ویلیامز لیک که خود یک ‌بومی‌ست (عکس سمت راست بالا) از کشف حداقل ۶۶ گور دستجمعی دیگر که دومین کشف این گورها در محوطه یک مدرسه شبانه‌روزی سابق بومیان (وضعیت قدیم مدرسه: عکس بالا سمت چپ و وضعیت کنونی مکان: کل عکس زمینه) است خبر داد
چهارشنبه ظهر، یکی از بررسی کنندگان زمین در کشف کودکان بومی کشته شده در مدارس شبانه‌روزی بومیان کانادا اعلان کرد که حداقل ۶۶ گور احتمالی جدید را در محل یک مدرسه‌ ‌شبانه‌روزی‌ سابق یافته است.
"ویلیامز لیک" که خود یک ‌بومی‌ست، یافته‌های تحقیق و بررسی ژئوفیزیکی یک ساله خود را از محوطه مدرسه مسکونی سابق ‌"سنت جوزف میشن"، واقع در حدود ۱۵ کیلومتری جنوب دریاچه ویلیامز، در استان بریتیش کلمبیا، منتشر کرد و اسناد خود را در این ارتباط اعلان کرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
کشف حداقل ۶۶ گور‌ دیگر دستجمعی کودکان بومیان در بریتیش کلمبیا کانادا
‌"ویلی سلرز" از روسای بومیان منطقه گفت: "این کشف مایوس کننده است، اما در عین حال ما در حال یافتن حقیقت هستیم و تاریخ و میراث‌ ‌آن مدرسه و میزان آسیبی را که ‌ایجاد کرده را کنار هم قرار می‌دهیم.". در طی تحقیقاتی که در سرتاسر کانادا برای کشف گورهای دستجمعی که بنا به قانون دولت و با اجرای کلیسای مسیحی کاتولیک باعث جداسازی کودکان بومیان و مرگ گروهی آنها شده، این دومین بار است که در محوطه این مدرسه ‌شبانه‌روزی‌ سابق نشانه‌های غیرطبیعی مطابق با مشخصات گورهای دستجمعی پیدا شده است. در ژانویه گذشته نیز، ‌یک دستگاه رادار نفوذ‌ به زمین، همراه با "لیدار" زمینی که‌ برای تشخیص نور و محدوده ‌‌استفاده می‌شود، به محققان کمک کرد تا ۹۳ گور احتمالی را در بخش کوچکی از زمین محوطه مدرسه شناسایی کنند. در این تحقیق اخیر نیز از همین تکنیک‌ها استفاده شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
مدرسه ‌شبانه‌روزی‌‌ "سنت جوزف میشن‌" که از سال ۱۸۸۶ تا ۱۹۸۱ فعالیت می‌کرد، ابتدا توسط مبلغان کاتولیک و سپس توسط دولت فدرال اداره می‌شد. در ارتباط با این مدرسه، مدت‌ها است که ادعاهایی مبنی بر بدرفتاری و بی‌توجهی‌ و همچنین اتهامات سوءاستفاده جسمی، روانی و جنسی وجود دارد. از زمان بسته شدن این مدرسه، بیشتر ساختمان‌های آن تخریب شده و زمین در حال حاضر مالکیتی خصوصی دارد. ویلیامز می‌گوید: "این اسناد نشان از ‌میزان سوء ‌‌استفاده‌ای که انجام شده دارد و کاملا واضح و قابل استناد است. ‌به میزان آسیب وارد شده {به بومیان} نگاه کنید، این آسیب‌ها مستقیم و بین نسلی هستند؛ ما‌ به دنبال شکستن و از بین بردن این چرخه آسیب‌ها هستیم".‌
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
یافته‌های آنچه که در تحقیقات، "فاز ۲" نامیده می‌شود، در ابتدا با روسای جوامع بومیان همسایه که فرزندانشان به اجبار و زور به مدرسه فرستاده شده بودند‌، در میان گذاشته شد و زمانی که آن جلسه در پشت درهای بسته به اتمام رسید‌، نتایجش در بعدازظهر چهارشنبه و در یک کنفرانس مطبوعاتی، به طور علنی فاش شد. "ویتنی اسپیرینگ"، سرپرست تیم تحقیقاتی گفت که یافته‌های جدید کشف شده، ‌نشان ‌دهنده ‌بقایای ‌انسانی هستند. او همچنین گفت که در حمایت از این تحقیقات میدانی، اسناد بایگانی که مستقیما به این مدرسه مرتبط بودند بازیابی و بررسی شدند.‌ بیشتر اسناد مدارس بومیان یا توسط دولت کانادا نابود شده و یا توسط کلیسا ضبط شده‌اند که تاکنون تحویل بومیان داده نشده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
یک بازمانده این مدرسه چه تعریف می‌کند
"گرانت آلفونس" از ملت بومیان "تسیلقوتین" که در سال ۱۹۷۶ و در سن ۱۳ سالگی مجبور شد ‌تا به مدرسه شبانه‌روزی بومیان "سنت جوزف" برود، می‌گوید که پدرش نمی‌خواسته تا او را بفرستد، اما مادرش که او نیز به زور به این مدرسه فرستاده شده بود، می‌ترسید که اگر آنها قوانین دولت را رعایت نکنند، پلیس سلطنتی کانادا‌ کل خانواده را دستگیر کند. گرانت می‌گوید: "‌بنابراین من به اجبار به مدرسه رفتم و در آنجا مجبور بودم تا به زبان انگلیسی صحبت کنم و نه به زبان خودمان یعنی تسیلقوتینی؛ همچنین نمی‌توانستم تا آهنگ‌های ملتم را با طبل بزنم و یا بخوانم و یا ‌‌سنت‌های‌ ‌فرهنگ خود را تمرین و یا به آنها عمل کنم".‌
‌"آلفونس" به خاطر می‌آورد زمانی را که در این مدرسه بود، ‌به او غذای فاسد مانند ساندویچ‌های پوشیده از کپک می‌دادند. او می‌گوید در کنار تمام انواع سوءاستفاده‌ها‌‌، تمرکز مدرسه بر تخریب هویت بومی بودن از کودکان بومیان بود.
 
کشتار کودکان بومیان کانادا و غرامت
تقریبا ۱۵۰,۰۰۰ کودک بومی، از "متیس" و "اینوئیت" گرفته تا مردمان اولیه، از اواخر دهه ۱۸۰۰ میلادی به زور و با استناد به قانون دولت کانادا از خانواده‌های خود جدا شدند و مجبور شدند تا به مدارس شبانه‌روزی که بیشتر آنها توسط کلیساهای مسیحی اداره می‌شدند بروند. آخرین مدرسه شبانه‌روزی کانادا در سال ۱۹۹۶ بسته شد. دولت کانادا می‌گوید حدود ۳,۰۰۰ کودک در این مدت تلف شدند اما خود بومیان با اشاره به کشفیات گورهای دستجمعی اخیر معتقدند حداقل ۱۵,۰۰۰ کودک با این سیستم کشته شده‌اند. از زمان کشف اولین گور دستجمعی با ۲۱۵ کودک در ماه می سال ۲۰۲۱ تاکنون حداقل ۲,۸۳۵ گور دستجمعی یافت شده که سرانجام منجر به عذرخواهی رسمی پاپ از بومیان گشته است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

در حالیکه پرداخت‌های غرامت به بومیان تاکنون چند ده بار توسط کلیسا و دولت کانادا به تعویق افتاده، در ماه مارس گذشته، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در جریان بازدید از منطقه بومی‌نشین "دریاچه ویلیامز"، برای حمایت از این تحقیقات مبلغ ۲.۹ میلیون دلار بودجه فدرال را تخصیص داد. در مجموع قرار است دولت کانادا مبلغ ۴۵.۸ بیلیون دلار بعنوان غرامت پرداخت کند در حالیکه کلیسای مسیحی می‌گوید ۷۹ میلیون دلار در طی سه قسط پرداخت خواهد کرد.

پوشش کامل اخبار بومیان کانادا را در صفحه ویژه بومیان کانادا در ایران استار، اینجا بخوانید.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, January 26, 2023 - 07:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به