مونت و فورد دو سال پیش با تصویب قانونی در مجلس انتاریو راه را برای تایید سریع‌تر و راحت‌تر مدارک کاری مهاجران باز کرده بودند
مهندسین آموزش دیده بین‌المللی (مهاجر) اکنون می‌توانند بدون تجربه کاری کانادایی، مجوز تاییدیه کار مهندسی خود را در انتاریو دریافت کنند.
مجلس انتاریو دو سال پیش با تصویب قانونی توسط دولت محافظه‌کار "داگ فورد" برای کاهش موانع اشتغال برای مهاجران و کارگران خارجی، راه را برای حذف قانونی این بند به همراه بندهای دیگر باز کرد بود. هنوز بندهای دشوار دیگری در راه تایید مدرک برای کار حرفه‌ای آنها باقی‌ست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
مهندسین مهاجر به انتاریو دیگر برای تایید مدرک برای کار حرفه‌ای نیاز به تجربه کاری کانادایی ندارند
امروز سه‌شنبه، "بورد" مهندسین حرفه‌ای انتاریو (PEO) تبدیل به اولین بوردی شد که‌عدم تجربه کانادایی را به عنوان یکی از الزامات متقاضی تایید مدرک کار مهندسی حذف کرد. "مونت مک‌ناتون" وزیر کار و خانواده انتاریو در بیانیه‌ای گفت: "همه ما این را تجربه کرده‌ایم که یک مهاجر تازه‌وارد متخصص که عنوان مهندس، دکتر یا حسابدار آموزش دیده بین‌المللی دارد ولی مجبور شده در شغلی با دستمزد پایین کار کند که هیچ ربطی به حرفه وی ندارد. من به بورد مهندسین حرفه‌ای انتاریو به خاطر برداشتن این گام تاریخی برای حمایت از همه ما تبریک می‌گویم". مونت یکی از پیشروترین وزرای کابینه فورد است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
به عنوان بخشی از "قانون کار" برای کارگران و کارمندان تصویب شده توسط محافظه‌کاران در سال ۲۰۲۱، نهادهای صدور مجوز (بوردها) در بیش از ۳۰ شغل غیر بهداشتی، از جمله مهندسین، تکنسین‌ها، برق‌کارها و لوله‌کش‌ها، می‌توانند تجربه کاری کانادایی را از فهرست معیارهای خود حذف کنند. قبل از این قانون، کلیه این کارگران و کارمندان برای دریافت مجوز به حداقل یک سال، و در بیشتر موارد دو سال تجربه کاری کانادایی در زمینه تخصص خود نیاز داشتند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
استخدام کنندگان کانادایی معمولا مهاجران را بعلت عدم تجربه کاری کانادایی اصلا استخدام نمی‌کنند و یا به آنها کارهایی با عنوان‌ها و حقوق‌های بسیار پایین‌تر می‌دهند. بنا به آمار منتشر شده امروز، مقامات دولتی گفتند که تنها یک چهارم مهاجران آموزش دیده‌بین المللی در حرفه خود در انتاریو کار می‌کنند. "رویدون فریزر" رئیس بورد مهندسین انتاریو گفت که حدود ۶۰% از درخواست‌های تایید مدرک کار مهندسی که بورد او دریافت می‌کند از سوی مهندسین آموزش دیده مهاجر بین‌المللی است. او در بیانیه‌ای گفت: "این افراد دیگر نیازی به اثبات تجربه کانادایی هنگام ارائه درخواست تاییدیه مدرک کار مهندسی خود را ندارند و ما تضمین می‌کنیم که «متقاضیان واجد شرایط» و بین‌المللی می‌توانند سریع‌تر مجوز گرفته و به‌عنوان مهندس فعالانه به اقتصاد کمک کنند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
از زمان تصویب قانون در مجلس تا همین ماه مه ‌۲۰۲۳، هیچ بورد و نهاد صادرکننده تاییدیه و مجوز دیگری شرط تجربه کانادایی را حذف نکرده بود. این قانون باعث می‌شود تا بطور اتوماتیک، حذف بند تجربه کانادایی تا دسامبر ۲۰۲۳ روی همه بوردها اعمال گردد؛ مگر اینکه دولت یا وزارتخانه‌ای به دلایل ایمنی و بهداشت عمومی این بند را از بوردی حذف نکند.
 
بندهای سختی که برداشته نمی‌شوند
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

این بورد می‌گوید همچنان به رسیدگی به درخواست‌ها ادامه می‌دهد و متقاضیان باید همچنان بتوانند دیگر بندهای لازمه را کاملا بگذرانند تا همه مهندسین حرفه‌ای از صلاحیت‌های دقیق برای صدور مجوز برخوردار باشند. وی گفت: "فقط افراد واجد شرایط می‌توانند تاییدیه مدرک مهندسی را از طریق مدل ارزیابی مبتنی بر «شایستگی و سایر روش‌های ارزیابی» بدست آورند". این در حالی‌ست که هفته گذشته مشخص شد بورد پرستاری کبک تقریبا نیمی از دانشجویان پرستاری را با طرح تعمدی سوالات بسیار سخت در امتحان دریافت مجوز مردود می‌کند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, May 24, 2023 - 07:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به