سخنگوی پلیس تورنتو تایید می‌کند که بازرسان این نیرو چندین شکایت مبنی بر فعالیت‌های کلاهبرداری مشابه درباره بام خانه‌ها دریافت کرده‌اند
چندین هفته پیش گزارشی در رسانه‌ها، از یک صاحبخانه که می‌گفت یک پیمانکار خدمات بام خانه از آنها کلاهبرداری کرده، منتشر شد؛ اکنون ده‌ها خانواده دیگر می‌گویند با این روش مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.
گزارش این کلاهبرداری‌ها به پلیس نیز رسیده و پلیس می‌گوید در حال تحقیق در اینباره است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
روش جدید کلاهبرداری در تورنتو: بام خانه شما خراب است!
در یک مورد از این کلاهبرداری‌ها، زنی که در شرق تورنتو زندگی می‌کند و نمی‌خواهد نامش فاش شود می‌گوید: "از اینکه اینگونه کلاهمان را برداشتند احساس حقارت می‌کنم. چند نفر درب خانه ما را زدند و چند دقیقه بعد با ۶,۰۰۰ دلار پول نقد ما زدند به چاک. الان هم به نظر می‌رسد که غیب شده باشند". این زن کلاهبرداری را چنین توضیح می‌دهد: "دو مرد که ادعا می‌کردند پیمانکار بام منازل هستند، به شوهرم گفتند که متوجه مشکلاتی در پشت بام خانه ما شده‌اند. آنها گفتند که در حال تعمیر بام یکی از همسایگان ما بودند که با پهپادی که از آن استفاده می‌کردند، سوراخی را در بام ما دیدند که از آن یک راکون داخل و خارج می‌شود. ما به آنها اجازه دادیم تا به داخل خانه بیایند و بروند سقف را بررسی کنند. آنها سپس ادعا کردند که تنها یک سوراخ در سقف نبود بلکه مشکلات بیشتری وجود دارد، از جمله آویزهای نگهدارنده بام که ضعیف هستند و باید تعویض شوند و سقف مسطح که اسفنجی و پُر از آب شده و به زودی نشت می‌کند و مشکل جدی می‌آفریند".
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

این زن و شوهر که می‌خواستند به مسافرت بروند به پیمانکاران گفتند انجام سریع این کار چقدر هزینه می‌برد و پیمانکاران گفتند ۱۲,۵۰۰ دلار که ۶,۰۰۰ دلار را باید زودتر بعنوان پیش‌پرداخت و خرید اولیه پرداخت کنند. این زوج موافقت کردند و ابتدا گفتند که به پیمانکار چک می‌دهند اما پیمانکار گفت که ۶,۰۰۰ دلار را به صورت نقدی می‌خواهند. پس این زن به بانک رفت و ۶,۰۰۰ دلار نقد به پیمانکاران داد و آنها نیز گفتند که روز بعد برای شروع کار برمی گردند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
چند ساعت بعد اما شوهر خانواده تصمیم گرفت خودش همه چیز را بررسی کند؛ پس به پشت بام و نیز زیر سقف رفت و گوشه‌گوشه بام را چک کرد که دید که همه چیز خوب است، نه اسفنجی بود و نه سستی. این زن می‌گوید آنجا بود که ما بسیار مشکوک شدیم و فورا به پیمانکاران زنگ زدیم تا کار را لغو کنیم و کل ودیعه‌ای که داده بودیم را پس بگیریم. پیمانکاری که به تلفن پاسخ داد گفت که پول دوشنبه چند هفته بعد، برگردانده خواهد شد، اما آن دوشنبه هرگز رخ نداد!
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
اکنون مشخص شده صدها تورنتویی دیگر در طرح کلاهبرداری مشابه‌ای گول خورده‌اند. یک مورد کاملا مشابه در همان زمان و فقط چند خیابان دورتر از محل زندگی این زن اتفاق افتاد. "جانی وو" در ماه اکتبر گفت: "آنها درب را زدند و گفتند هی، فکر می‌کنم ما یک راکون را روی سقف شما دیدیم". جانی می‌گوید از وی به طریق مشابه، ۱,۰۰۰ دلار کلاهبرداری شده است. در هر دو مورد مشخص شد که شرکت کلاهبردار اسمش "سقف و بنایی ام.بی" است. از آن زمان تاکنون اما علیرغم تلاش‌های متعدد مردم، رسانه‌ها و پلیس، آنها به این اتهامات پاسخ نداده‌اند. تنها آدرس آنها یک صندوق پستی در یک فروشگاه "یوپی‌اس" است، وب‌سایت آنها نیز حاوی نظرات جعلی مردم با عکس‌های سرقت شده از سایر شرکت‌های سقف‌سازی دیگر است.
این زن می‌گوید او و همسرش با پلیس تماس گرفتند. سرانجام یک کارآگاه به خانه آنها آمده و گفته که پیگیری خواهد کرد. اکنون این زن و شوهر می‌گویند خبری از کارآگاه پلیس ندارند: "پلیس گفت که باید یک بازپرس کلاهبرداری با من تماس بگیرد، اما هنوز هیچکسی با من تماس نگرفته و هیچ چیزی را پیگیری نکرده است".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

سخنگوی پلیس تورنتو تایید می‌کند که بازرسان این نیرو چندین شکایت مبنی بر فعالیت‌های کلاهبرداری مشابه دریافت کرده‌اند و افزوده: "تحقیقات فعال و در حال انجام است، ما همچنین در حال کار با آژانس‌های دیگر برای شناسایی و یافتن افراد مسئول در این کلاهبرداری هستیم". پلیس تورنتو نگفته که آیا قصد دارد یک هشدار عمومی به مردم بدهد تا بیشتر از این مورد کلاهبرداری قرار نگیرند یا خیر.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, November 21, 2022 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به