داده‌ها نشان می‌دهد هر ثانیه بیش از ۲,۱۰۰ تماس خودکار مزاحم با کاربران تلفن در ایالات متحده برقرار می‌شود
طی اعلان قبلی "کمیسیون رادیو تلویزیون و ارتباطات از راه دور کانادا" (موسوم به سی‌آر‌تی‌سی) قانون جدید شناسایی تلفن تماس‌گیرنده برای مبارزه با موج تماس‌های هرزنامه و جعلی، از امروز باید توسط شرکت‌های مخابراتی کانادا اجرا گردد. پیشتر نیز حداقل دو بار درخواست مقابله سی‌آر‌تی‌سی با مزاحمان تلفنی به شرکت‌های مخابراتی داده شد که سی‌آر‌تی‌سی معتقد است عملکرد شرکت‌های مخابراتی کم و بیش موفق بوده است.
بر اساس اعلان امروز و بر خلاف آنچه قبلا اعلان شده بود، کنترل‌های کنونی کمتر از آن چیزی‌ست که همه مردم انتظارش را داشته و دارند. اعلان قبلی سی‌آر‌تی‌سی در کنترل مزاحم‌های تلفنی را اینجا بخوانید.
MADO Restaurant Cafe, Toronto Canada: Mississaga, YorkDale, DowntownGodwin Chan vote Richmond hill mayor 2022
 
از امروز قرار است مزاحم تلفنی کانادایی‌ها شناخته و کنترل شوند
سی‌آر‌تی‌سی در ۱۶ نوامبر امسال قوانین جدیدی را اعلان کرد که شرکت‌های تلفن را مجبور می‌کند تا کار بهتری برای شناسایی افرادی که تماس می‌گیرند انجام دهند تا به کاربرانی که مورد هدف تماس‌های تلفنی مزاحم بازاریابی هستند کمک کند. این کمیسیون در بیانیه‌ای خبری امروز سه‌شنبه خود اعلام کرد که شرکت‌های تلفن اکنون باید فناوری تشخیص بهتر شماره را به اجرا بگذارند. "ایان اسکات" رئیس این نهاد ۲۵ درصد از کل تماس‌های تلفنی در شبکه‌های تلفن همراه در کانادا تلفن‌های تهدید کننده یا بازاریابی هستند و با استناد به داده‌های ارتباطات فدرال ایالات متحده گفت: "حقیقت این است که آنها در پی پول و داده‌های حساس افراد سختکوش معمولی اجتماع هستند و بی‌امان تماس می‌گیرند. داده‌ها نشان می‌دهد هر ثانیه بیش از ۲,۱۰۰ تماس خودکار مزاحم با کاربران تلفن در ایالات متحده برقرار می‌شود.
Shabani-realestate-toronto-canadaVote David West Richmond Hill Mayor
فناوری که اکنون باید برای کاهش تلفن‌های جعلی استفاده شود بنام "هم‌خورده / تکانده شده" (STIR/SHAKEN) شناخته می‌شود که با استفاده از "توکن" کار می‌کند. در این روش تماس‌های تلفنی جعلی به طور کامل مسدود نمی‌شوند زیرا فقط روی تماس‌های شبکه تلفنی اینترنتی (IP) اجرا می‌شود که به کُند کم شدن این تماس‌ها می‌انجامد. اسکات گفت: "در این فناوری جدید شناسه تماس گیرنده به دریافت کننده تماس منتقل می‌شود تا تشخیص دهد که کدام تماس‌ها مشروع بوده و ارزش پاسخگویی دارد".
علاوه بر متمرکز روی تماس‌های تلفنی اینترنتی، برخی از شرکت‌های مخابراتی در حال حاضر در حال آزمایش فناوری هوش مصنوعی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تماس‌های تلفنی شبکه خود را که مشکوک به کلاهبرداری هستند فیلتر کنند. اسکات گفت شرکت "بل" در کانادا در حال آزمایش چنین سیستمی بوده و موفق شده بین ژوئیه ۲۰۲۰ تا اکتبر ۲۰۲۱ بیش از ۱.۱ بیلیون تماس مزاحم را در شبکه خود مسدود کند. در نهایت، قرار است این سیستم به نقطه‌ای برسد که در آن کاربران یک چراغ قرمز یا چراغ سبز را در کنار تماس‌های دریافتی ببینند: سبز برای تماس‌هایی که هویت تماس‌گیرنده تأیید شده و قرمز برای زمانی که تأیید نشده است.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, December 1, 2021 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website DesignCar Home Low rate insurance بیمه

Share this with: ارسال این مطلب به