این هواپیمای سی‌130 هرکولس برای انجام این نوع ماموریت‌ها بسیار مناسب است
مقامات گفتند که یک تانکر هوایی "سی‌130 هرکولس" متعلق به کانادا در هنگام مقابله با آتش‌سوزی در منطقه "آلپین" استرالیا سقوط کرد و هر سه خدمه آن کشته شدند.مقامات استرالیا گفتند‌كه قربانیان آمریكایی بودند‌ و افزودند كه آنها الان نمی دانند كه چرا هواپیما هنگام حمل بار آتش‌نشانی سقوط كرده است. اجساد این آتش‌نشانان پس از کشف، روز چهارشنبه از محل سانحه خارج شد.
این هواپیمای تانکر به سختی با زمین برخورد کرده است و در اثر این برخورد آتش بزرگی به وجود آمد و هنوز دلیل بروز این سانحه مشخص نشده است. " فیتزیمونز‌" سخنگوی سازمان ایمنی هواپیمایی کشوری استرالیا گفت: این هواپیما برای رها کردن مواد ضد حریق به دره رفت و دیگر برنگشت. این هواپیما توسط شرکت آتش نشانی هوایی کانادا "کلسان اویشن" اجاره شده بود. این هواپیما یک سی‌130 هرکولس بود، یک هرکولس دیگر در عملیات آتش‌نشانی استرالیا هنوز مشغول به کار است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
کلسان ناوگان بزرگ تانکر هوایی خود را در پی این حادثه زمین‌گیر کرده و در انتظار بررسی است تا هرگونه مشکل سیستمیکی مانند مشکل سوخت رسانی شناسایی شود. اداره ایمنی حمل و نقل استرالیا اعلام کرده است که برای جمع‌آوری مدارک‌، تیمی از بازرسان را به محل سقوط می‌فرستد و داده‌های ثبت شده موجود را تجزیه و تحلیل می‌کند، اطلاعات هواشناسی را مورد بررسی قرار داده و با هر شاهدی صحبت خواهد کرد. انتشار گزارش مقدماتی حدود 30 روز طول خواهد کشید‌، اما اگر تحقیقات یک موضوع مهم ایمنی را نشان دهد‌، فوراً به ذینفعان اطلاع داده خواهد شد.
صدها آتش‌سوزی از ماه سپتامبر استرالیا را به آتش کشیده‌، شمار تلفات تاکنون به 32 نفر رسیده است. تخمین زده می‌شود در این آتش‌سوزی یک میلیون حیوان هلاک شده و  2500 خانه و در کل منطقه "بوشلند" از بین رفته‌اند. منطقه بوشلند تقریبا یک سوم آلمان وسعت دارد. 
طبق اطلاعات پرواز برج مراقبت، این هواپیما حوالی ساعت 12:15 دقیقه بعدازظهر از پایگاه نیروی هوایی "ریچموند" در غرب "سیدنی" پرواز کرده و درست ساعت 2 بعد از ظهر به وقت محلی در منطقه"پیک ویو"‌‌ سقوط کرده است. سرویس آتش نشانی اعلام کرد پیک ویو  نزدیک به آتش سوزی لجام گسیخته پارک ملی "وادبیلیگا"‌ است .
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"جفری دل" کارشناس پزشکی قانونی و تحقیقات گفت: این هواپیما ممکن است از لحاظ آیرودینامیکی بیش از حد بارگیری شده باشد به این معنی که ممکن است به خاطر همین موضوع خیلی سریع مجبور به کاهش ارتفاع شده باشد. دل‌ استاد دانشگاه مرکزی "کوئینزلند" می‌افزاید: "هر هواپیمایی در یک محدوده "جی" مشخصی طراحی می‌گردد و اگر بیش از آن بروید‌، قسمت‌های مختلف ساختار را تحت تأثیر قرار خواهید داد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
چنین تانکرهای هوایی معمولاً 15000 لیتر آب یا مواد ضد حریق را برای رهاسازی در حریق در مناطقی که خدمه زمینی در آن به سختی کار می‌کنند را حمل می‌کند. افسر ارشد نیروی هوایی آمریكا با بیش از 20 سال پرواز و تجربه عملیاتی گفت:" پرواز با سی‌130در ارتفاع و سرعت كم ممكن است‌، زیرا با بال‌های بزرگ و چهار موتور قدرتمند "توربوپروپ" این امکان را برای مانور برای هواپیما فراهم می‌کند. این افسر که مجاز به صحبت با رسانه ها نبود با شرط ناشناس ماندن گفت: "شما می‌توانید بسیاری از اشتباهات را انجام دهید و هواپیما شما را ‌ببخشد". وی با اشاره به آتش‌سوزی گفت: "این هواپیما برای انجام این نوع ماموریت‌ها بسیار مناسب است".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, January 29, 2020 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به