"کوین وونگ "یکی از سربازانی بود که در این آموزش شرکت داشت گفت: "این عملیات بدون اطلاع قبلی ما صورت گرفت، به این معنی که فقط به ما گفتند باید حرکت کنیم".
ترجمه ایران استار - ‌حدود 20 عضو نیروهای مسلح کانادا در اثر یخ‌زدگی در بیمارستان بستری شدند. این اتفاق پس از آن افتاد که یک تمرین نظامی زمستانه در نزدیکی شهر "پتاواوا" انتاریو‌ و در آب و هوای بسیار سرد انجام گرفت. در 17و 18 ژانویه نزدیک به 120 سرباز هنگ "رویال کندین‌ دراگون" در یک آموزش ابتدایی زمستانه شرکت کردند؛ سربازان واحدهای واکنش سریع "آی‌آر‌یو" ، صبح روز یک شنبه پایگاه خود را در مسیر 12کیلومتری مارس‌ ترک کردند و روز بعد پس از گذراندن یک شب در فضای باز که در آن درجه حرارت به منفی 31 درجه سانتی‌گراد کاهش یافته بود اجبارا به پایگاه خود برگشتند.
"دانیال مازورک" افسر امور عمومی این نیرو گفت که تقریبا در 20 سرباز، یخ‌زدگی یا "هیپوترمی" جزئی گزارش شده است و تعداد بسیار کمی برای آسیب‌های جدی‌تر و سرماخوردگی بستری شده‌اند. او افزود که پرسنل پزشکی و آمبولانس در طول آموزش برای ارائه مراقبت‌های لازمه حضور داشتند. وی گفت که موارد یخ‌زدگی فورا درمان شدند و سربازانی که آسیب‌های بیشتری دیده ‌بودند به بیمارستان منتقل گشتند. مازورک اضافه کرد که هیچ قطع عضوی لازم نبود، و تمام سربازان به بیمارستان فرستاده شده‌ اکنون به خانه یا محل کار خود  بازگشته‌اند. وی افزود: "ما باید در اینگونه تمرین‌ها بعضی از ریسک‌ها را بپذیریم". مازورک گفت که سربازان آی‌آر‌یو مجبورند با شرایط اضطراری مانند سیل و یا طوفان‌های یخ مقابله کنند به همین دلیل است که با آنها سختگیرانه برخورد می‌شود. او گفت: "کار ما این است که از کانادایی‌ها محافظت کنیم، صرف نظر از آب و هوا، برای آماده شدن‌ به منظور پذیرش این مسئولیت بزرگ باید برخی خطرات را بپذیریم."
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
با این حال "میشل دریفو" سرهنگ بازنشسته گفت: "سربازان در معرض خطر بیش از اندازه قرار گرفته‌اند... ما نباید جوانانمان را در معرض خطر قرار دهیم." با این وجود، دریفو توافق داشت که سربازان کانادا باید در شرایط اقلیمی قطب شمال آماده عمل و زنده ماندن باشند، از این رو آموزش در شرایط سخت اهمیت ویژه‌ای دارد. دریفو گفت: "سربازان کانادایی برای این نوع تمرین آموزش دیده‌اند‌‌ و بسیار مجهز‌تر از مردم معمولی هستند ‌‌اما گاهی اوقات فرماندهان می‌خواهند با این کار خود نمایی کنند." از طرفی دیگر "ریچارد بلانچته" معاون بازنشسته و رئیس کمیته دفاع و امنیت سلطنتی کانادا گفت: "‌جراحات سربازان در طول تمرین طبیعی نبوده است... این صدمات با وجود تجهیزات مناسب وقتی اتفاق می‌افتد که شرایط آموزش بسیار دشوارتر از معمول باشد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


"کوین وونگ "یکی از سربازانی بود که در این آموزش شرکت داشت گفت: "این عملیات بدون اطلاع قبلی ما صورت گرفت، به این معنی که فقط به ما گفتند باید حرکت کنیم". البته او اضافه کرد ما این کار را بیش از یکبار در سال انجام می‌دهیم و باید برای بدترین شرایط آب و هوایی آماده باشیم چه در زمین و چه درون آب، باید پاسخگوی نیاز‌های کشورمان کانادا در هر شرایطی باشیم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, January 30, 2019 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به