پلیس کانادا متوجه شد مرزبانان آمریکایی در حال تحقیق در مورد شخصی بودند که سراغ گرفتن حکم تفتیش رفتند
ترجمه ایران استار- پلیس شمال تورنتو روز دوشنبه یک پدر و پسر را پس از کشف مواد شیمیایی، خطرناک و منفجره در منزلشان در خیابان "لارانت"، نزدیک تقاطع "بترست" و "الگین میلز" در شهر ایرانی‌نشین ریچموندهیل دستگیر کرد. رضا محمدی‌اصل، 47 ساله و پسرش مهیار محمدی‌اصل 18 ساله پس از مراجعه با حکم قضایی تفتیش پلیس به محل سکونتشان بخاطر در اختیار داشتن مواد منفجره متهم شده‌اند. این دو نفر روز سه‌شنبه درحالیکه دستبند به دست داشتند به دادگاه اولیه در شهر نیومارکت واقع در شمال ریچموندهیل برای تفهیم اتهام مراجعه کردند. هر دوی آنها با وثیقه 50 هزار دلاری برای هرکدامشان سرانجام روز جمعه عصر از بازداشت آزاد شدند.
پلیس منطقه یورک گفت که این جریان از پنجشنبه گذشته آغاز شده است، زمانی که پلیس کانادا متوجه شد مرزبانان آمریکایی در حال تحقیق در مورد شخصی بودند. به همین دلیل روز جمعه دادگاه به پلیس مجوز تفتیش قضایی ابلاغ کرد و پلیس به منزل این دو نفر مراجعه نمود و در آنجا بود که با مواد منفجره روبرو شد. البته پلیس نگفته است که این مواد منفجره چه بوده و یا چگونه از آنجا خارج شده است، و به گفتن اینکه مواد شیمیایی نیز در آنجا یافت شده، بسنده کرده است. پلیس انتاریو افزوده که این نیرو به همراه پلیس یورک این مواد را از محل خارج نموده‌اند. به همین دلیل پلیس قسمتی از خیابان را در طول روز جمعه مسدود کرد و همسایگان و خودروهای عبوری را نیز از محل دور نمود. پس از آن همسایگان به خانه خود بازگشتند، البته همسایگان می‌گویند که هنوز احساس خوبی ندارند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
"جیل گارازی" که 16 سال است در این خیابان ساکن است گفت که این موضوع برایش "با استرس و ضربه روحی" بوده و افزوده که: "شما نمی‌توانید بفهمید که چه رخ داده است، شما نمی‌دانید که خانه‌تان منفجر می‌شود یا نه، چیزی به شما نمی‌گویند". "راجنیش بیر" نیز گفت که جنایت در این منطقه سابقه داشته اگر چه دزدی بندرت اتفاق افتاده است، و زمانیکه او از انفجار باخبر شده بسیار ترسیده است.
"اندی پتندن" پلیس منطقه یورک می‌گوید که آنها در حال جمع‌آوری این اطلاعات هستند که چگونه و چرا این مواد به داخل خانه برده شده‌اند، و اینکه آنها می‌خواستند با این مواد چه کنند. او افزوده که اعلان چنین جرمی کاملا جدی‌ست اگرچه به ندرت اتفاق افتاده است. او گفت: "خوشبختانه کسی آسیب ندیده است، اما ما نیاز به تحقیق بیشتری در خیلی زمینه‌ها داریم و نیاز داریم مردم به ما کمک کنند". پلیس در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه نیز در این محل حضور داشته است.
"رالف گودیل" وزیر امنیت عمومی گفت که این دستگیری و اتفاق کاملا محلی بوده و هیچ ارتباطی با خطر امنیت ملی ندارد. او گفت: "بین این اتفاق با هیچ موضوع امنیت ملی ارتباطی دیده نمی‌شود... این یک مسئله محلی پلیس یورک است که واضحا پلیس عملیات جستجو، دستگیری و اتهام را به انجام رسانیده است و اطلاعات بیشتر از این نیز به عهده پلیس یورک خواهد بود".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
پلیس از مردم خواسته است مواد منفجره، بوی مواد شیمیایی، یا هر حرکت مشکوکی را در هر کجا به پلیس گزارش دهند؛ و افزوده که در معرض مواد شیمیایی قرار گرفتن برای همه خطرناک است و در صورت مشاهده مردم باید از آن فرد فاصله گرفته، از منطقه دور شده و سریعا با 911 تماس حاصل کنند. پلیس از مردم خواسته است هرگونه اطلاعاتی که از این دو نفر دارند را در اختیار پلیس قراردهند. بعلاوه بنا به گزارشات، پلیس در پی جمع‌آوری اطلاعات در مورد این دو نفر به مراکز اجتماعی ایرانیان نیز سر زده و پُرس و جو کرده است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
30 Figures Dr. Abbas Milani - Book Iranian
قابل ذکر است که هنوز دادگاه حکمی مبنی بر گناهکار بودن این دو نفر نداده و تحقیقات و اتهام‌های دادگاه همچنان ادامه دارد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
3D Design Business, 3D product, 3D office, 3D website
 

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, May 15, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهWebsite Design

Share this with: ارسال این مطلب به