با افزایش قیمت بنزین، واضح است که برخی بجای بنز تسلا می‌خرند، زیرا معتقدند ارزان‌تر است؛ اما آیا واقعا اینطور است؟
روی آوردن به وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) چیزی است که کانادایی‌ها نیز این روزها به آن فکر می‌کنند. ثبت نام جدید خودروهای بدون آلایندگی تنها در پنج سال گذشته افزایش یافته است و از ۳,۴۸۸ در سه ماهه اول ۲۰۱۷ به ۲۶,۰۱۸ خودرو در سه ماهه اول ۲۰۲۲ رسیده است که نشان دهنده افزایشی ۶۴۶ درصدی است.
با افزایش قیمت بنزین، واضح است که چرا برخی این گزینه را ارزان‌تر می‌دانند. اما آیا واقعا اینطور است؟ بیایید قبل از وصل کردن محل شارژ اتومبیل به خانه خود نگاهی به هزینه‌هایش بیندازیم.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
بنز بخرم یا تسلا؟ هزینه‌های پنهان خودروهای الکتریکی که باید بدانید؛ هزینه‌های اولیه:
هزینه‌هایی که کانادایی‌ها احتمالا در ابتدا به آن فکر می‌کنند، مربوط به خود خودروی برقی همراه با هزینه‌های شارژ است. خودروهای الکتریکی گران‌تر از موتورهای احتراق داخلی هستند ودر برخی موارد، می‌تواند ده‌ها هزار تفاوت داشته باشند. "ویلکی کام" مدیر "پورتفولیو" و مشاور ارشد سرمایه‌گذاری "بی‌ام‌او پرایوت ولث" می‌گوید: "شریک تجاری من یک تسلا مدل «وای» خریداری کرد که می‌توان گفت معادل یک خودروی بنزینی، احتمالا یک مرسدس بنز شاسی بلند است که در مقام مقایسه باید بگویم، مدل پایه بنز برای شما حدود ۶۰,۰۰۰ دلار هزینه خواهد داشت و یک تسلا وای حدود ۸۰,۰۰۰ دلار خواهد بود. با این حال، کاملا واضح است که هزینه بنزین در مقابل برق برای تامین انرژی خودروی شما بسیار بیشتر است".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این امر حتی اگر از ایستگاه‌های سوپرشارژر استفاده می‌کنید، درست است، جایی که برای شارژ ماشین شما در کمتر از یک ساعت پول بیشتری پرداخت می‌کنید. ویلکی می‌گوید که شریک تجاری او در ۳۰ روز گذشته ۲۲ دلار برای شارژ وسیله نقلیه خود خرج کرده در حالیکه خرج بنزین آن معادل ۱۷۸ دلار می‌شود و به این ترتیب ۱۵۵ دلار صرفه‌جویی کرده است. برای رانندگانی که حدود ۲۰,۰۰۰ کیلومتر در سال رانندگی می‌کنند، بعد از حدود ۵ یا ۶ سال هزینه اضافی که بابت خرید خودرو دادید با مبلغی که در هزینه بنزین صرفه‌جویی می‌کنند سر به سر می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
هزینه‌های نصب پنهان:
قبل از خرید یک خودروی برقی باید هزینه‌های پنهانی آن را نیز در نظر بگیرید. ویلکی می‌گوید: "این خودرو با کابل شارژ یا شارژر عرضه نمی‌شود. یک مدل کابل شارژ اولیه با قیمت حدود ۲۶۰ دلار هزینه بسیار کمی خواهد داشت. شما همچنین یک شارژر می‌خواهید، شارژر سطح یک حدود ۴۰۰ یا ۵۰۰ دلار و شارژر سطح سه تا حدود ۶۰,۰۰۰ دلار برایتان آب می‌خورد. اینکه کدامیک را انتخاب کنید به ترجیحات سبک زندگی شما بستگی دارد. یک شارژر سطح یک معمولا یک اتومبیل برقی را در ۱۱ تا ۲۰ ساعت شارژ می‌کند، در حالی که یک شارژر سطح ۲ بین سه تا هشت ساعت و شارژر سطح سه که در ایستگاه‌های سوپرشارژر استفاده می‌شود، در کمتر از یک ساعت  خودروی الکتریکی شما را شارژ می‌کند". برای شریک ویلکی یک شارژر ۲۴۰ ولتی سطح دو برای شارژ یک شبه تسلا کافی است که هزینه نصب آن حدود ۱۰۰ دلار بود، و سپس او باید مطمئن می‌شد که تابلوی برقش می‌تواند کشش جریان آن را داشته باشد.
 
بیمه آن چگونه است؟
از سویی دیگر هزینه بیمه و تعمیر و نگهداری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، زیرا شرکت‌های بیمه هنوز در مورد خودروهای برقی محتاط هستند. یک ماشین حساب آنلاین که یک تسلا مدل وای  ساخت ۲۰۲۲ را با مرسدس بنز GLA250 مدل ۲۰۲۲ مقایسه می‌کند، برآورد هزینه‌های بیمه را به ترتیب ۱,۹۶۶ و ۱,۰۰۹ دلار تخمین می‌زند. با این حال، نرخ‌ها می‌تواند بر اساس عواملی مانند سن، کُد پستی و سابقه رانندگی کاهش یا افزایش یابد. با این حساب بیمه تسلای شما حدود هزار دلار بیشتر از مرسدس خواهد بود، یا بعبارت بهتر دو برابر مرسدس.
 
تعمیر و نگهداری و باتری:
باتری‌های اتومبیل‌های برقی نیز می‌توانند هزینه‌های اضافی را به همراه داشته باشند. ویلکی می‌گوید: اگر مشکلی در باتری وجود داشته باشد، می‌تواند واقعا پُرهزینه شود و ممکن است مجبور شوید مدت زیادی برای رفع آن صبر کنید، و همین امر هزینه بیمه و دیگر موارد را بالاتر می‌برد. ویکی برآورد می‌کند که هزینه‌ها تعمیرات باتری تسلا در طی حدود دوازده سال به ۲۰,۰۰۰ دلار برسد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


با این حال ویلکی می‌گوید که هزینه تعمیر و نگهداری در خودروهای الکتریکی به طور کلی بسیار کمتر است، زیرا قطعات کمتری در خودروهای برقی وجود دارند. این همان چیزی است که شریک وی در وسیله نقلیه خود یافته و می‌گوید فعلا کافی‌ست فقط مایع شیشه‌شو را پُر کنید و لاستیک‌های خودرو را عوض نمائید، همین.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, March 19, 2023 - 22:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به