insurance-rahimian-mosaferat-daroo

اگر داروهای شما نیاز به سوزن و سرنگ دارند، توضیحی از پزشک‌تان یا یک گواهی پزشکی به همراه داشته باشید

در زمان سفر با همراه داشتن داروهای تجویزی، جهت به وجود نیامدن هرگونه مشکل با ماموران گمرک باید یک برگه که حاوی توضیح پزشک‌تان است را به همراه داشته باشید. قوانین و موارد مورد نیاز از یک کشور به کشور دیگر متفاوت است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • یک برچسب واضح از بیمارستان یا داروخانه بر روی ظرف داروی اصلی که شامل موارد زیر است: نام کامل شما در گذرنامه، نام داروخانه، نام دارو و مقدار مصرف.
  • یک کپی از نسخه تجویزی به همراه نام و نوع دارو.
شما ممکن است در صورت از دست دادن یا دزدیده شدن داروها به این اطلاعات نیازمند باشید.
اگر عینک دارید یا از لنز استفاده می‌کنید داشتن نسخه تجویزی به شما کمک خواهد کرد که در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.
داروهای ضروری را باید در دو ساک مختلف قرار دهید که در صورت دزدیده شدن یا گم شدن یکی از آنها، یکی دیگر را داشته باشید. یک مقدار اضافه از داروهایتان را برای مواردی که بیشتر از حد انتظار در آنجا ماندید همراه داشته باشید. مصرف داروهای فشار خون، افسردگی و غیره را متوقف نکنید، یا مقدار داروی خود را درطی سفر به دلیل اینکه به صورت ناگهانی احساس بهتری دارید، کاهش ندهید.
وارد کردن و استفاده از برخی داروهای بدون نسخه ، مکمل های رژیمی و محصولات گیاهی و همیوپاتی استفاده شده در کانادا، در سایر کشورها غیر قانونی بوده یا ممکن است نیاز به نسخه تجویزی داشته باشد. با سفارت تماس بگیرید یا با کشور مقصد پیش از خروج از کانادا مشاوره کنید که داروهای با نسخه و بدون نسخه‌ای که می‌خواهید با خود وارد کشور کنید مجاز هستند.
اگر داروهای شما نیاز به سوزن و سرنگ دارند، توضیحی از پزشک‌تان یا یک گواهی پزشکی به همراه داشته باشید. در برخی کشورها، مسافری که سوزن یا سرنگی را بدون یک توضیح مناسب به همراه داشته باشد ممکن است منجر به بازداشت، حبس و... شود. از آنجایی که قوانین امنیتی به طور مداوم بدون هشدار قبلی تغییر می‌کند و از یک کشور به کشور دیگر متفاوت می‌باشد، بهتر است که با سفارت تماس گرفته یا با سفارت کشور مقصد در کانادا پیش از سفر جهت بررسی قوانین و گرفتن زمان کافی جهت آماده کردن مدارک لازم، مشورت کنید.
خرید سوزن یا سرنگ در کشورهای خارجی ممکن است سخت باشد بنابراین به اندازه‌ایی بخرید که تا انتهای سفرتان کافی باشد. پیش از بسته‌بندی سوزن‌ها و سرنگ‌ها در داخل چمدان قوانین خط هوایی را بررسی کرده و با What you can bring on a plane مشورت کنید.
همواره یک فهرست از  نام داروهایتان را به همراه داشته باشید
شامل مقدار داروها و دلیل مصرف آنها ، هرگونه حساسیتی که دارید، گروه خون و نام یک شخص که در موارد اضطراری بتوان تماس گرفت. همچنین، اطلاعات تماس پزشک خانوادگی‌تان را به همراه داشته باشید. در صورت مراجعه به بیمارستان در طول سفر، این اطلاعات اولین چیزی است که پزشکتان به آن نیاز خواهد داشت.
داروها باید تحت نام‌های عمومی‌شان نوشته شوند و بنابراین باید قابل تشخیص برای پزشکان در سایر کشورها که ممکن است داروها تحت نام‌های مختلف فروخته شوند، باشند. با توجه به پیشینه پزشکی‌تان، پزشک‌تان ممکن است توصیه کند که مدارک اضافه‌ای مثل آخرین نوار قلب (EKG)، نتایج آزمایش‌ها یا گزارشات تصویربرداری‌های پزشکی را به همراه داشته باشید  تا به هنگام مراجعه به پزشک در مواقعی که مشکل سلامت در خارج از کشور بوجود آمد، کمک کند.
بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر برنامه‌ریزی شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه‌های سنگین در وضعیت‌های اضطراری جلوگیری کنیم و فراموش نکنید بیمه مسافرتی را حتما از شخصی متخصص در این امر دریافت کنید تا در زمان بروز مشکل، تازه متوجه کاستی‌های بیمه که در اثر عدم تجربه و دانش ارایه دهنده آن می‌تواند رخ دهد، نشوید. همیشه در نظر داشته باشید که هرگز بدون بیمه به سفر نروید، زیرا حادثه، زمان و مکان و سن نمی‌شناسد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با Travelling with medication مشورت کنید .
ترجمه و منابع: www.travel.gc.ca
www.cover4u.ca
از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می‌آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع‌رسانی می‌باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی‌شود.
  • شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. از طریق وبسایت های شرکت و همچنین وبلاگ ورسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید
  • www.cover4u.cawww.insufin.comwww.sherkatebimeh.com
  • www.youtube.com/sherkatbimeh   www.facebook.com/Insufin
  • محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادابه  شماره ثبت 2065817 است
 

Author: Moe Rahimian

Category: Articles

Sub-Category: Insurance

Date: 4 months 2 weeks ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به