چند دقیقه پس از اعلان خطر، طوفان شدیدی مناطق بزرگ‌شهر تورنتو را در نوردید
پس از وقوع رعد و برق شدید که بخش اعظم جنوب انتاریو را درنوردید و سپس به سوی کبک رفت، اکنون شهرهای در مسیر این طوفان با کشته‌ها، زخمی‌ها و خسارات سنگین مواجه هستند.
هر دو دفتر ایران استار در شمال تورنتو نیز با بی‌برقی مواجه بودند که تهیه و انتشار گزارش را امکان‌ناپذیر کرده بود. یکشنبه صبح برق دفتر اصلی سرانجام وصل شد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
طوفان با سرعت ۱۳۲ کیلومتر در ساعت در انتاریو و کبک ۵ کشته، ده‌ها زخمی، هزاران بی‌برق، میلیون‌ها دلار خسارت بجا گذاشت
در حالیکه طبق پیش‌بینی‌ها انتظار بارش شدید باران می‌رفت اما به ناگهان چند دقیقه پیش از ظهر شنبه و سپس یک ساعت پس از ظهر دو اعلان خطر روی تلفن‌های دستی، رادیو و نیز ارتباطات جمعی مبنی بر امکان وقوع طوفان و درخواست از مردم برای "پناه گرفتن سریع" منتشر شد. چند دقیقه پس از این اعلان خطر طوفان مناطق بزرگ‌شهر تورنتو را در نوردید و بنا به گزارشات رسیده تاکنون (یکشنبه ۱۰ صبح) بیش از ۵ کشته در انتاریو بجا گذاشته است. خسارات شدیدی نیز همراه با بیش از نیم میلیون بی‌برقی در هر دو استان انتاریو و کبک نیز بجا مانده است. پلیس استانی انتاریو این مرگ‌ها را در بعدازظهر و شب روز شنبه تایید کرده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
طبق گزارشات، در شهر "برمپتون" در شمال غربی تورنتو، زنی ۷۰ ساله که به تنهایی در حال قدم زدن بود مورد اصابت سقوط درخت قرار گرفت و پلیس می‌گوید با اینکه وی به سرعت به بیمارستان منتقل شد، اما بعدا جان باخت. ساعاتی بعد پلیس استان انتاریو گفت که فرو افتادن یک درخت روی یک "تریلر کمپینگ" در منطقه حفاظت شده دریاچه "پاین هرست" از توابع شهر "کیچنر" در غرب انتاریو نیز جان یک نفر را گرفته و دو زخمی دیگر نیز بجا گذاشته است. پلیس اتاوا نیز مرگ یک مرد ۴۴ ساله در "مادواسکای بزرگ" و یک مرد ۵۹ ساله در انتهای غربی شهر را بعلت برخورد درخت در حال سقوط، گزارش کرده است. پنجمین کشته نیز در استان کبک توسط پلیس "گاتینو" تایید شده که یک زن ۵۱ ساله بر اثر واژگونی قایقش در رودخانه اتاوا در نزدیکی "ماسون آنجرز" جان داده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
تا ساعت ۱ بعدازظهر، بادهای نزدیک کیچنر با سرعت ۱۳۲ کیلومتر در ساعت می‌وزیدند، در حالی که در فرودگاه پیرسون تورنتو، بادهایی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کرده بودند و خبرگزاری‌های محلی در "برمتون" که هنوز تایید نشده‌اند تخمین سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت را می‌زنند. باد و باران باعث سقوط هزاران درخت و تیر برق شده بطوریکه شرکت برق منطقه‌ای "هایدرو وان" انتاریو اعلام کرد که تا شنبه شب بیش از ۳۵۰,۰۰۰ نفر برق نداشتند. عکس زیر وضعیت طوفان‌زده در منطقه ایرانی‌نشین ریچموندهیل را نشان می‌دهد"
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
خبر-کانادا-طوفان-۱۳۲-کیلومتر-انتاریو-کبک-۵-کشته-ده-زخمی-هزاران-بی-برق-میلیون-ها-دلار-خسارت-سقوط-درخت
 
وضعیت کنونی چیست و برق چه زمانی می‌آید؟
هایدرو وان ساعت ۹:۳۰ صبح روز یکشنبه در یک به‌روزرسانی اعلان کرد که هنوز بیش از ۲۶۹,۰۰۰ مشتریش بدون برق هستند و "الکترا" دیگر شرکت برق منطقه‌ای که بیشتر در مناطق شهری درگیری است می‌گوید با چندین قطعی محله به محله درگیر است. چندین محله از منطقه ایرانی‌نشین ریچموندهیل در شمال تورنتو نیز هنوز بی‌برق هستند. هر دوی این شرکت‌ها می‌گویند احتمال دارد برق مناطقی که هم اکنون وصل شده نیز قطع و وصل شود و از کلیه مشتریان در جنوب انتاریو و کبک خواسته‌اند تا از وسایل برقی خود محافظت کرده و متوجه قطع و وصل برق در مدت رسیدگی به شبکه برق باشند.
اما خسارت اصلی و بی‌برقی در مناطق "اوکس‌بریج" در شمال شرقی تورنتو و نیز منطقه می‌سی‌ساگا - برمتون در شمال غربی تورنتو اعلان شده بطوریکه در اولی "وضعیت اضطراری محلی" در نتیجه خسارات طوفان و قطع گسترده برق و در دومی خسارات شدید و بسته شدن چندین جاده مهمترین وضعیت‌های نگران کننده به شمار می‌روند. هر دو شرکت برق اعلان کرده‌اند که از همه امکاناتشان برای برگرداندن برق‌های قطع شده استفاده کرده‌اند و افزوده‌اند: "اما با این حال ما پیش‌بینی می‌کنیم که بازگرداندن برق همه مشتریان به دلیل خسارت قابل توجه چندین روز طول خواهد کشید".
 
کبک: بیش از ۴۰۰,۰۰۰ خانه بی‌برق هستند
بادهای شدید در تعدادی از نقاط این استان، به ویژه در دریاچه "ممفرماگوگ" که سرعت تندبادها در آنجا حتی بیشتر از انتاریو بود و به ۱۵۱ کیلومتر در ساعت رسید، همه را غافلگیر کرد. بادهایی با سرعت ۹۶ و ۹۰ کیلومتر در ساعت به ترتیب در "تروآ-ریویر" و "گتینو" نیز ثبت شده است. این بادها از سمت انتاریو به سمت کبک، یعنی شمال شرقی حرکت کرده بود. شهر "مونترال" تا حد زیادی از طوفان‌ها در امان ماند و خط عبور طوفان از انتاریو به سمت اتاوا تا شهر کبک در بعدازظهر شنبه بوده است. دو منطقه "شادیق – آپالاشه" و "استقی" در اوایل روز یکشنبه شاهد یک طوفان نسبتا سبک‌تر بودند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

"هایدرو کبک" می‌گوید که شنبه شب با قطعی ۵۵۰,۰۰۰ مشتری خود مواجه بوده که منطقه "لورنشیان" بدترین وضعیت را داشته که هنوز (صبح یکشنبه) کل منطقه برق ندارد. این شرکت می‌گوید تلاش‌هایش برای بازگرداندن برق در صبح یکشنبه نسبت به شنبه پیشرفت زیادی کرده زیرا بیش از ۳۵۰ گروه را به مناطق مختلف اعزام کرده است. این شرکت زمان وصل برق در تمام نقاط را پیش‌بینی یا اعلان نکرده است.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, May 22, 2022 - 10:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به