بیشتر ونکووری‌ها وقتی سخن از غاز کانادایی به میان می‌آید به دو جبهه تقسیم می‌شوند: عشق و نفرت
هیئت مدیره پارک‌های ونکوور که اماکن‌اش جولانگاه صدها هزار غاز کانادایی‌ست، برای کنترل تعداد این غازها درخواست کمک کرده است.
بیشتر ونکووری‌ها وقتی سخن از غاز کانادایی به میان می‌آید به دو جبهه تقسیم می‌شوند: عشق و نفرت!
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
ونکوور از مردم در جنگ با غازهای کانادایی کمک خواست
اگر ونکووری هستید و یا به آنجا رفته باشید، غازهای کانادایی را در پارک‌های شهری و دیگر فضاهای چمن‌زار پخش شده در سراسر شهر می‌بینید که با عادتشان همراه با جوجه‌هایشان با خونسردی ترافیک را بند می‌آورند و نیم نگاهی چپ‌چپ یا راست راست یا مستقیم‌مستقیم به انسان‌ها و خودروها می‌اندازند، انگار نه انگار. آنها به جویدن علف‌های تازه و به جای گذاشتن خمیر سبز-سفید از مدفوع خود نیز معروف هستند، که باعث می‌شود بسیاری از صاحبان سگ‌ها مجبور شوند مدفوع آنها را نیز جمع کنند. به این وضعیت بیافزائید تعداد بسیار آنها را که هر ساله بیشتر و بیشتر هم می‌شوند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
هیئت مدیره پارک‌های ونکوور به خوبی می‌داند که جمعیت غازهای کانادایی در شهر در حال رشد است و آنها را یکی از "عائله‌مندترین و مشکل‌سازترین ساکنان شهر" می‌خواند. در حالی که غازها محبوب عکاسان و گردشگران هستند، شهر را نیز به چشم زیستگاه ایده‌آلی می‌نگرند که هیچ شکارچی طبیعی علیه آنها در آن وجود ندارد و آنها هر کاری می‌خواهند می‌کنند. به همین دلیل است که هیئت پارک‌ها و تفریحات ونکوور از مردم کمک می‌خواهد تا بتواند شاید تعداد آنها را در این بهار و تابستان کنترل کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
اکنون فصل لانه‌سازی غازهاست، بنابراین اگر غازی را تنها ببینید که هر روزه در یک نقطه نشسته، به راحتی می‌توانید بگوئید که آن نقطه لانه‌اش است. حالا هیئت مدیره پارک از شما می‌خواهد که محل این لانه‌ها را به آن‌ها اطلاع دهید تا این هیئت تخم‌های آنها را با تخم‌های هیئت جایگزین کند، زیرا از تخم‌ها هیئت غازی خارج نخواهد شد! این رویکردی جدید برای کنترل جمعیت غازهاست که توسط سازمان‌های حمایت از حیوانات مانند "اس‌پی‌سی‌ای" و "پتا" هم حمایت می‌شود. در حال حاضر چند صد هزار غاز کانادایی، استنلی پارک، خلیج انگلیسی و ساحل سانست، دریاچه قزل‌آلا، امتداد فالز کریک و باغ گیاه‌شناسی وان‌دوزن را قرق کرده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
درخواست بزرگ دیگر هیئت مدیره پارک‌ها از مردم برای کنترل تعداد غازها اینست: به آنها غذا ندهید. هیئت مدیره پارک‌ها در بیانیه‌ای گفت: "غذای غیرطبیعی نه تنها برای سلامتی آنها مضر است، بلکه باعث می‌شود این حیوان در مناطق پُرتردد و پارک‌هایی پُررفت و آمد مردمی تجمع کنند". علاوه بر این، تغذیه حیوانات وحشی، از جمله غازها، در تمام پارک‌ها و سواحل شهر ممنوع است و می‌تواند باعث جریمه تا ۵۰۰ دلاری شما شود.
هیئت مدیره پارک‌ها می‌گوید که همین الان نیز اینهمه تعداد بالای غازها مشکلات و مزاحمت‌های متعددی را بوجود می‌آورند، از جمله:

  • خوردن چمن‌ها و علف‌های جوان در چمن‌زارهای تازه بذر شده.
  • حفر سوراخ با منقار خود در اطراف سر آبپاش‌ها هنگام تلاش برای نوشیدن آب، که باعث خطرات زمین خوردن و آسیب به سیستم های آبیاری می‌شود.
  • باقی گذاشتن حجم وسیعی از فضولات در سواحل، مناطق پیک‌نیک، و زمین‌های ورزشی که ایجاد خطرات بهداشتی و سر خوردن را در پی دارد.
  • کثیف کردن استخرهای روباز، پارک‌های آبی و آبنماها.
  • و در طول فصل جفت‌گیری، تهاجمی شدن علیه همه چیز

 
و سرانجام هیئت مدیره پارک‌ها می‌گوید برای گزارش لانه غازها با تلفن ۳۱۱ تماس بگیرید یا به آدرس زیر ایمیل بزنید:

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

geese@vancouver.ca

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, April 24, 2022 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به