در صورت مجرم شناخته شدن محمد، مجازات ممکن است حبس ابد بدون امکان درخواست آزادی مشروط باشد
پلیس پیل در غرب تورنتو می‌گوید که حمله غیرقانونی یک مسلمان به نمازگزاران یک مسجد در "می‌سی‌ساگا" در ماه مارس امسال را یک اقدام تروریستی تلقی می‌کند. این اولین حمله‌ای به مسلمانان است که پلیس آن را تروریستی نامیده، در کلیه موارد دیگر پلیس آنها را تیراندازی، حمله، کشتار و یا هر کلمه دیگری بجز ترور نامیده بود. در همین امتداد دادگاه‌ها و نیز رسانه‌های کانادایی نیز هیچ حمله‌ای به مسلمانان را ترور ننامیده‌اند.
برخلاف پلیس، دادگاه‌ها و رسانه‌ها، سیاستمداران کانادایی از همه احزاب، کلیه حمله به مسلمانان را به مانند حمله به یهودیان یا مسیحیان ترور می‌نامند. "جان توری" شهردار تورنتو، "داگ فورد" نخست وزیر انتاریو و "جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا این حمله با انگیزه نفرت را به شدت محکوم کردند. ایران استار نیز هر نوع حمله از این دست را بدون در نظر گرفتن دین، ترور می‌نامد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
سرانجام پلیس کانادا حمله به مسلمانان را ترور نامید زیرا حمله کننده خود یک مسلمان است
پلیس می‌گوید مامورانش تماسی مبنی بر یک حمله درست قبل از ساعت ۷ صبح روز ۱۹ مارس در مرکز اسلامی "دارالتوحید"، نزدیک بلوار "متسون" و جاده "کندی" یا جاده "مک آدام" دریافت کردند. شاهدی گفت که چند نفر برای نماز صبح داخل مسجد بودند که یک مرد با اسپری خرس به چشم و حلق چند نفر پاشید و سپس در حال بیرون کشیدن قمه بود که اعضای مسجد توانستند وی را متوقف کنند و یک نمازگزار نیز بلافاصله با پلیس تماس گرفت. گفته می‌شود که این مرد چندین اسلحه را نیز در لباسش جاسازی کرده بود از جمله یک کلاشینکوف، چند چاقو، طناب و عینک محافظ صورت. گزارش اول و کامل ایران استار در زمان وقوع این حادثه، حمله با قمه، تبر و اسپری به نمازگزاران نماز صبح یک مسجد در تورنتو را اینجا بخوانید.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

این حمله کننده "محمد معیز عمر"، یک جوان ۲۴ ساله اهل می‌سی‌ساگا و مسلمان در محل حادثه دستگیر شد. پلیس برای وی اتهامات ضرب و شتم با سلاح، استفاده از مواد مضر به قصد به خطر انداختن جان یا ایجاد صدمه بدنی، نگهداری سلاح برای اهداف خطرناک، تهدید به مرگ یا صدمات بدنی، حمل سلاح مخفی، شرارت و تخریب اموال مذهبی را اعلان کرده است. پلیس امروز چهارشنبه گفت که دادستانی کانادا و دادستان کل کانادا با آغاز روند تروریسم برای این پرونده موافقت کردند؛ در صورت مجرم شناخته شدن محمد، مجازات ممکن است حبس ابد بدون امکان درخواست آزادی مشروط باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
"ابراهیم هندی" امام جماعت مسجد که در زمان ترور در مسجد نبود و به عربستان سعودی رفته بود امروز گفت که یک نمازگزار ۱۹ ساله مانند یک "قهرمان" با شجاعت آنجا بوده و باید از وی تجلیل شود اگرچه این جوان نمی‌خواهد نامش برده شود. او گفت چند نفر در این حادثه مجروح شدند از جمله یک نفر مورد اصابت ضربه تبر قرار گرفته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
"نیشان دورایپا" رئیس پلیس پیل که پیشتر این حمله را "با انگیزه نفرت" نامیده بود گفت که تروریست اصلا تا روز حمله برای کسی شناخته شده نبود بطوریکه افراد جامعه حتی با دیدن عکس او وی را نمی‌شناختند و وی هرگز به مسجد نرفته بود. پلیس هیچ عکسی از وی تاکنون منتشر نکرده است. نیشان امروز با اعلان این اخبار گفت: "جامعه ما یک حق اساسی دارد و سزاوار آن است که احساس آرامش و امنیت کند. هرگونه تلاشی برای به خطر انداختن امنیت جامعه ما با عدالت پاسخ داده می‌شود. این حادثه عمیقا اعضای مرکز اسلامی دارالتوحید را تحت تأثیر قرار داده و تاثیرات پیاپی و گسترده‌ای در سراسر جامعه ما دارد. مردم باید انتظار داشته باشند که بتوانند در صلح و امنیت و بدون ترس تجمع کنند".
 
مرکز اسلامی دارالتوحید: این حادثه جامعه ما را تکان داد
در بیانیه مشترک مرکز اسلامی دارالتوحید و شورای ملی مسلمانان کانادا، هر دو نهاد از تصمیم متهم کردن محمد به جرایم مرتبط با تروریسم استقبال کردند. هندی می‌گوید این حمله عمیقا جامعه که "به‌طور فزاینده‌ای قربانی خشونت نفرت‌آمیز شده" را تحت تاثیر قرار داد. وی افزود: "این نشان می‌دهد که اسلام‌هراسی خشونت‌آمیز همچنان به عنوان یک تهدید وجودی برای اعضای جامعه ما همچنان ادامه دارد. امیدوارم امروز اولین گام به سوی عدالت در مورد این حادثه تکان‌دهنده و خشونت‌آمیز برداشته شده باشد که اگر شجاعت اعضای جامعه ما نبود، می‌توانست منجر به فجایع بسیار بدتری گردد".
شاهدان عینی می‌گویند وقتی نمازگزاران در مقابل این تروریست مقاومت کردند او گفته که می‌خواهد "تروریست‌ها را بکشد". هر دوی این مراکز اسلامی گفتند شرکت‌کنندگان در مراسم نماز صبح، از جمله یک فرد ۱۳ ساله، که تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند با دیدن این حمله و یادآوری صحنه آن تحت فشار روحی قرار گرفته‌اند و بسیاری از آنها به دنبال دریافت مشاوره و خدمات بهداشت روان و درمان بوده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

هندی می‌گوید که یک عبادتگاه مکانی امن برای صلح و معنویت و خارج از دنیای بیرون است و اکنون سازمانش بدنبال عدالت می‌باشد. او افزود که این مرکز ۲۰ سال است که برپاست و چنین ادامه داد: "اکنون زمان ادعاهای پوچ نیست، ما از انتظار خسته شده‌ایم. اکنون نیاز به اقدام داریم".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 8, 2022 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به