عکس، هدی مکبیل کارمند سابق آژانس امنیت کانادا را نشان می‌دهد
هنگامی که "کاترین حنا" و "زهرا موسیجی" در سال ۱۹۹۹ برای کار در آژانس امنیت و اطلاعات کانادا استخدام شدند، نمی‌توانستند حدس بزنند که مدیران آژانس چگونه فکر می‌کردند. کاترین می‌گوید در آن زمان به او گفته می‌شد که زنان نمی‌توانند در بخش مبارزه با تروریسم کار کنند و باید مشغول کار در بخش کارگزینی شوند و زهرا می‌گوید: "تنوع زیادی از افراد وجود نداشت، به سختی شاید می‌شد کسی مثل ما را میان آنها یافت".
دو دهه بعد، کاترین تبدیل به اولین زن در تاریخ آژانس شد که ریاست دفتر امنتیت و جاسوسی منطقه‌ای تورنتو، بزرگترین دفتر جاسوسی جمع‌آوری اطلاعات کانادا را به عهده گرفته و زهرا هم اولین فرد رنگین‌پوستی‌ست که معاون مدیرکل همین دفتر شده است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto
 
دو زن رئیس و مدیر دفتر جاسوسی تورنتو می‌خواهند گروه متنوع‌تری از جاسوسان را استخدام کنند
کاترین و زهرا واحدی را اداره می‌کنند که هم برخی از موفق‌ترین عملیات‌های جاسوسی کانادا را رهبری کرده و هم مرکز یکی از شرمساری‌های بزرگ آن بوده است: دفتر تورنتوی آژانس جاسوسی کانادا باید در دادگاه از خود در مقابل شکایت حقوقی مدنی ۳۵ میلیون دلاری سال ۲۰۱۷ بعلت تبعیض، که توسط کارکنان سیاه‌پوست، همجنسگرا و مسلمان ارائه شده، دفاع کند. این آژانس قبلا در اقدامی نادر به کمک یک شرکت خارجی تحقیقاتی را در زمینه وجود "فرهنگ تبعیض" در دفتر منطقه‌ای تورنتوی خود انجام داد و نتیجه آنرا به طور عمومی منتشر کرد‌ که به گفته "دیوید وینیو"، مدیر این آژانس حاکی از "وجود نگرانی‌های جدی در مورد قلدری، طرفداری یکطرفه، انتقام و سایر رفتارهای نامناسب" بوده است.
Insurance-best-rate-roya-saegh-CanadaHan Dong Toronto Canada MP
کاترین و زهرا (که هنوز کارمند آژانس هستند و عکس‌هایشان به همین دلیل منتشر نمی‌شود) به رسانه‌ها گفتند که آنها اکنون می‌خواهند بعنوان اولین کارشان به محیط جاسوسی در کانادا تنوع ببخشند. آژانس جاسوسی کانادا می‌گوید طبق آخرین آمارهایش در سال گذشته تقریبا ۱۸ درصد از کل کارمندانش از "اقلیت‌های قابل مشاهده" بوده‌اند و از این تعداد هم تنها ۷.۶ درصد آنها به سطح مدیریت رسیده بودند. این آژانس اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه این درصد از افراد خود را به عنوان اقلیت قابل مشاهده معرفی می‌کنند ارائه نمی‌دهد و کمیته اطلاعات و امنیت ملی مجلس کانادا در گزارش سال گذشته خود گفت که تعداد کم این اقلیت‌ها و میزان آزار و اذیت و تبعیضی که آنها با آن روبرو هستند "در سطح امنیت و اطلاعات کانادا" به طور غیرقابل قبولی بالاست.
منتقدان می‌گویند عدم تنوع در آژانس نقاط کور جمع‌آوری اطلاعاتی و جاسوسی را بوجود می‌آورد و موجب تضعیف کانادا در حفظ امنیت کشور می‌گردد. ستاد کل آژانس امنیت و اطلاعات کانادا گفت که از سال گذشته برنامه توسعه تنوع و دربرگیری افراد متفاوت در این سازمان را برای حل این مشکل آغاز کرده است. ماه گذشته، "هدی مکبیل" (عکس بزرگ بالای مطلب) کارمند سابق آژانس جاسوسی کانادا که اکنون به دنبال نامزدی حزب نیودموکرات برای راهیابی به مجلس کاناداست گفت که عدم تنوع کارمندان آژانس "باعث می‌شود که جامعه مسلمانان برای مقابله با تهدیدهای علیه خودشان احساس اعتماد به سازمان نکنند" و زهرا که یک مسلمان است می‌گوید که کارمندان این آژانس هنوز به او می‌گویند که تلاش‌های ایجاد تنوع به اندازه کافی سریع نبوده و افزود: "ما مشکل نژادپرستی سیستماتیک داریم، اما تغییرات در راه است".
Car Home Low rate insurance بیمه
کاترین و زهرا هر دو گفتند که معتقد نیستند آژانس امنیت کانادا نقطه کور در جوامع مسلمان یا اقلیت‌ها دارد و البته تاکید کردند که تهدیدها علیه مسلمانان یا اقلیت‌ها را کوچک جلوه نمی‌دهند اما موافقند که افزایش تنوع در رتبه‌های مختلف آژانس می‌تواند به انجام مأموریت‌های آن کمک کند. کاترین می‌گوید هدف این است که "تعصب ناخودآگاه ما کاهش یابد و بهتر شویم".
آنها امیدوارند با افزایش تنوع در استخدام بتواند روابط آژانس امنیت را با اقلیت‌ها و جوامع مختلف بهبود بخشند و کانادایی‌های بیشتری را متقاعد کنند که فعالیت‌های مشکوک را گزارش دهند. کاترین می‌گوید: "ما از وضعیت کنونی راضی نیستیم و سعی می‌کنیم رو به جلو برویم. برخی از اقلیت‌ها به همین علت عصبی هستند... این وظیفه ما است که موجب ثبات شویم".
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, August 1, 2021 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignOntario COVID-19 Vaccine Farsi

Share this with: ارسال این مطلب به