وست جت حدود ۲۸% از بازار داخلی کانادا را در اختیار دارد و خلبانانش در پی افزایش حقوق هستند
امروز پنجشنبه، شرکت "وست‌جت" مستقر در "کلگری" که مالک هواپیمایی وست‌جت و "سووپ" است، بیش از ۱۰۰ پرواز را پس از اینکه مذاکرات با اتحادیه خلبانان به "بن بست بحرانی" رسید، لغو کرد. خلبانان درخواست دریافت حقوق بیشتری دارند. برنامه‌های سفر هزاران مسافر کانادایی پیش از تعطیلات طولانی آخر ماه مه احتمالا خراب خواهد شد.
به‌روز رسانی: جمعه صبح اعلان شد که وست‌جت با اتحادیه خلبانان به توافق موقت رسیده تا پروازها لغو نشوند؛ اما هواپیمایی وست‌جت تاکید کرد که مسافران قبل از حرکت به سوی فرودگاه حتما وضعیت پرواز و نیز اعتصاب خلبانان را چک کنند زیرا امکان لغو پرواز و شکست توافق وجود دارد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
بیش از ۱۰۰ پرواز وست‌جت و سووپ از امروز لغو شد زیرا خلبانان از فردا اعتصاب می‌کنند
به گزارش سرویس جهانی ردیابی پروازها، تا اوایل عصر پنجشنبه، این شرکت ۱۱۱ پرواز یا ۳۱% از پروازهای برنامه‌ریزی شده روزش را لغو کرده است. اکثریت قریب به اتفاق این پروازها از شهر کلگری یا تورنتو بودند که تا لندن، لاس‌وگاس، بارسلونا و ساسکاتون می‌رفتند. مسافران می‌گویند ایمیل‌هایی مبنی بر توقف کار این شرکت در حین اعتصاب خلبانانش دریافت کرده‌اند که می‌گوید آنها ممکن است با تغییر در برنامه سفر خود روبرو شوند و "ممکن است" مسافران مستحق دریافت غرامت شوند. در ادامه این ایمیل آمده: "در صورت نیاز، ترتیبات سفر جایگزینی به شما ارائه می‌شود"، اگرچه تاکنون هیچ پرواز جایگزینی معرفی نشده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
از عصر پنجشنبه، ۲۹ پرواز یا ۸% از پروازهای برنامه‌ریزی شده روز جمعه نیز لغو شده و مسافران اکنون نمی‌توانند تا روز سه‌شنبه برای سفرهای خود با هواپیمایی در مسیرهای اصلی مانند کلگری - ونکوور و تورنتو - کلگری بطور آنلاین جای خود را ررزو کنند. این شرکت هواپیمایی گفت که به خدمات منطقه‌ای خود از جمله ۴۷ هواپیمای خود در دو شرکت کوچک تحت نامش به نام "وست‌جت آنکور" و "وست‌جت لینک" که عمدتا شهر کلگری را با شهرهای کوچک‌تر دیگر کانادا به ویژه در دو استان بریتیش کلمبیا و آلبرتا متصل می‌کند، ادامه خواهد داد. خلبانان این دو شرکت جزو خلبانان اعتصابی نیستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
این شرکت هواپیمایی به مسافران توصیه کرده که "حتما" قبل از رفتن به سوی فرودگاه وضعیت پرواز خود را بررسی کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت پرواز و تغییرات سفرشان به وب‌سایت به روزرسانی شده این شرکت یا وب‌سایت سووپ (swoop) مراجعه کنند. حدود ۱,۸۰۰ خلبان در شرکت هواپیمایی وست‌جت و زیرمجموعه آن یعنی سووپ از ساعت ۳ بامداد صبح روز جمعه اعتصاب خود را آغاز می‌کنند. این اعتصاب پس از اعلام اعتصاب انجمن خلبانان خطوط هوایی وست‌جت که روز دوشنبه اعلان شد صورت می‌گیرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"الکسیس فون هونزبروک" مدیر عامل این شرکت اواخر بعدازظهر پنجشنبه گفت که شرکت وست‌جت و اتحادیه خلبانان "هنوز به طور قابل توجهی از هم دور هستند" اما خاطرنشان کرد که علیرغم "بن بست" موجود، مذاکرات بین آنها تا طی شب تا ساعت ۳ بامداد روز پنجشنبه بر سر میز مذاکره ادامه داشته است. از سوی دیگر اتحادیه خلبانان می‌گوید: "ما اساسا به آنها اعلام کردیم که از فردا صبح ساعت ۳ صبح همه خلبانان را تعطیل کرده و اعتصاب را آغاز می‌کنیم اگر توافق اولیه حاصل نشود".
 
دولت هم درگیر شد
الکسیس گفت که میانجی اصلی بین این شرکت و اتحادیه، دولت فدرال کاناداست که همراه با دو طرف ماجرا به هتلی در نزدیکی فرودگاه تورنتو رفته‌اند تا به توافق برسند. این در حالی‌ست که "سیموس اوریگان" وزیر کار کانادا می‌گوید که توافق احتمالا "نزدیک" است. مدیر عامل شرکت می‌گوید که "بطور بسیار منظمی" با "جری شوارتز" رئیس و مالک شرکت در تماس است تا بتواند توافق خوبی را رقم بزند. جری شرکت "اونکس" که مالک وست‌جت بود را در دسامبر ۲۰۱۹ خریداری کرد.
 
اطلاعات جانبی بیشتری در مورد صنعت هواپیمایی کانادا
به گفته شرکت داده هوانوردی "سیریوم"، وست‌جت با بیش از ۴,۰۰۰ پرواز در طی هفت روز آینده، ۲۸% از بازار داخلی کانادا را در اختیار دارد در حالی که "ایر کانادا" ۴۷% بازار کانادا را پوشش می‌دهد.
در سال ۱۹۹۸، یک اعتصاب ۱۳ روزه خلبانان در ایر کانادا باعث توقف روزانه ۶۵۰ پرواز و ۶۰,۰۰۰ مسافر شد که هزینه‌ای معادل ۱۳۳ میلیون دلار برای شرکت به همراه داشت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


وست جت و سووپ ۱۳۰ هواپیمای ۷۳۷ با بدنه باریک و هفت هواپیمای پهن پیکر ۷۸۷ دریم لاینر دارند که در صورت اعتصاب کلیه این هواپیماها از حرکت باز خواهند ایستاد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, May 18, 2023 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به