شرکت‌های مجری این طرح می‌گویند دولت ترودو با اینکه اعلان تخصیص بودجه می‌کند اما پولی نمی‌دهد
شرکت "استلانتیس" که مجری ساخت این مجموعه عظیم در جنوب غربی استان انتاریوست می‌گوید از امروز دوشنبه ساخت و ساز در سایت کارخانه باتری‌سازی اتومبیل "ویندزور" متوقف شده است.
شرکت‌های مجری این طرح می‌گویند دولت ترودو با اینکه اعلان تخصیص بودجه می‌کند اما پولی نمی‌دهد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
ساخت کارخانه عظیم باتری‌سازی اتومبیل در ویندزور متوقف شد؛ ترودو قول می‌دهد، عکس می‌گیرد اما پول نمی‌دهد
این شرکت در بیانیه‌ای گفت: "دولت فدرال کانادا آنچه را که توافق کرده انجام نمی‌دهد، بنابراین شرکت ما و شرکت «ال جی انرژی سولوشن»ساخت را متوقف کرده و طرح‌های اضطراری دریافت پول را آغاز خواهیم کرد". در بیانیه دیگری که شرکت استلانتیس امروز منتشر کرده آمده: "به سرعت، تمام ساخت و سازهای مربوط به تولید ماژول باتری در سایت ویندزور متوقف شده است". اخبار مربوط به توقف احتمالی این پروژه پس از آن منتشر شد که روزنامه "تورنتو استار" روز جمعه گزارش داد که اگر دولت‌های استانی و فدرال بودجه خود را افزایش ندهند، استلانتیس ممکن است طرح‌های کارخانه ویندزور را لغو کند. این اولین طرح از دو طرح باتری خودرو در استان انتاریوست که هر دو کارخانه‌های بزرگی هستند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این موضوع پس از آن مطرح می‌شود که شرکت فولکس واگن یارانه‌های سنگینی، به میزان ۱۳ میلیارد دلار، از سوی دولت فدرال کانادا برای ساخت یک واحد عظیم در "سنت‌توماس" دریافت کرده است. سنت‌توماس شهر کوچکی در جنوب شهر لندن در استان انتاریوست که در ۱۵۰ کیلومتری شرق ویندزور واقع شده است. ویندزور شهری چسبیده به شهر "دیترویت" آمریکا که بزرگ‌ترین مرکز تولید خودرو در آن کشور است، می‌باشد. در مجموع کل جنوب انتاریو در تبادل ساخت خودرو و قطعات آن با دو ایالت نیویورک و میشیگان آمریکاست.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"داگ فورد" نخست‌وزیر انتاریو در واکنش به این خبر امروز به خبرنگاران گفت که نگران شده و افزود: "این واقعا من را نگران می‌کند. می‌دانید، ما به دولت فدرال نیاز داریم که همانطور که برای فولکس واگن بودجه تخصیص دادند، اقدامات لازمه در این زمینه را نیز انجام دهند. ما ماه‌ها پیش، در واقع مدتی پیش، قراردادی را با استلانتیس در زمینه ساخت امضا کردیم، و دقیقا همان مبلغی را که به فولکس واگن دادیم، به آنها نیز دادیم. دولت فدرال کانادا باید پای میز مذاکره بیاید و حمایت خود را مانند همیشه نشان دهد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"ایرک کوسمیرچیک" نماینده ویندزور - تکومسه، شنبه گفته بود که مطمئن است ساخت و ساز ادامه خواهد یافت و افزوده بود: "من می‌خواهم به ساکنان جامعه خود اطمینان دهم که ما کاملا به این پروژه متعهد هستیم". وی تاکید کرد که جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و "کریستیا فریلند" وزیر دارایی دولت نیز در حال مذاکره برای دستیابی به توافق هستند. وی افزود: "همه می‌دانند، همه شرکا می‌دانند که این یک سرمایه‌گذاری برای یک نسل است و واقعا آینده بخش خودرو همین است. این آینده کانادا و جامعه ماست و می‌توانم به شما بگویم که همه شرکا کاملا به این پروژه متعهد هستند، هم به سرمایه‌گذاری در کارخانه باتری و هم به سرمایه‌گذاری در کارخانه مونتاژ ویندزور".

نگرانی شهر و شهردار
"درو دیلکنز" شهردار ویندزور در نامه‌ای که روز شنبه منتشر شد، گفت که انتظار دارد دولت فدرال به تعهدات خود عمل کند تا یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان جهان یک کارخانه باتری‌های برقی در شرق ویندزور بسازد. وی گفت از حقوق شهر خود دفاع می‌کند و به ساخت این واحد بزرگ تولید که برای شهر کار و رفاه به ارمغان می‌آورد پایبند است. بنظر می‌رسد همه طرف‌های ماجرا دولت ترودو را برای عدم وفا به قول‌هایش متهم می‌کنند. بودجه ساخت این کارخانه ۵ میلیارد دلار است که علاوه بر دولت فدرال کانادا و انتاریو که قول حداقل ۱ میلیارد دلار را داده بودند، بخشی از بودجه آن توسط دو شرکت خصوصی بدون وابستگی به هیچ کمپانی سازنده خودرو، ساخته و سپس تولید در آن آغاز می‌شود. شرکت ال جی انرژی سولوشن بخش انرژی شرکت غول و بزرگ ال‌جی است و استلانتیس برای بیش از ده شرکت خودروسازی مختلف قطعات تولید می‌کند. در حالیکه ساخت این پروژه تا میزان زیادی پیش رفته، ساخت پروژه باتری فولکس واگن که بزرگ‌ترین کارخانه باتری‌سازی این شرکت در جهان خواهد بود، هنوز آغاز نشده است.
 
دولت کانادا چه می‌گوید

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

فریلند روز دوشنبه گفت که او "مطمئن است" این "معامله" انجام خواهد شد، اما امیدوار است که استان انتاریو پول بیشتری پرداخت کند. او گفت: "در مورد استلانتیس، ما بسیار از این سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنیم و من کاملا مطمئن هستم که به توافقی دست خواهیم یافت. اما همچنین می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که منابع دولت فدرال بی‌نهایت نیست. ما روی انتاریو برای انجام سهمش حساب می‌کنیم و روی استلانتیس برای منطقی بودنش حساب می‌کنیم". فریلند در مورد اینکه چرا به قول پرداخت بودجه عمل نمی‌کند، چرا در حین ساخت و تامین مالی مذاکره نمی‌کند و اینکه چرا اکنون نظرش عوض شده، توضیحی نداد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, May 15, 2023 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به