به ندرت اتفاق می‌افتد که سازمان ام‌آی ۵ انگلیس چنین توضیحاتی را فاش کند
سرویس اطلاعات امنیتی کانادا امروز جمعه اعلام کرد از عوامل دولت جمهوری اسلامی ایران که مردم داخل کانادا که علنا علیه رژیم صحبت می‌کنند را تحت نظر دارند و آنها را تهدید می‌کنند تا ساکت نمایند، آگاه است. این در حالی‌ست که اداره امنیت داخلی بریتانیا موسوم به "ام‌آی ۵" نیز می‌گوید از چنین تهدیداتی علیه شهروندان ایرانی ساکن انگلیس باخبر است.
بنظر می‌رسد این تهدیدات با بالا گرفتن تظاهرات در داخل ایران، بیشتر شده باشد. طی دو ماه گذشته و پس از مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، تظاهرکنندگان در ایران برای اعتراض به رژیم به خیابان‌ها آمده‌اند. به گزارش خبرگزاری فعالان حقوق بشر، سازمانی متشکل از فعالان ایرانی در نروژ، حداقل ۳۴۱ نفر در ارتباط با اعتراضات ایران کشته، بیش از ۱۵,۸۰۰ نفر بازداشت و ۳ نفر نیز به اعدام محکوم شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
آژانس‌های جاسوسی کانادا و انگلیس: در حال بررسی تهدیدات مرگ حکومت ایران علیه مخالفانش در خارج هستیم
"اریک بالسام" سخنگوی اداره امنیت و جاسوسی کانادا (موسوم به سی‌سِس) در بیانیه رسانه‌ای امروز گفت: "سازمان ما بر اساس اطلاعات معتبر، در حال بررسی فعالانه چندین تهدید جانی از سوی جمهوری اسلامی ایران علیه چندین ساکن کشور است. این فعالیت‌های خصمانه و مداخلات یک کشور خارجی علیه امنیت کانادا و کانادایی‌ها، حرکتی علیه ارزش‌های دموکراتیک و حاکمیت کاناداست و آن را تضعیف می‌کند". این اولین باری است که این آژانس تحقیقات متعددی در مورد آنچه که "تهدیدهای مرگبار علیه کانادایی‌ها و افراد مستقر در کانادا از ایران می‌نامد"، را تایید می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
دولت کانادا سال گذشته و پس از اینکه مقامات آمریکایی اتهاماتی در مورد طرح ادعایی ایران برای ربودن پنج نفر و بردن آنها به ایران که سه نفر آنها در کانادا بودند، را مطرح کرد، "الگوی ارعاب و مداخله خارجی" ایران را محکوم نمود. "رابرت مالی" فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: "تهدیدهای ایران همچنان ادامه دارد. ما می‌دانیم که توطئه‌های فعالی علیه آمریکایی‌ها، مقامات سابق و فعلی صورت گرفته و این چیزی است که ما در گفتن آن کاملا مصمم بوده‌ایم، که صرف نظر از هر گونه اختلافی بین خود آمریکایی‌ها، همه ما آمریکایی‌ها از هر آمریکایی دفاع می‌کنیم، چه او یک شهروند باشد و چه نظامی".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
دفتر "مارکو مندیچینو" وزیر ایمنی عمومی دولت فدرال کانادا نیز امروز گفت که "با هوشیاری، از حوادث جاری آگاه است". در بیانیه "الکساندر کوهن" سخنگوی مندیچینو آمده است: "ما از همه ابزارهایی که در اختیار داریم استفاده می‌کنیم و به همکاری نزدیک با متحدان و شرکای خود برای پاسخ به چنین رفتار غیرقانونی و غیرقابل قبولی از سوی کشورهای مستبد ادامه خواهیم داد". یکی از مهمترین این ارعاب مربوط به خانواده‌های داغدار پرواز اوکراینی می‌شود. اعضای برخی از این خانواده‌ها در کانادا بطور علنی و محکم از دولت ایران انتقاد کرده‌اند نیز به پلیس سلطنتی کانادا گزارش داده‌اند که هدف تهدید و ارعاب تهران قرار گرفته‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
اداره امنیت و جاسوسی کانادا در گزارش سالانه خود در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که به "تحقیق در گزارش‌های معتبر رسیده" که شامل "تهدیدات مرتبط با حکومت جمهوری اسلامی ایران" است، ادامه می‌دهد. این سازمان گفت که اگرچه نمی‌تواند در مورد موارد خاص اظهار نظر کند، اما از افرادی در کانادا که معتقدند مورد هدف ایران هستند می‌خواهد تا سریعا با پلیس سلطنتی تماس بگیرند و افزود که این اداره با شرکای داخلی و بین‌المللی و جامعه ایرانی - کانادایی کار می‌کند.

 
انگلیس: حکومت ایران تهدید می‌کند
رئیس اطلاعات داخلی بریتانیا روز چهارشنبه فاش کرد که بریتانیا با تهدید امنیتی بزرگی از سوی ایران، روسیه و چین مواجه است، که بریتانیا آنها را به استفاده از خشونت و ارعاب در خارج از کشور خودشان برای منافع خود متهم می‌کند. سازمان ام‌آی ۵ انگلیس که آژانس ضد جاسوسی داخلی بریتانیاست می‌گوید که سرویس اطلاعاتی ایران، مخالفان خارج از کشور را هدف قرار می‌دهد و آنها را "دشمنان رژیم می‌دانند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

مدیر کل این سازمان به نام "کن مک‌کالوم" گفت که ایران مسئول حداقل ۱۰ تهدید بالقوه برای ربودن یا کشتن افراد انگلیسی یا مستقر در بریتانیا در سال جاری است. وی افزود: "ایران مستقیما از طریق سرویس‌های اطلاعاتی تهاجمی خود، تهدیداتی علیه بریتانیایی‌ها را طرح می‌کند". وزیر امور خارجه انگلیس نیز همین هفته گذشته به رژیم ایران تصریح کرد که بریتانیا ارعاب یا تهدید جانی علیه روزنامه‌نگاران یا هر فردی که در بریتانیا زندگی می‌کند را تحمل نخواهد کرد. "دنیس هوراک" کاردار سابق کانادا در ایران نیز گفت که به ندرت اتفاق می‌افتد که سازمان ام‌آی ۵" چنین توضیحاتی را فاش کند، که می‌تواند نشان دهنده سطح نگرانی آژانس باشد.

پوشش کامل کانادا همراه با اعتراضات داخل ایران را اینجا بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, November 18, 2022 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به