health-khatar-mahsolat-badansazi

سازمان غذا و داروی امریکا هشدار جدی می‌دهد اگر داروهای حاوی استروئید مصرف می‌کنید باید مصرف آن را متوقف نمایید

امروزه، در میان ورزشکاران، به خصوص در سنین جوانی، مصرف داروهای بدنسازی بسیار باب شده. داروهایی که به ظاهر همگی از طرف وزارت بهداشت مجوز گرفته‌اند و بسیاری از مردم گمان می‌کنند به این دلیل، دیگر مصرف آن خطری ندارد. متاسفانه در سال‌های اخیر، جوانان زیادی با آرزوی ساختن بدنی مطابق آرزوهایشان، جانشان را از دست دادهاند و تا زمانی که این وضعیت به شکل یک اپیدمی در نیاید، صدایش بلند نمی‌شود. حالا سازمان غذا و داروی امریکا هشدار می‌دهد، هشداری که شاید کمی دیر باشد و برای پدر و مادرها دشوار باشد تا بتوانند فرزندشان را به عدم مصرف این داروها قانع کنند اما بهرشکل اگر شما فرزندی دارید که در این شرایط است باید جدی‌تر به این داستان نگاه و برخورد کنید.
محققان هشدار می‌دهند داروهای بدنسازی ممکن است حاوی استروئیدها یا مواد مشابهی باشند که می‌توانند خطرات قابل توجهی برای مصرف کنندگان آن داشته باشند.
آنها هشدار می‌دهند مصرف داروهای بدنسازی با واکنش‌های خطرناکی نظیر آسیب به کلیه‌ها، حمله قلبی، سکته، لختگی خون در ریه‌ها و لخته شدن خون در عروق بدن مرتبط است.
این سازمان هشدار جدی می‌دهد اگر داروهای حاوی استروئید مصرف می‌کنید باید مصرف آن را متوقف نمایید.
آنها تاکید می‌کنند افرادی که از این داروها مصرف می‌کنند در صورت داشتن علائمی نظیر حالت تهوع، ضعف یا خستگی، تب، درد شکمی، درد در ناحیه قفسه سینه، تنگی نفس، زردشدن پوست صورت یا سفیدی چشم، یا ادرار قهوهای یا تغییررنگ یافته حتما به پزشک مراجعه نمایند.
پدرها، مادرها، بیشتر مراقب جوانانتان باشید.

Author: Iran Star

Category: Family

Sub-Category: Medical

Date: 3 هفته 3 روز قبل

For Country: Canada

Happened at: Canada

Share this with: ارسال این مطلب به