پلیس سلطنتی کانادا که وظیفه بررسی حدود ۵۰ سرقت گله گاو در سال را به عهده دارد می‌گوید در سال گذشته با ۸۵ گله دزدی روبرو شده است
در صحنه‌هایی که یادآور غرب وحشی قدیم است، دزدان در نیمه شب گله‌های گاو را یکجا می‌دزدند و می‌روند، گاهی به مکان‌هایی بسیار دور که پیدا کردنشان غیرممکن می‌شود.
در حالی که گله‌های گاو در بازارها حراج می‌شوند، پلیس در میان حراجی‌ها بدنبال گاو‌های علامت‌دار دزدیده شده هستند. در بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوان گاوها علامت خورده‌اند و سیستم بازرسی از گاوهای دزدی وجود دارد اما چنین سیستمی در منیتوبا یا انتاریو وجود ندارد و این کار را بسیار سخت می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
بازگشت غرب وحشی قدیمی: سالانه ۵۰ گله گاو در فلات کانادا دزدیده می‌شوند
در پاییز گذشته ۸۵ گاو از جمله دو گاو نر ۹۰۰ کیلوگرمی، ۴ گاو ماده بزرگ و ۷۹ گوساله "جان مستون" دزدیده شد. او می‌گوید که در مجموع، این گاوها حداقل ۱۷۵,۰۰۰ دلار ارزش داشتند. مستون از مزرعه خود در نزدیکی "وستلاک" در آلبرتا می‌گوید: "چنین از دست دادنی، مانند یک ضربه کاملا ویرانگر است". این دومین باری است که گله وی را سارقان گاو یکضرب برده‌اند. ۹ سال پیش نیز ۲۱ راس گاو او را دزدیده بودند. این موضوع فقط منحصر به مستون نمی‌شود، در سال ۲۰۱۴ نیز ۱۰۰ گوساله از یکی از همسایگان او دزدیده شده که بر اساس گزارش پلیس سلطنتی کانادا هیچ یک از این دو مورد هرگز حل نشده‌اند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"بوچ هریس" بازرس دزدی پلیس که ۴۱ سال است برای محافظت از کشاورزان، مزرعه‌ها و خانه‌های حراج شده در برابر سرقت و کلاهبرداری کار می‌کند، می‌گوید: "گله دزدی در نیمه‌های شب، اتفاق می‌افتد، بیدار می‌شوید و می‌بینید طویله خالی‌ست". بازرسانی مانند هریس بررسی می‌کنند که علامت‌های زده شده روی گاوها با فروشنده آن گاوها مطابقت دارد یا خیر. او می‌گوید حدود ۴۵% از گاوهای آلبرتا دارای علامت هستند بطوریکه می‌توان آنها را ردیابی کرد، اما این ردیابی تا حراجی‌های دو یا سه استان آنطرف‌تر غیر ممکن است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بجز دزدی‌های بزرگ، دزدی‌های کوچک‌تر نیز وجود دارند که در آن مردم "یک یا دو راس" گاو را می‌برند تا سرش را ببرند، منجمد کنند و به‌تدریج بخورند. برخی دزدی‌های کوچک نیز سر از کشتارگاه‌ها و قصابی‌هایی در می‌آورند که گوشت گاو دزدیده شده را در بازار سیاه می‌فروشند. هریس می‌گوید با افزایش قیمت گوشت گاو، تجارت‌های کوچک هم حتی سودآورتر شده‌اند و می‌افزاید: "با روندی که اقتصاد امروز پیش می‌رود و با شرایط کووید و پس از آن، من فکر می‌کنم تعداد کمی از دزدی‌ها پیدا شوند در عین اینکه به نظر می‌رسد گزارش‌های دزدی‌ها هر سال افزایش می‌یابند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
پلیس سلطنتی کانادا که وظیفه بررسی حدود ۵۰ سرقت گله گاو در سال را به عهده دارد می‌گوید در سال گذشته با ۸۵ گله دزدی روبرو شده است. جان مستون امیدوار نیست که گاوهایش را پس بگیرد. اما او امیدوار است که پرونده او منجر به اجرای بهتر و تحقیقات دقیق‌تر شود. وی امیدوار است سیستم بازرسی علامت‌ها و نیز کشتارگاه‌ها و قصابی‌ها در سراسر کانادا کامپیوتری شوند و پلیس نیز مسئولیت بیشتر و بهتری را به عهده بگیرد.
 
آیا دزدان پیدا می‌شوند؟ حکم آنها چیست؟
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

"لیندسی اندرسون" افسر این نیرو می‌گوید: "این اتفاق بیشتر از آنچه فکر می‌کنیم رخ می‌دهد. ما فقط دو یا سه مورد از این دزدی‌ها را می‌توانیم در سال کشف کنیم". در سال ۲۰۲۰، "آندره" و "مونیکا ریبی"، دامدارانی از بخش روستایی "پریری رز" در استان "ساسکاچوان" به چندین فقره سرقت گاو، قاچاق گاو دزدیده شده، علامت‌گذاری متقلبانه گاوها و آسیب و اذیت حیوانات متهم شدند. این پرونده شامل ۲۹ گاو بود که از پنج مزرعه مختلف به سرقت رفته بودند. آنها در ژانویه ۲۰۲۲ به گناه خود اعتراف کردند تا حکم کمتری بگیرند و در نهایت آندره که یکی از اعضای سابق شورای شهر پریری رز بود، به ۶ ماه حبس مشروط و ۱۸ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. مونیکا به ۵,۰۰۰ دلار جریمه به علاوه ۲,۰۰۰ دلار هزینه اضافی برای قربانی کردن گاوها محکوم شد. آنها باید به صاحبان گاوهایی که گاوهایشان هرگز پیدا نشدند نیز باید غرامت می‌دادند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, July 23, 2023 - 07:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به