در منطقه "لایک‌وایز" در نزدیکی مونتریال 30 کلیسا از 54 کلیسای موجود در سال 2018 بسته شده‌اند بقیه کلیساها هم به صورت نیمه وقت به مراسم تدوین رسیدگی می‌کنند.
ترجمه ایران استار- یک موسسه خیریه ملی که برای نجات ساختمان‌های قدیمی کار می‌کند، برآورد می‌کند که 9000 فضای مذهبی در کانادا در دهه آینده از بین خواهد رفت‌ که این میزان تقریبا یک سوم ساختمان‌های متعلق به امور مذهبی در این کشور است. "رابرت پاجوت"، رئیس پروژه بازسازی کانادا، می‌گوید مراکز مذهبی قدیمی، فروخته می‌شود یا تخریب می‌گردند.
پاجوت گفت: "در بعضی از محله‌‌ها چندین کلیسا بسته خواهد شد و از نظر بعضی از مردم این موضوع یک بحران است. من به نوعی با صحبت مردم موافقم، این طرح می‌تواند عده زیادی را تحت تاثیر قرار دهد. این فقط زیبایی ساختمان‌های تاریخی نیست که از بین می‌روند، بلکه احساس جامعه به فضاهای عبادت‌شان را نیز خدشه‌دار می‌کند. کلیساها فقط برای یکشنبه‌ها نیستند و از آنها برای برای ارشاد جوانان، جلسات سیاسی، مراسم عروسی و مراسم تدفین، درس‌های پیانو و برنامه‌های بی‌خانمانان و مهد کودک‌ها هم استفاده می‌شود. بسیاری از جوامع این تغییرات را دیده و اقداماتی را برای بازسازی ساختمان‌های قدیمی بخرج داده‌اند طوری‌که آنها بتوانند برای آینده آماده شوند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
در مناطق روستایی، از افرادی که به کلیسا می‌روند، به واسطه بالا رفتن سن و یا کوچ به شهرهای بزرگ کاسته می‌شوند؛ و در شهرها سکولاریسم رو به رشد جامعه مذهبی را کم‌رنگ می‌کند و به این شکل روابط با روحیه جدید، افراد را از رفتن به کلیسا دور کرده است بطوریکه حتی افزایش مهاجرت به اندازه کافی نمی‌تواند جای خالی آنها را پُر کند. بنابراین نفرات کمتری به سمت کلیسا‌ها جلب می‌گردند و اهمیت کلیسا‌ها و مراکز مذهبی کمتر می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود بازسازی مراکز مذهبی قدیمی با هزینه تعمیرات بالا به فراموشی سپرده شود.
از سال 2009، 27601 ساختمان مذهبی برای عبادت و آموزش متعلق به"ریلیجس ارگانیزیشن" در کانادا وجود دارد. برخی از آنها از سال 2009 به فروش رسیده و یا تخریب شده‌اند.
به عنوان مثال، در شرق "نیوبرانزویک"،"رومن کاتولیک آرچیدوس" پیش‌بینی شده در صورتی که منابع مالی لازم از طرف جمعیت موجود تامین نگردد، مجبور خواهند بود که 20 مرکز مذهبی از 53 مرکز موجود را ببندند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
در منطقه "لایک‌وایز" در نزدیکی مونتریال 30 کلیسا از 54 کلیسای موجود در سال 2018 بسته شده‌اند بقیه کلیساها هم به صورت نیمه وقت به مراسم تدوین رسیدگی می‌کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در مونتریال، کشیش "گرگن سینگ"، کشیش "انگلیکن"، به ایجاد یک موسسه خیریه جدید کمک کرده است که موسسه  100 ساختمان تاریخی مذهبی در کبک را به مراکز اجتماعی تبدیل خواهد کرد. سینگ گفت که این راه به کلیساها کمک می‌کند تا با‌ تنهایی و انزوای خود در جامعه مبارزه کنند‌. سینگ با یک ایجاد‌ نمایشگاه و‌ سیرک در کلیسا همکاری می‌کند تا بدین ترتیب بتوانند صورت‌ حساب‌های خود را پرداخت کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 

 

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, March 13, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به