روانپزشک می‌گوید میناسیان روانی نیست، دادگاه به نفع بیسونت رای داد
دادگاه تورنتو: یک روانپزشک مشهور پزشکی قانونی در پرونده "آلک میناسیان" که با یک ون مردم را در شمال شهر تورنتو زیر گرفت، می‌گوید میناسیان در زمان حمله روان‌پریش نبوده است، و او قبل، حین یا بعد از رانندگی و کشتن ۱۰ نفر و زخمی شدن ۱۶ نفر دیگر، نشانه‌های روان‌پریشی نداشته است.
دادگاه کبک: دادگاه تجدیدنظر کبک درباره "انباشته کردن" حکم‌های تروریست کبکی که در گلوله بستن مسجد این شهر ۶ نفر را کشت و ده‌ها نفر را زخمی کرد، رای به کاهش زمان درخواست عفو وی از ۲۵ سال به ۱۵ سال داد تا وی مجاز به درخواست آزادی مشروط پس از ۱۵ سال شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
میناسیان تورنتویی در دادگاه
دکتر "جان بردفورد" گفت که میناسیان، این جوان ۲۸ ساله از ریچموندهیل، هیچگاه علائمی از روان‌پریشی نشان نداده و به نظر وی دلیلی برای اینکه او مسئولیت کیفری اعمالش در ترور ۲۳ آوریل ۲۰۱۸ را بعهده نگیرد نمی‌بیند. بردفورد گفت: "من هیچ سابقه‌ای از طرف خانواده یا منابع دیگر مشاهده نكردم كه حکایت از علائم روانی میناسیان داشته باشد، چه قبل از حادثه و به نظر من در حین حادثه یا بعد از حادثه.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
بردفورد گفت کسانی که تحت فشار روان‌پریشی قرار دارند بطور معمول بدنبال یک "مسیر سنتی" در ادعای این موضوع هستند که مسئول کیفری اعمالشان نیستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
با این حال بردفورد بصورت "نظری" این امکان که مسئولیت کیفری ناشی از اختلال اوتیسم میناسیان می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد را باز گذاشت؛ گرچه بارها تکرار کرد که از نظر او نمی‌شود. وی گفت که ۱۷ بار میناسیان را از تابستان ۲۰۱۸ در مرکز بهداشت و درمان "سنت جوزف" شهر همیلتون ارزیابی کرده و افزود "میناسیان درست قبل از انتقال به بیمارستان با نوشیدن صابون سعی داشت خود را در زندان بکشد، بنابراین برای مدتی تحت مراقبت خودکشی قرار گرفت. با این حال هیچ یادداشتی از وی درباره خودکشی و نیز هیچ نوع مانیفیستی یافت نشده است". او ادامه داد: "ما هرگز ندیده‌ایم كه او افسرده باشد {چه برسد به خودکشی}؛ در عین حال بعنوان یک شخصی که امکان خودکشی دارد شناخته شود. حتی با اقدام به خودکشی بنظر نمی‌آمد که او از افسردگی خارج شده باشد، او همیشه رفتاری یکدست داشت".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
بردفورد همچنین گفت: "میناسیان روان‌پریش نیست، چندین بار دروغ گفته، اما چیزی در مقیاس کسی که روان‌پریشی دارد، که به طور مناسب‌تری به آن اختلال ضد اجتماعی گفته می‌شود، نیست. میناسیان هیچگونه سابقه خشونت، بزهکاری و رفتارهای ضد اجتماعی در کودکی نیز ندارد". بردفورد گفت: "او واقعاً از نظر همدلی مشكل دارد، اما من معتقدم كه این امر ناشی از اختلال اوتیسمی وی است تا اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا روان‌پریشی است".
دادگاه انتظار دارد که فقط یک روانپزشک، دکتر "الکساندر وستفال" در اینباره شهادت دهد که میناسیان به دلیل اختلال اوتیسمی مسئولیت کیفری در قبال اقدامات خود ندارد. پیش از این دکتر "ربکا چاهان" روانپزشک پزشکی قانونی که با بردفورد کار می‌کند ، قبلاً شهادت داده بود که اختلال اوتیسمی میناسیان وی را به قتل عام متمایل کرده است. هر دو روانپزشک گفتند که میناسیان مدتها بوده که به "قتل‌های دسته‌جمعی" علاقه‌مند بوده از جمله خیال‌پردازی در تیراندازی به دانش‌آموزان دبیرستانش، اما هرگز به آن عمل نکرده زیرا نمی‌دانسته چگونه می‌تواند اسلحه‌ای بدست آورد.
میناسیان به پزشکان مختلف گفته است انگیزه وی از این حملات، از بدنامی و اضطراب از شروع کار جدید بوده تا انتقام از جامعه برای سال‌ها طرد شدن توسط زنان. اگرچه عمل وی در ابتدا ترور نامیده شد اما سپس رسانه‌ها عمل وی را کشتار نامیدند. میناسیان در ۱۰ مورد قتل در درجه اول و ۱۶ اتهام قصد قتل عمد اعتراف نکرده و ادعا می‌کند که بعلت اختلال اوتیسم مسئول کیفری اعمالش نیست.
 
بیسونت کبکی در دادگاه
"الكساندر بیسونت" كه در زمان جنایت در سال ۲۰۱۷ در شهر کبک ۲۷ ساله بود، به شش فقره قتل در درجه اول و شش مورد اقدام به قتل متهم شد و یكی از شدیدترین مجازات‌های كیفری، که کمی کمتر از مجازات اعدام است را دریافت كرده بود: حبس ابد بدون اجازه داشتن به عفو برای ۴۰ سال.
این یک قتل عام تروریستی وی در زمان عبادت عصر مردم در مسجد رخ داد که دولت او را تروریست و عملش را حاصل نفرت نژادپرستانه نسبت به پذیرش پناهندگان بیشتر و تحت تاثیر گروه‌های افراط آنلاین ارزیابی کرد، اما رسانه‌ها و پلیس از اطلاق تروریست به وی اجتناب کردند.
پدر وی پس از حکم گفت که پسرش تروریست نیست و برای کاهش حکم او به دادگاه می‌رود. دادگاه بررسی حکم بیسونت طی چند هفته گذشته تشکیل شد و سه قاضی دادگاه تجدیدنظر کبکی در طی یک رأی واحد به نفع بیسونت نوشتند: "این قضاوت مربوط به اقدامات وحشتناک الكساندر بیسونت در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷ نیست، و حتی به تأثیر جنایات وی بر كل جامعه نمی‌پردازد؛ بلکه بیش از هر چیز بررسی یک حکم در چهارچوب قانون اساسی کاناداست".
حکم مورد بحث، انباشته کردن حکم‌های متوالی یک مجرم است که در سال ۲۰۱۱ و طی نخست وزیری "استیفن هارپر" صادر شده و طی آن قضات اجازه دارند تا برای قتل درجه یک، دوره‌های متوالی عدم توانایی محکوم به درخواست عفو مشروط را صادر کنند. طی این حکم، کسی که چهار نفر را کشته می‌تواند تا ۱۰۰ سال (هر قتل ۲۵ سال) اجازه درخواست آزادی مشروط را نداشته باشد.
پس از لغو مجازات اعدام در ۱۹۷۶ در کانادا، حکم عدم توانایی درخواست آزادی مشروط، تا ۲۵ سال تعیین شده بود. بدین شکل با انباشته شدن ۲۵ سال‌ها بیسونت می‌توانست بیش از مدت زمان زندگی خود از توانایی درخواست عفو محروم شود. اما طبق این حکم جدید، این بخشی از قانون مغایر قانون اساسی تشخیص داده شد زیرا نقض "حق مجازات بی‌رحمانه و غیر معمول" شمرده می‌شود. قضات می‌گویند دادگاه نباید دستوری صادر کند که هرگز قابل اجرا نباشد.
پیشتر چندین مورد حکم انباشته برای قاتلان با قربانیان کمتر وجود داشته به عنوان مثال، "داگلاس گارلند" از آلبرتا كه حکمش عدم درخواست برای ۷۵ سال به جرم كشتن یک زوج پیر و نوه جوان است؛ و یا "جاستین بورک" از نیوبرانزویک که به جرم کشتن سه افسر پلیس حکم عدم درخواست ۷۵ ساله گرفته؛ و یا "دلن میلارد" از انتاریو به خاطر كشتن پدرش، یک دوست دخترش و یک غریبه حکم عدم درخواست ۷۵ ساله دارد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

در زمان صدور حکم بیسونت در سال ۲۰۱۹، مدت عدم درخواست ۴۰ ساله او به نسبت بقیه کمتر بوده است. دادستان می‌خواست هر شش دوره به طور متوالی عدم درخواست انباشه شده و بدین ترتیب او تا ۱۵۰ سال نتواند عفو بگیرد، در حالیکه وکیل مدافعان می‌خواستند این حکم ۲۵ سال باشد، اما قاضی آنرا ۴۰ سال تعیین کرده بود. اکنون طی این حکم دادگاه، بیسونت بدون اجازه داشتن به عفو برای ۲۵ سال به زندان می‌رود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, November 27, 2020 - 09:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به