اکثر آمارها حاکی از آن است که بیشتر بچه‌های بومی امروزه در پرورشگاه‌ها نگهداری می‌شوند تا در مدارس
ترجمه ایران استار - دولت لیبرال قصد دارد قوانین جدید‌ فدرال در زمینه خدمات کودک و خانواده اقوام بومی کانادا را در سال جدید عوض کند.
"جین فیلپت"، وزیر خدمات بومیان می‌گوید: "سیستم رفاهی کودکان کانادا، بیش از یک قرن است که کودکان افراد‌ بومی را از خانواده‌های خود جدا می‌کند و اکنون این موضوع باید پایان یابد". او اضافه کرد که این تغییرات باید در قوانین سنتی کانادا، هر چه سریعتر صورت ‌گیرد. اکثر آمارها حاکی از آن است که بیشتر بچه‌های بومی امروزه در پرورشگاه‌ها نگهداری می‌شوند تا در مدارس!
Website Design
فیلپت گفت: "چیزی نزدیک به 80 درصد از بچه‌های بومی که به پرورشگاه فرستاده می‌شوند، بخاطر غفلت والدینشان از آنها گرفته شده‌اند، و استفاده از واژه غفلت وسیله‌ای است تا بچه‌ها را از والدینشان جدا کنند... کودکان و نوجوانانی که در پرورشگاه بزرگ می‌شوند عموما در معرض خطرات مختلفی از جمله زندان، قاچاق انسان، خودکشی و قتل هستند. این کودکان آسیب‌پذیر‌ترین افراد در کشور هستند. ما باید به آنها گوش فرا دهیم، زیرا در بین سر و صدا‌های زندگی روزمره صدای گریه‌های این کودکان به‌سختی قابل شنیدن است". فیلپت این اعلامیه را در کنار "پری بلگارد" رئیس مجمع بومیان کانادا، "ناتان اوباد"، رئیس"انیوت تاپیریت کاناتامی" و "کلمنت کارتیر"، رئيس شورای ملی "متیس" اعلام کرد.

این قانون برای همکاری با رهبران بومی است و بلگارد اظهار امیدواری کرده است که این اولین گام برای ترمیم سیستم ناقصی باشد که باعث از هم پاشیدن خانواده‌ها و بی‌سرپرستی کودکان گردیده است.
"بلگارد" گفت: "ما قصد داریم که کشور بهتر‌ی {برای همه} داشته باشیم و در این راه، این گام اول است... این موضوعی است که ما باید روی آن تمرکز کنیم به این امید که تعداد بچه‌های پرورشگاهی کمتر شوند".
طبق ارقام دولتی، کودکان بومی بیش از 50 درصد از بچه‌ها را در پروزشگاه‌ها به خود اختصاص می‌دهند و این گروه‌ بیشتر از گروه‌های دیگر با مشکلات مختلف روبرو هستند.
"بلگراد" گفت که قوانین جدید همکاری با اقوام بومی یک گام مهم در راستای اصلاح قوانین است. "اوباد"، آن را یک پیشرفت بی‌سابقه می‌داند که باعث می‌شود، عزت و رفاه خانواده‌ها و جوامع بومی برای نسل‌های آینده تضمین شود. "کارتیر" گفت که او معتقد است این قانون بهبود قابل توجهی در وضعیت بومیان ایجاد خواهد کرد. "فیلپت" و همه رهبران بومی امیدوارند که همه احزاب ازاین قانون حمایت کنند.

Date: Wednesday, December 5, 2018 - 19:00

درباره نویسنده

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignClassico Roma Luxtury

Share this with: ارسال این مطلب به