مونولیت دوم کمی کوتاهتر از مونولیت اول تورنتوست
پس از آنکه در صبح روز جمعه قسمتی از نوشته‌های روی مونولیت تورنتویی توسط مردم پاک شد؛ باقی نوشته‌های روی آن نیز سرانجام در صبح روز شنبه توسط مردم پاک شد اما پس از تمیز شدن، غیبش زد. تا ساعت‌ها پس از غیب شدن این مونولیت اول که تقریبا بصورت ثابت عده‌ای حدود ۲۰ نفر در حال عکس انداختن و فیلمبرداری از آن بودند، گزارش و یا اظهار نظری درباره چگونگی غیب شدن آن وجود نداشت تا اینکه سخنگوی شورای شهر تورنتو طی بیانیه‌ای آنرا به شهرداری تورنتو نسبت داد و گفت: "این مونولیت بعلت نداشتن مجوزهای لازمه، برداشته شده است".

مونولیت اول تورنتو غیب شد، مونولیت دوم چند صد متر آن طرف‌تر پیدا شد
اما در همین اثنای غیب شدن مونولیت، یک مونولیت دیگر با فاصله چند صد متری از همان نقطه اما نزدیکتر به شهر تورنتو اینبار روی آبشکن دریاچه انتاریو پیدا شد. مردم مونولیت پیدا شده دوم را مونولیت ۲ تورنتو، و مونولیت اول را مونولیت ۱ تورنتو نامیده‌اند.

Han Dong Toronto Canada MP
COVID-19 Business toronto ontario gta
شهرداری تورنتو کمی پس از پیدا شدن مونولیت دوم گفت: "این شهر در حال همکاری با واحد دریایی پلیس و اداره بندر شهر برای برداشتن مونولیت دوم است که دسترسی به آن سخت‌تر از اولی‌ست زیرا روی یک باریکه بتونی احاطه شده توسط آب قرار دارد".
"جون نوگامی"، استاد دانشگاه تورنتو که شنبه برای دیدن مونولیت دوم رفته بود گفت: "مونولیت دوم احتمالاً تقلیدی ناشیانه از مونولیت‌هاست زیرا هم بسیار کوچکتر است و هم از فلز براق ساخته نشده است". وی در ادامه افزود: "این مونولیت از کشیده شدن یک نوار پلاستیکی نقره‌ای روی یک سازه درست شده تا فلزی بنظر بیاید و در گوشه‌های این سه ضلعی هم نوار چسب شفاف دیده می‌شود. این مونولیت بسیار خشن و بسیار کوتاه‌تر از مونولیت اول است.

اخبار-تورنتو-مونولیت-اول-تورنتو-غیب-شد-مونولیت-دوم-چند-صد-متر-آن-طرف-تر-پیدا-شد

ایران استار که مونولیت اول را از نزدیک دیده و لمس کرده، می‌گوید مونولیت اول سه ضلعی یکپارچه توخالی از فلزی براق (مانند فولاد) بوده است.
سرانجام مونولیت دوم نیز یکشنبه صبح ناپدید شد. درباره چگونگی ناپدید شدن این مونولیت خبری گزارش نشده تا اینکه شهرداری تورنتو روز دوشنبه اعلان کرد که "مونولیت تورنتو" (بصورت مفرد و بدون اشاره به اینکه کدام مونولیت بوده) در داخل انبار شهرداری نگاهداری می‌شود.

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
عکس زیر آنچه از مونولیت دوم در مکانی که پیدا شده بود بجا مانده را نشان می‌دهد:
اخبار-تورنتو-مونولیت-دوم-تورنتو-غیب-شد
سخنگوی شهرداری از پاسخ دادن به سوالات مونولیت در روز دوشنبه شانه خالی کرده است.
Date: Saturday, January 2, 2021 - 21:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به