ساعت ۱ پس از نیمه شب در منطقه تاریخی شهر کبک در حالیکه همچنان شمشیر می‌زد دستگیر شد. پلیس از دیشب تا یکشنبه ساعت ۱۰ صبح منطقه را بسته و از مردم خواست که از خانه‌های خود خارج نشوند.
"فرانسوا لوگو" نخست وزیر کبک این شمشیرکشی در شب هالوین را "شب وحشت" توصیف کرد و در توئیت صبح روز یکشنبه خود نوشت: "کبک پس از یک شب وحشت از خواب بیدار می‌شود. کلمات در توصیف چنین فاجعه‌ای کم می‌آورند. من به عزیزان قربانیان تسلیت می‌گویم". جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز صبح یکشنبه در توئیتی نوشت: "قبلم برای عزیزان کسانی که دیشب در کبک کشته شدند، شکست".
 
مرد ۲۴ ساله در شب هالوین با لباس و شمشیر سامورایی ۲ نفر را در کبک کشت
بنا به گزارشات، پلیس پس از فراخوانده شدن به منطقه توانسته قربانیان را حداقل در چهار مکان از جمله نزدیک هتل "شاتو فرانتوناک" در خیابان "دو ترسور" و خیابان "د رامپارتس" شناسایی کرده و پس از یک تعقیب و گریز دو ساعت و نیمی و کمی پیش از ساعت یک بامداد در حدود یک کیلومتری شمال همان منطقه و در بندر قدیمی شهر، این شمشیرکش سامورایی را دستگیر نماید. پلیس بدون اینکه نامی از مظنون ببرد افزوده که وی "برای ارزیابی وضعیت به بیمارستان منتقل شده، اوضاع تحت کنترل است، و طبق اطلاعات اولیه ما هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که مظنون به انگیزه دیگری غیر از انگیزه‌های شخصی عمل کرده باشد".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
"اتین دویون"، سخنگوی پلیس شهر کبک در یک کنفرانس خبری اوایل صبح یکشنبه گفت: "دو نفر کشته شده و پنج قربانی دیگر نیز برای مداوا به بیمارستان محلی منتقل شده‌اند که آسیب‌های سطحی دیده‌اند". واحد مبارزه با تروریسم پلیس شهر کبک نیز از امروز صبح در تحقیقات شرکت می‌کند. پلیس می‌گوید این شخص سابقه قبلی جرم نداشته و رابطه‌ای بین او و تروریسم وجود ندارد و جمعا به ۷ نفر با شمشیر حمله کرده اگرچه پلیس ۲۵ مکان را برای تحقیقات بسته است. گفته می‌شود که وی در ماشین خود تفنگ نیز داشته است که پلیس این ادعا را نه رد و نه تایید کرد. پلیس این حادثه را به مشکلات روحی این شخص مرتبط کرده و افزوده که مظنون کلیه حملاتش را توضیح داده است.
 
شاهدان چه می‌گویند؟
بنا به گفته شاهدان پس از ورود پلیس بعد از ساعت ۱۰:۳۰ شب، آنها اولین جسد را در خیابان "دو ترسور" کشف کردند، جسد دوم در خیابان "د رامپارتس" شناسایی شد که هر دو با ضربات شمشیر کشته شده بودند.
"مارتین ریو" که اواخر شنبه شب با نامزدش در حال قدم زدن بود گفت: "ما دو ماشین پلیس و یک جسد را در پیاده‌رو دیدیم. بجز این دو ماشین دور تا دور منطقه محاصره شده بود و ما با سگ‌های شکاری پلیس نیز روبرو شدیم. چندین افسر پلیس با اسلحه‌های بیرون کشیده و خودروهای روشن نیز همه جا به چشم می‌خوردند".
طبق گزارشات یک نگهبان امنیتی در بندر شهر کبک بود که سرانجام مظنون را مشاهده کرد و پلیس را آگاه نمود. پلیس کمی قبل از ساعت ۱ بامداد یکشنبه مظنون را در منطقه پارک تجاری "اسکیپ ۴۰۰" در خیابان "آبراهام‌مارتین" دستگیر کرد.
پلیس از هر کسی که در این زمینه اطلاعاتی دارد خواسته تا با شماره تلفن ۲۴۴۷-۶۴۱-۴۱۸ تماس بگیرد.
Date: Sunday, November 1, 2020 - 09:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه بیا حکم

Share this with: ارسال این مطلب به