بومیان منطقه همیلتون با تجمعی سازماندهی شده در مقابل پله‌های تالار شهر همیلتون و برگزار تظاهراتی، موفق به برداشتن این مجسمه بدون مقاومت شهرداری و پلیس گشتند
گزارش‌ها نشان می‌دهند که مجسمه "سر جان ا. مک‌دونالد" اولین نخست وزیر کانادا، پس از حضور صدها معترض در راهپیمایی پارک همیلتون انتاریو پایین کشیده شد. جمعیتی که پیشتر از شهرداری خواسته بود تا مجسمه را پایین بیاورد، پس از زیر بار نرفتن شهرداری، امروز شنبه آنرا از یک مکان عمومی کنار زد. امسال مجسمه‌های دیگر مک‌دونالد در چندین نقطه دیگر کانادا از جمله کینگ‌ستون انتاریو، رجینا و شارلوت‌تاون نیز برداشته شدند.
مک‌دونالد به عنوان معمار سیستم مدارس مسکونی کانادا شناخته می‌شود که با قانونی کودکان بومیان را به اجبار به این مدارس شبانه‌روزی که زیر نظر دولت و تحت عملیات اجرایی کلیسا بود، فرستاد. به گفته کمیسیون حقیقت و آشتی که در پنج سال پیش تاسیس شده، هزاران نفر در این مدارس جان باختند و اخیرا محل دفن گور دستجمعی هزاران کودک بی‌نشان در محوطه این مدارس کشف شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
بومیان مجسمه مک‌دونالد اولین نخست وزیر کانادا را پایین کشیده و دور گردنش طناب بستند
بومیان منطقه همیلتون با تجمعی سازماندهی شده در مقابل پله‌های تالار شهر همیلتون و برگزار تظاهراتی، موفق به برداشتن این مجسمه بدون مقاومت شهرداری و پلیس گشتند. پلیس تخمین زده است که حدود ۲۰۰ نفر در این تجمع و راهپیمایی شرکت کرده بودند. پس از تجمع اعتراضی در مقابل شهرداری همیلتون، تظاهرکنندگان به سمت پارک "گور" جایی که مجسمه در آن قرار داشت راهپیمایی کرده و سپس یکی از فعالین طنابی به گردن مجسمه بست و با تشویق و کف زدن دیگران آن را پایین کشیدند. مجسمه پس از زمین خوردن دچار خرابی زیادی شد. پلیس در بیانیه‌اش آورده که در اثر سقوط مجسمه هیچ کس آسیب ندید و جمعیت پس از چند ساعت، حدود ساعت ۳ بعدازظهر متفرق شد. پلیس افزوده که در حال تحقیق در مورد سرنگونی مجسمه است اما هیچ فردی را بازداشت نکرده است. پلیس می‌گوید که نیروهایش در صحنه بوده و پس از متفرق شدن جمعیت نیز منتظر کارکنان شهرداری بوده تا مجسمه را بردارند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
سازمان‌دهندگان این تجمع می‌گویند هدف از این تجمع مخالفت با تصمیم شورای شهر در ۸ ژوئیه برای نگه داشتن مجسمه مک‌دونالد اولین نخست وزیر کانادا در پارک بود. شورای شهر با رای قاطع ۱۲-۳ رای به نگاه داشتن مجسمه در خیابان کینگ شرقی در نزدیکی خیابان جیمز جنوبی داده بود. "جردن کریر" سازمان‌‌دهنده این تجمع گفت: "من {اکنون} واقعاً احساس آرامش می‌کنم، شگفت‌انگیز بود. من نگران هستم که این کار بومیان منتسب به جنایت و شرارت شود. حالا خواهیم دید شهر و پلیس چقدر از بومیان حمایت می‌کنند. اگر شورای شهر قبلا رای درستی می‌داد دیگر نیازی به این سرنگونی نبود. شهرداری فرصت داشت تا پیشتر با برداشتن مجسمه نشان دهد که به حرف و درخواست بومیان گوش می‌کند و حداقل اقدامی انجام می‌دهد. این پایین کشیدن نشان می‌دهد که اگرچه تاریخ قابل تغییر نیست، اما ما می‌توانیم ارزش‌های نوینی در اجتماع داشته باشیم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
شهرداری چه می‌کند؟
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

کارکنان شهر همیلتون گفتند که خدمه عمومی آن پس از اینکه مجسمه با طناب به دور گردنش پایین کشیده شد، از این منطقه به مکانی امن انتقال یافت تا پارک برای استفاده مردم ایمن شود. شهرداری گفت که از سرنگونی مجسمه مطلع است و کارکنان فرهنگی آن طی چند روز آینده خسارت وارده به مجسمه و محل را ارزیابی خواهند کرد.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, August 14, 2021 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به