news-bank-hak-bastani

موسسه مالی سیمپلی تایید کرد که او یکی از هزاران مشتری بوده است که حسابشان هک و تمام پول‌ها از حسابشان برداشت شده است

ترجمه ایران استار-‌"فرناندو پندو" فکر‌ می‌کرد که برای خرید یک بستنی به اندازه کافی پول در کارت خود دارد ولی او پولی در حساب خود نداشت. و دوست دخترش هزینه خرید بستنی را برای او پرداخت پس از آن بود که فرناندو متوجه شد که اساسا حساب بانکی او تخلیه شده است. ‌
پندو گفت: "آنها برای من 2.86 دلار باقی‌گذاشته بودند، تمام پول‌ها از حساب من با یک اسم ناآشنا تخلیه شده بود.
موسسه مالی"سیمپلی" تایید کرد که او یکی از هزاران مشتری بوده است که حسابشان هک و تمام پول‌ها از حسابشان برداشت شده است.
پندو گفت: "من واقعا مطمئن نبودم که آیا‌ قصد دارم با این موسسه مالی باز هم کار کنم یا نه" به هر جهت او حساب بانکی خود را با سیمپلی بسته و حساب دومی را باز کرد.از طرف موسسه به او گفتند طی 5 تا 10 روز کاری پول به حساب او بر می‌گردد.
پندو گفت:"واقعا شوکه شدم وقتی دیدم پولم ناپدید شده است شما واقعا فکر می‌کنید ماندن پول در بانک امن است و کلا ‌این واقعا تکان دهنده است . من نمی‌دانم که چرا هدف قرار گرفتم ولی به هر حال این موسسه مالی خیلی خوب با من برخورد کرد و من از خدمات مشتریان بانک‌ راضی هستم چون پول‌های سرقت شده خیلی سریع به حساب من برگشت ".
"مایکل مارتین" رئيس موسسه مالی سیمپلی در بيانيه‌ای در اوائل این هفته گفت: "اگر یک مشتری قربانی هک شدن سیستم باشد ما 100 درصد پول از دست رفته او را جبران می‌کنیم".
مارتین گفت: "ما احساس می‌کنیم مهم این است که مشتریان را از این اتفاق مطلع کنیم تا بتوانند اطاعات خود را حفظ کنند."
پندو گفت:"‌او هنوز از بانک‌داری اینترنتی استفاده می‌کند و انتظار ندارم که عادت‌هایم را در این خصوص تغییر دهم ولی من هنوز در شک هستم هر روز حساب بانکی خود را چک می‌کنم تا اطمینان حاصل کنم پس‌اندازم هنوز موجود است".
 
 

Author: Iran Star

Category: News

Sub-Category: General

Date: 6 months 4 days ago

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به