کارگران نیز مانند دیگر اقشار مردم، در کلیه بخش‌های اقتصادی از انرژی گرفته تا بازنشستگان سال‌ها و ماه‌هاست از شرایط رانت‌خواری و سوء مدیریت، نرخ بالای بیکاری و نرخ تورم جانشان به لب رسیده است
طبق گزارش رویترز، اعتراضات خیابانی مردم در خوزستان بعلت کمبود آب برای ششمین شب متوالی همراه با خشونت‌ها ادامه یافت. بر اساس فیلم‌های منتشر شده در چهارشنبه در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری ایران، این اعتراضات به پایتخت تهران نیز گسترش یافته و مردم شعارهای ضد دولتی سر دادند.
یک ویدئو از کاربران نشان می‌دهد که تظاهرکنندگان شعار "رضا شاه، روحت شاد" سر می‌دهند. چندین فیلم کاربران شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضین استفاده می‌کنند و خبرگزاری نیمه دولتی فارس نیز نوشته که "آشوبگران" یک پلیس را به ضرب گلوله کشته و یک نفر دیگر را در بندر ماهشهر خوزستان زخمی کرده‌اند. خوزستان چند سال پیش هم شاهد تظاهرات و اعتراضات دولتی بود. وضعیت مردم در کلیه استان‌ها به نسبت استان‌های مرکزی کشور بسیار بدتر است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
گسترش تظاهرات و اعتراضات خوزستان به تهران و سراسر ایران
پس از آنکه گروه‌ها و فعالان مختلف مخالف خواستار تظاهرات در سراسر کشور برای حمایت از معترضان خوزستانی شدند، فیلم‌هایی که اواخر روز سه‌شنبه و اوایل روز چهارشنبه منتشر شده زنانی را نشان می‌دهند که شعار "مرگ بر جمهوری اسلامی" را در ایستگاه متروی تهران سر می‌دهند. شب‌ها نیز برخی از مردم در پایتخت خشم خود را با شعارهایی علیه "علی خامنه‌ای" نشان می‌دهند. طبق گزارشات خبرگزاری فعالان حقوق بشر (هرانا)، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه حداقل ۳۱ اعتراض در سراسر ايران برگزار شده و طی آنها دست کم دو جوان به ضرب گلوله کشته شده‌اند. مقامات حکومتی ایران معترضان مسلح را مقصر معرفی می‌کنند و ویدئویی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد یک معترض مسلح در شب با یک تفنگ پیشرفته دوربین‌دار در حال شلیک است، اما فعالان شبکه‌های اجتماعی با نشان دادن ده‌ها فیلم دیگر می‌گویند که آنها توسط نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.
Insurance-best-rate-roya-saegh-CanadaHan Dong Toronto Canada MP
ایران اکنون با بدترین خشکسالی در ۵۰ سال گذشته خود روبروست و بحران آب بر خانواده‌ها، کشاورزی و دامداری تأثیر گذاشته و منجر به خاموشی‌های وسیع برق نیز شده است. استان نفت خیز خوزستان مانند دیگر استان‌های دور از مرکز مدتهاست که با انواع تبعیض، به ویژه تبعیضات اقتصادی روبرو هستند.
اقتصاد ایران به دلیل تحریم‌هایی که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریكا در سال ۲۰۱۸ برقرار شده، و همچنین شیوع افسار گسیخته بیماری کرونا فلج شده است. کارگران نیز مانند دیگر اقشار مردم، در کلیه بخش‌های اقتصادی از انرژی گرفته تا بازنشستگان سال‌ها و ماه‌هاست از شرایط رانت‌خواری و سوء مدیریت، نرخ بالای بیکاری و نرخ تورم جانشان به لب رسیده است.
Car Home Low rate insurance بیمه
ایران در ده سال گذشته صحنه حداقل سه دوره اعتراضات گسترده مردمی بوده که با سرکوب نیروهای امنیتی روبرو شده‌اند. در یکی از ویدئوهای آنلاین یک زن معترض دیده می‌شود که رو به نیروهای امنیتی فریاد می‌زند: "آقا! آقا! تظاهرات مسالمت‌آمیز است. برای چه تیراندازی می‌کنید؟".
در ویدئوهای مختلف صحنه‌هایی از نیروهای نظامی - امنیتی که پیاده، با ماشین و موتور کلت و تفنگ به سوی مردم گرفته‌اند و تیر هوایی در می‌کنند دیده می‌شوند و در برخی مناطق گاز اشک‌آور و ماشین‌های آبپاش نیز دیده می‌شوند.
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, July 21, 2021 - 12:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به