پاسکال فریر که اکنون ساکن مونترال کاناداست سال گذشته در ایالات متحده زندگی می‌کرد
سه روز پس از آنکه پلیس آمریکا اعلان کرد جلوی نامه‌ای سمی که به کاخ سفید ارسال شده را سد کرده، در همکاری با پلیس کانادا توانست فرستنده نامه را دستگیر کند.
پلیس نام زن متهم و دستگیر شده در این رابطه که دیروز با اسلحه روی پُل و در حال ورود به آمریکا از خاک کانادا دستگیر شد را امروز افشا کرد: "پاسکال فریر". پلیس در جستجوی پرونده این عمل تروریستی وی، ساختمان محل اقامتش در مونترال را نیز دیروز و امروز به عنوان بخشی از تحقیقات زیر و رو کرد.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
 
افشای نام و عکس زن مونترالی که می‌خواست ترامپ را ترور کند
مأموران پلیس سلطنتی کانادا امروز (دوشنبه) در رابطه با نامه آغشته به سم "رسین" که از طریق پست به کاخ سفید ارسال شده بود، یک آپارتمان را در "سنت هوبرت" در ساحل جنوبی مونترال جستجو کردند. این عملیات همراه با محاصره کردن خیابان بزرگی پُر از ساختمان‌های بلند در حومه شهر بود که در آن پلیس محلی و آمبولانس نیز شرکت داشتند. "چارلز پوآیر"، سخنگوی بخش کبک پلیس سلطنتی کانادا گفت: "تیمی از افسران با مهارت در زمینه کار با مواد شیمیایی و مواد منفجره این تحقیقات را رهبری کردند. منازل همسایه‌ها نیز در ساختمان تخلیه شد. نیروی ما در این تحقیقات به اف‌بی‌آی کمک می‌کند".
Ontario Get Flue Shot - واکسن آنفولانزا بزنیدNobel Auto
پوآیر گفت که بین مظنون و محل اقامتش و چندین آدرس دیگر در تگزاس ارتباط وجود دارد. اما نامه‌ای که به ترامپ ارسال شده بود تنها نامه آلوده به سم نبود، زیرا به گفته "ادی گوئرا" کلانتر اداره هیدالگو در ادینبورگ تگزاس، پاکت‌های حاوی سم رسین برای او و سه نفر از کارکنانش نیز از طریق پُست ارسال شده است. البته این نامه‌های سم‌آلود باعث آسیب به کسی نشده، اما این کلانتر از ارائه توضیحات دقیقتر و بیشتر خودداری کرد و گفت که پلیس فدرال در حال تحقیق در این رابطه می‌باشد. وی گفت که احتمالا اطلاعات بیشتری در روز سه‌شنبه (فردا) منتشر خواهد شد.
پاسکال دیروز در گذرگاه مرزی "پل صلح" بین "فورت اری" کانادا و "بوفالو" در ایالت نیویورک آمریکا در حالیکه اسلحه حمل می‌کرد دستگیر شد. وی پس از خلع سلاح و دستگیری تحویل اف‌بی‌آی داده شده است. طبق گفته سخنگوی دفتر دادستانی ایالات متحده، فریر قرار بود امروز دوشنبه در دادگاه حاضر شود، اما حضور وی تا بعدازظهر روز سه‌شنبه به تعویق افتاده است.
 
مظنونی در کانادا و آمریکا
طبق اسناد دادگاه، پاسکال فریر که اکنون ساکن مونترال کاناداست سال گذشته در ایالات متحده زندگی می‌کرد و در مارس ۲۰۱۹ به دلیل استفاده از گواهینامه جعلی رانندگی در تگزاس دستگیر شد. او خود را در این رابطه بی‌گناه اعلام کرد و اتهامات علیه وی در دادگاه لغو شدند زیرا این تخلف اولین تخلف او بود، البته او ۲۰ روز را در زندان گذراند.
"استفانی فلیکس"، که در نزدیکی محل سکونت پاسکال زندگی می‌کند گفت از اینکه فهمیده محله آرامش اکنون در مرکز تحقیقات پلیس بین‌المللی قرار گرفته، شوکه شده و افزود: " این باعث ترس من شد".

سه‌شنبه در دادگاه
پاسکال حضور مختصری در دادگاه بوفالو داشت و قاضی به نمایندگی از او اظهار داشت که پاسکال معتقد است که گناهکار نیست. وی تا روز دوشنبه در بازداشت می‌ماند تا استماع پرونده در دادگاه آغاز شود. او مجموعا متهم است شش نامه آلوده به سم را به اشخاص مشخصی ارسال کرده است.

Date: Monday, September 21, 2020 - 20:30

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهWebsite Design

Share this with: ارسال این مطلب به