گفته می‌شود سینگ به قاچاق بیش از ۱,۰۰۰ نفر از کانادا به آمریکا مباهات می‌کرد
اسناد جدید ارائه شده در دادگاهی در آمریکا نشان می‌دهد که چگونه یک مرد اهل شهر "برمپتون" انتاریو، که گفته می‌شود به قاچاق بیش از ۱,۰۰۰ نفر به آمریکا مباهات می‌کرد، توانسته سال‌ها عملیات قاچاق انسان را بین مرز دو کشور با دریافت مبالغ گزافی به انجام برساند.
مقامات ایالات متحده آمریکا می‌گویند "سیمرانجیت شالی سینگ"، یک شهروند هندی‌الاصل ۴۰ ساله، فردی بوده که سعی داشته دو خانواده گذرنده از مرز آمریکا در هفته پیش که اجسادشان یافت شده را شناسایی کنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
بزرگ‌ترین قاچاقچی انسان بین دو کشور آمریکا و کانادا و روش کار وی را بشناسید
دادگاه آمریکا می‌گوید وی مردم را از طریق مرز جزیره "کورنوال" و قلمرو "آکواساسنه موهاک" در ایالت نیویورک که هم مرز دو استان انتاریو و کبک و رودخانه "سنت لورنس" است، قاچاق می‌کرده است. او که اخیران دستگیر شده، در روز چهارشنبه گذشته در یک دادگاه فدرال ایالات متحده، متهم به قاچاق انسان شد اما خودش را بیگناه اعلان کرد. سینگ با استفاده از گذرگاه‌های طبیعی جغرافیایی این مناطق بیگانگان را بطور غیرقانونی و با موفقیت بین دو دو کشور کانادا و آمریکا قاچاق می‌کرد و خودش نیز به‌طور غیرقانونی در کانادا زندگی می‌کرده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این منطقه، همان منطقه‌ای‌ست که ظاهرا دو خانواده هندی، اخیرا در تلاش برای عبور از رودخانه سنت لورنس جان باختند، اگرچه مقامات هنوز نگفته‌اند که هیچ ارتباطی بین این مرگ‌ها با سینگ وجود دارد. اتهامات علیه سینگ که در مدارک دادگاه آمده، نحوه عملکرد شبکه‌های قاچاق انسان و پول‌های بزرگ جابجا شده در این راه را فاش کرده است. برخی از پناهندگان به مقامات آمریکایی گفتند که سینگ برای قاچاق آنها بین ۵,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰ دلار، در طی چهار جابجایی دریافت کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در یکی از این قاچاق‌ها در مارس ۲۰۲۰، شخصی به نام "سی‌دبلیو-۱" که می‌خواست سه شهروند هندی را از مرز عبور دهد و از آمریکا به کانادا برساند، در متل "گریت ویو" در نیویورک پس از دادن پول به سینگ دستگیر شد. این شخص می‌گوید در ساعت ۸:۵۰ بعدازظهر به سینگ گفته که سه نفر را "در یک نقطه امن ملاقات" کند" و سینگ پاسخ داده: "باشد، من آنها را از رودخانه عبور می‌دهم". یک ویدیو نشان می‌دهد که ماشین این فرد به سمت متل می‌آید و سه نفر را پیاده می‌کند، سپس این فرد به کورنوال می‌رود تا با سینگ ملاقات کند و به سینگ بطری‌های مشروب و ۴,۰۰۰ دلار که نشان دهنده پرداخت دستمزد او به سینگ است را به سینگ بدهد. اما او که نگران بود که هتل به نام خودش اجاره شده بود، برای بردن افرادی که قرار بود از مرز بگذرند، بازگشت. ماموران گشت مرزی او را در حال خروج از هتل دیدند و پس از تعقیب و گریز با سرعت بالا، هر چهار نفر را در "فورت کاوینگتون" نیویورک دستگیر کردند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
در مورد دیگری در مارس ۲۰۲۱ که سینگ از قلمرو آکوساسنه به عنوان یک راه عبور امن استفاده می‌کرد، یکی از مهاجران به مجریان قانون گفت که "سنیگ درباره قاچاق‌های بیش از هزار نفری که قبلا انجام داده بود رجز خوانی می‌کرد و به او گفته بود که اصلا جای نگرانی نیست".
 
سیمرانجیت شالی سینگ​ کیست؟
سینگ که خود پیشتر درخواست پناهندگی در کانادا داده و پرونده‌اش رد شده، فعلا در کانادا ماندنی بوده زیرا دولت کانادا بعلت عدم وجود پاسپورت هندی او، نتوانسته او را از کشور اخراج کند. وکلای او از اظهار نظر در مورد این اخبار خودداری کردند. سینگ که در کانادا دستگیر شده، با حکم استردادش به آمریکا مبارزه نکرد و به همین واسطه به آمریکا منتقل شد، این در حالی‌ست که ناظران می‌گویند مبارزه با حکم استرداد به آمریکا اغلب سال‌ها طول می‌کشد و سینگ می‌توانست با این حکم مقابله کند و سال‌ها بدون مشکل در کانادا بماند اما معلوم نیست چرا وی با این حکم مخالفت نکرده است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

حکم استرداد سینگ در سال ۲۰۲۲ با اتهام‌هایش در دادگاه ایالت نیویورک صادر شده و وی هفته گذشته به ایالات متحده مسترد شد. دفتر دادستانی ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت محکومیت، ممکن است او به ۱۵ سال زندان محکوم گردد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, April 7, 2023 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به