nesw-wayne-next

کتلین وین نخست وزیر انتاریو روز شنبه صبح اعلام کرد که دولت بعدی در انتاریو لیبرال نخواهد بود

ترجمه ایران استار- "کتلین وین"نخست وزیر انتاریو روز شنبه صبح اعلام کرد که دولت بعدی در انتاریو لیبرال نخواهد بود و او از رای دهندگان خواسته دولت اکثریت را به کانزواتیوهای پیشرو یا حزب دموکراتیک جدید "ان‌دی‌پی" نسپارند.
سخنرانی او در انتهای مبارزات انتخاباتی احزاب بود در این دوره حزب کانزواتیو و ان‌دی‌پی برای کسب رتبه اول در مقابل هم  قرار دارند بدست آوردن محبوبیت دوباره برای وین سالها طول خواهد کشید و او پیش از پایان انتخابات در 7 ژوئن و مشخص شدن نتایج می‌داند که به رهبری حزب نزول کرده است .
با توجه به حال و هوای رای دهندگان و وابستگی حزبی آنها او هشدار‌های لازم را به انها داده است و اینکه با رای دادن به نمایندگان مجلس لیبرال از به اکثریت رسیدن هر کدام از 2 حزب کانزواتیو و ان‌دی‌پی جلو گیری کنند‌. البته او به طور قطع جمعه صبح خود را در جایگاه فعلی نخواهد دید.
"دارل بیکر" مدیر عامل"آی‌پی‌اس‌او‌اس" می‌گوید:"‌لیبرال‌ها در صورتی باید به دنبال رهبر جدید باشند که وین مجبور به استعفا شود و این موضوع احتمالا زمانی اتفاق می‌افتد که مردم به صحبت های او گوش ندهند و اجازه دهند یکی از این 2 حزب، دولت اکثریت را تشکیل دهند.
بیکر گفت: "‌این تصور می‌رود که حزب وین در حال پاک شدن است بنابراین او در این وضعیت باید کاری انجام دهد تا حزب نجات پیدا کند اگر آنها دولت اقلیت نیز نباشند احتمال او در جایی قرار می‌گیرد که بسیار دور از دسترس است".در صورتی که وین خود را در این موقعیت قرار گیرد چند نفری هستند که بتوانند جایگزین او شوند.
 
 
"یاسر نقوی"
نقوی متولد پاکستان در حال حاضر به عنوان نماینده استان انتاریو در اتاوا مشغول به کار می‌باشد. او برای اولین بار در سال 2007 به عنوان "ام‌پی‌پی" انتخاب شد و در سالهای 2011 و 2014 مجددا انتخاب گردید. او در حال حاضر به عنوان دادستان کل و رئیس مجلس نمایندگان فعالیت می‌کند و همچنین نقش وزیر خدمات ایمنی عمومی و اصلاحی را در دست دارد.
محبوبیت او به این معنی است که با اینکه حزب وی احتمالا انتخابات روز پنجشنبه را نخواهد برد، اما او شخص مناسبی برای بدست آوردن جایگاه رهبری حزب می‌باشد.
"اریک هوسکین"
هوسکین از طرفدارن وین است و در سال 2013 در انتخابات رهبری حزب در برابر او شکست خورد. او در حال حاضر به عنوان رئیس شورای مشورتی فدرال در اجرای "فارماکیر" ملی کار می کند.
او قبلا به عنوان وزیر بهداشت انتاریو خدمت کرده است. هوسکین مدتها است که در فارماکیر کار می‌کند و همچنین او برنده مدال "اودر آو کانادا" شده است
"چارلز سوزا"
سوزا در حال حاضر به عنوان وزیر دارایی برای انتاریو خدمت می‌کند. او در سال 2013 هنگامی که وین در تلاش برای نخست وزیری بود‌ به عنوان وزیر دارایی‌ انتخاب شد.
او همچنین به عنوان معاون رئیس هیئت مدیره خزانه داری و مدیریت کابینه انجام وظیفه می‌کند. نقش‌هایی که او در گذشته ایفا کرده شامل وزیر شهروندی و مهاجرت و مسئول بازی‌های "پان و پاراپان" آمریکا در سال 2015 بوده است.
"استفان دل دوسا"
وزیر حمل و نقل و ام‌پی‌پی "وان" برای اولین بار در سال 2012 در مجلس قانونگذاری انتاریو انتخاب شد. او در سال 2014 مجددا انتخاب گردید و به وزارت حمل و نقل در کابینه وین منصوب شد.
دل دوسا ارتباط نزدیکی با اتحادیه نجاران دارد او کارمند سابق "گرگ سوربرا "سیاستمدار سابق لیبرال بود.
 
"میتزی هانتر"
هانتر ام‌پی‌پی "اسکاربرو-گیلدوود" است و اخیرا به وزارت آموزش و پرورش و توسعه مهارت‌های انتاریو منصوب شده است. هانتر قبلا تحت عناوین وزیر آموزش‌، دستیار وزیر دارایی، مسئول اصلاحات حقوق بازنشستگی کار می‌کرد او همچنین از سال 2019 تا‌کنون تأیید قراردادهای اتحادیه معلمان انتاریو را تأمین کرده است. هانتر‌ در نظرات خود وین را‌ نخست وزیر چشم اندازها نامید.
 
"ساندرا پپاتلو"
پپاتلو‌ وزیر صنعت و تجارت سابق انتاریو است او رقیب وین در انتخابات سال 2013 برای رهبری‌ حزب لیبرال بود. پپاتلو از زمان رد درخواست‌ مجدد برای انتخابات در سال 2011 به کسب و کار خود پرداخت و هم‌اکنون وی رئیس شرکت "کنیدین اینترنشنال آونیوس" می‌باشد.
"‌سین سیمپسون‌" نایب رییس آی‌پی‌اس‌او‌اس می‌گوید: "‌انتخاب رهبر جدید حزب لیبرال ممکن است پیش از موعد شروع شود. مهم است که ببینیم چه کسی مجددا انتخاب می‌شود و حزب در انتخابات، فارغ از پیش بینی‌ها چه می‌کند.
سیمپسون در بیانیهای گفت: "کاملا مشخص نیست که در انتخابات چه حزبی به قدرت میرسد ولی به هر صورت بازسازی حزب لیبرال کار سختی خواهد بود".

Author: Iran Star

Category: News

Sub-Category: General

Date: 6 months 4 days ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به