این در حالی‌ست که کمتر از ۵ درصد از کل جمعیت کانادا از بومیان هستند
یک گزارش جدید از بازرس کل و بازپرس اصلاح و تربیت کانادا می‌گوید که زنان بومیان کشور اکنون ۴۸ درصد از جمعیت کل زندانیان زن در زندان‌های فدرال کشور را تشکیل می‌دهند. طبق آمار اعلان شده امروز، بومیان نیز در مجموع حدود ۳۲ درصد از کل زندانیان زندان‌های فدرال را تشکیل می‌دهند.
این در حالی‌ست که کمتر از ۵ درصد از کل جمعیت کانادا از بومیان هستند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
 
بازرس کل: نیمی از کل زندانیان زن و یک سوم از کل زندانیان کانادا از بومیان هستند
"ایوان زینگر"، بازپرس کل اصلاحات فدرال کانادا این آمار و وضعیت را "وحشتناک و شرم‌آور" خواند و افزود که "همیشه و سال به سال این روند بدتر و بدتر شده است". گزارش وی می‌گوید که جمعیت زندانیان بومی کشور در دهه گذشته تقریباً ۱۸ درصد افزایش یافته، در حالی که تعداد زندانیان غیربومی در همین دوره ۲۸ درصد کاهش یافته است. "النور سانچایلد" وکیل فرجام‌خواهی کانادا معتقد است که این افزایش تعداد، نگران کننده بوده اما تعجب‌آور نیست، زیرا بنظر او اصلا سیستم قضایی کانادا بومیان را به عنوان یک "انسان" نمی‌بیند. او می‌افزاید: "این آمار نشان دهنده نژادپرستی سیستماتیک مداوم، و نبردی است که بومیان در سیستم عدالت قضایی و کیفری با آن روبرو هستند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
زینگر می‌گوید در حالی که درصد مجرمان غیربومی در طول سالیان اخیر کاهش نشان می‌دهد اما این کاهش در میان زندانیان بومی وجود ندارد زیرا اغلب بومیان حبس‌های طولانی‌تری می‌گیرند و حتی کمتر می‌توانند شامل آزادی مشروط گردند. سرویس خدمات اصلاحی کانادا نیز طی ایمیلی همین گفته زینگر را تصدیق می‌کند و می‌گوید طرح‌هایی از جمله کارهای اجتماعی و خدمات مناسب فرهنگی را بعنوان جایگزین حبس برای بومیان پیشنهاد داده است. "ماریون بولر"، کمیسر ارشد تحقیقات ملی در مورد زنان و دختران بومیان گم شده و کشته شده نیز نظر زینگر را کاملا تایید می‌کند. گزارش نهایی تحقیقات کمیته‌ای که با بولر کار می‌کرد، ۱۳ توصیه را برای رسیدگی به زندانی شدن بیش از حد زنان بومی ارائه کرده، از جمله خواسته که برنامه‌هایی فرهنگی برای توانبخشی بیشتر بومیان تدارک دیده شود. . اما زینگر و تعدادی از پیشروهای حقوق بشر در کانادا معتقدند که دولت کانادا باید خیلی بیشتر از اینها پیش برود و پیش از حبس برخی از مسائل را حل و فصل و مدیریت کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
لغو حداقل حبس‌های اجباری
سناتور "کیم پیت" که روی مسائل مربوط به زنان در سیستم قضایی کانادا کار می‌کند، می‌گوید که دولت باید به "ریشه و علل اساسی" زندانی شدن بیش از حد بومیان در زندان‌های فدرال نگاه کند. او می‌گوید این آمار نشان می‌دهد که نه فقط زنان بومیان بلکه کلا بومیان در کانادا مورد اجحاف قرار می‌گیرند و می‌افزاید: "اینکه دولت فقط چند برنامه و سرویس برای بومیان معرفی می‌کند و کم‌وبیش آنها را راه‌اندازی می‌نمایند و سپس می‌گوید که این کارها را انجام داده، حلال مشکلات نیست. اگرچه باید اذعان داشت که برخی از این برنامه‌ها به هر حال تا حد زیادی کارآمد بوده‌اند".
"دیوید لامتی"، وزیر دادگستری فدرال کانادا با تکیه بر لایحه سی - ۵ که اخیرا ارائه شده و در بر گیرنده حذف تعدادی از "حداقل‌های مجازات‌های اجباری" از قانون جزایی‌ست، می‌گوید این قانون ابزاری مناسب برای رسیدگی به وضعیت کنونی‌ست. اما سانچایلد معتقد است که دولت باید تاکید بیشتری روی قاضی‌ها بگذارد تا آنها پیش از دادگاهی کردن و حتی پیش از اعلان حکم به گزارش‌های فرهنگی و مشکلات روحی و زندگی بومیان بپردازد تا سیستم قضایی در صدور حکم‌ها، وثیقه‌ها و محکومیت‌ها در مورد بومیان و اشخاص آسیب‌دیده بهتر عمل کند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

سانچایلد می‌گوید: "زندان‌های کانادا مملو از بومیان است، مملو از آنهایی‌ست که خودشان از مدارس اجباری بومیان جان بدر برده‌اند و یا فرزندان بازماندگان هستند، و این شرم‌آور است".

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, December 18, 2021 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به