این قانون چند ساله کانادایی که در ژانویه سال ۲۰۲۲ تصویب و اجرا شده، شامل کلیه شهروندان غیر کانادایی و نیز برخی از کانادایی‌ها می‌شود
یک گروه از مجلس آمریکا که شامل نمایندگان هر دو حزب این کشور می‌شود از وزارت امور خارجه ایالات متحده خواستند تا از آمریکا به کانادا بگوید که شهروندان آمریکایی باید از دادن مالیات استفاده کم املاک برای افراد خارجی معاف شوند.
این گروه در نامه‌ای به "آنتونی بلینکن" وزیر امور خارجه شکایت کرده‌اند که اتاوا شهروندان آمریکایی را که دارای املاکی در کانادا برای گذراندن تعطیلاتشان در شمال مرز این کشور هستند "به طور ناعادلانه مجازات می‌کند". این قانون چند ساله کانادایی که در ژانویه سال ۲۰۲۲ تصویب و اجرا شده، شامل کلیه شهروندان غیر کانادایی و نیز برخی از کانادایی‌ها می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
آمریکا: شهروندان ما باید از دادن مالیات استفاده کم از املاک کانادا معاف شوند
این قانون در کانادا، موسوم به "مالیات مسکن کم‌استفاده" برای جلوگیری از ورود و سود دلالان خارجی در بازار املاک کانادا که دولت کانادا می‌گوید منجر به افزایش قیمت املاک شده‌اند، گذاشته شده است. اگرچه این قانون بیشتر برای املاکی که در مناطق پُرجمعیت‌تری قرار دارد گذاشته شده اما این قانون کانادایی شامل کلیه املاک، از جمله املاک ویلایی یا املاکی که در مکان‌های دور هم هستند، می‌شود. اما اعضاء مجلس آمریکا از شش ایالت مختلف که شامل هم دموکرات‌ها و هم جمهوری‌خواهان می‌شود، می‌گویند که پرداخت یک درصد ارزش ملک به عنوان مالیات به دولت کانادا توسط آمریکایی‌هایی که در کانادا هم خانه دارند "اجباری ناعادلانه" است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این نمایندگان از بلینکن می‌خواهند تا به طور رسمی مخالفت ایالات متحده با این اقدام را ثبت کند و در جهت کسب معافیت برای آمریکایی‌های دارای این نوع خانه‌ها و ویلاها به دولت کانادا فشار بیاورد. در نامه‌ای که روز جمعه به بلینکن نوشته و منتشر شد، آمده است که این مالیات "به طور ناعادلانه‌ای بر آمریکایی‌هایی که دارایی در کانادا دارند تأثیر می‌گذارد و پیوند قوی بین کشورهای ما را به خطر می‌اندازد. ما از شما درخواست می‌کنیم که با همتایان خود در دولت کانادا برای یافتن راه‌حلی برای معافیت آمریکایی‌ها از این مالیات همکاری کنید".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
امضاکنندگان این نامه، نمایندگانی از ایالت‌های کانکتیکات، نیویورک، نیوجرسی، پنسیلوانیا، اوهایو، ویرجینیا، فلوریدا و کارولینای جنوبی هستند. این کمپین توسط "برایان هیگینز" نماینده دموکرات از ایالت نیویورک رهبری می‌شود، که می‌گوید یک برای دفاع از حقوق آمریکایی‌هایی که برای سفرهای ساده در سراسر مرزهای زمینی مشترک به کانادا می‌روند، حاضر است بجنگد. او می‌گوید که بسیاری از رای‌دهندگان به او سال‌هاست که در کانادا دارای ملک هستند. برایان در بیانیه‌ای گفت: "مالیات مسکن کم‌استفاده، یک حمله توهین‌آمیز و غیرموجه به کلیه آمریکایی‌هایی‌ست که از این املاک خود در کانادا، نه به عنوان سرمایه‌گذاری برای آینده بلکه به عنوان خانه دوم خود استفاده می‌کنند. این مالیات نباید بر آمریکایی‌ها تحمیل شود. این یک سابقه خطرناک برای اقداماتی است که به مبادلات دو ملیتی قوی آسیب می‌رساند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"کلودیا تنی"، همتای جمهوری‌خواه برایان نیز این مالیات را اقدامی "ضعیف، غیر جوانمردانه و ناعادلانه" خواند که باعث ایجاد شکاف بین کانادا و ایالات متحده خواهد شد و افزود: "من به دیگر همکاران مجلسی خود می‌پیوندم و از وزیر امور خارجه می‌خواهم که با دولت کانادا برای اصلاح این سیاست نادرست همکاری کند. آمریکایی‌ها باید از چنین قانون‌هایی که علیه منافع آنهاست مستثنی شوند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


دولت فدرال کانادا، زمان اجرای "جریمه" این قانون چند هفته پیش، از ۳۰ آوریل به ۳۱ اکتبر عقب انداخت و گفت می‌خواهد به مردم (خارجی‌ها) زمان بیشتری بدهد تا تشخیص دهند که آیا این مالیات به دارایی‌هایشان تعلق می‌گیرد یا خیر. جریمه‌های دیرکرد این قانون بین ۵,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار است اما زمان اجرای این قانون از اول ژانویه ۲۰۲۲ بوده و بطور سالیانه اجرا می‌شود. طبق این قانون باید هر ملک در کانادا با شرایطی، حداقل بین ۲۸ روز تا ۱۸۰ روز در طی یک سال مورد استفاده قرار گرفته باشد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, May 27, 2023 - 18:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به