بیشتر خطوط هواپیمایی نرخ‌های خود را هنوز متناسب با افزایش قیمت نفت بالا نبرده‌اند و فقط این شاخص نیست که در حال گران شدن است
کارشناسان صنعت گردشگری کانادا می‌گویند: "همین الان بلیت مسافرت خود را بخرید"، زیرا انتظار می‌رود بلیت پرواز شما به زودی به دلیل بالا رفتن قیمت نفت افزایش یابد. این متخصصان می‌گویند بیشتر خطوط هواپیمایی نرخ‌های خود را هنوز متناسب با افزایش قیمت نفت بالا نبرده‌اند و فقط این شاخص نیست که در حال گران شدن است.
قیمت همه نوع سوخت، از گازوئیل تا بنزین تا سوخت جت، همگی طی چند هفته گذشته در سرتاسر کشور و نیز دنیا افزایش یافته و زندگی روزمره کانادایی‌ها و دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
توصیه‌های لازمه امروز: مسافران بجنبند که مسافرت در حال گران شدن است
به گفته کارشناسان، هزینه‌های بالای سوخت علاوه بر رفت و آمد روزانه شما، هزینه‌های سرسام‌آوری را نیز به بلیت هواپیما تا دیگر عوامل مسافرتی شما می‌افزاید. "ریچارد واندرلوبه"، رئیس "تریپ سنترال" می‌گوید: "سوخت یک عامل اصلی در ساختار هزینه خطوط هوایی است، بنابراین همیشه تأثیر دارد. در همه جای دنیا و روی همه پروازها". به گفته "مارک دیوید سیدل" از دانشکده بازرگانی "سادر" دانشگاه بریتیش کلمبیا، برای اطمینان از اینکه بلیطی که می‌خرید واقعاً ارزش پول شما را دارد، مهم است که شرایطش را دقیق بررسی کنید، از جمله "سیاست و روش‌های بازپرداخت وجه پرداختی" را.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
بهترین زمان برای رزرو و خرید بلیت چه زمانی است؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
به گفته واندرلوبه رزرو زودهنگام بلیت مناسبترین راه است و می‌افزاید: "اغلب، شما می‌توانید با کمی بررسی بلیت مسافرت بعدی خود را ماه‌ها زودتر رزرو کنید. نه، بازی‌بازی نکنید و منتظر نشوید تا ببینید چه اتفاقی می‌افتد، برعکس بدانید وقت صرف کردن بیشتر احتمالا در حال حاضر ایده خوبی نیست". "دیوید گیلن"، مدیر مطالعات حمل و نقل دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز توصیه می‌کند که زودتر بلیط بخرید. گیلن همچنین استاد دانشکده بازرگانی سادر نیز هست و می‌گوید: "پس به هر طریقی، بلیت بخرید و مطمئن شوید که قیمت آنرا قفل می‌کنید تا بالا نرود. بسیاری از شرکت‌ها هواپیمایی برای زمان‌هایی که قیمت‌ها بالا و پایین می‌روند سیاست‌هایی دارند که بهتر است آنها را از پیش بدانید تا شاید لازم باشد بتوانید در صورت سقوط غیر منتظره قیمت بلیت، مابه‌التفاوت را پس بگیرید".
 
کجا برویم؟
گیلن می‌گوید: "سفرهای نزدیک‌تر به خانه، مقرون به صرفه‌تر خواهد بود زیرا قیمت بلیت اغلب متغیری از مسافت نیز هست. در ضمن بلیت سفر هوایی شما تنها یکی از مؤلفه‌های سفر است، خودروی کرایه‌ای و محل اقامت شما از دیگر مولفه‌ها هستند و هر دوی این مولفه‌ها مثلا در اروپا و آمریکا بیشتر از کانادا گران شده‌اند". وی می‌افزاید شاید برای صرف کمترین هزینه، اکنون رفتن به مکان‌های نزدیکتر بهتر باشد.
 
هجوم مشتریان بیشتر، بلیط‌های گران‌تر
به گفته واندرلوبه هرساله با نزدیک شدن به پایان ژانویه، تقاضای بیشتری برای مسافرت در ماه‌های مارچ و جولای آغاز می‌شود و می‌افزاید: "امسال اومیکرون این تقاضاها را به میزان زیادی کاهش داد اما اکنون با کاهش الزامات تست کرونا در بازگشت به کانادا و نیز کاهش محدودیت‌ها کرونا در کشور تقاضاها بالا رفته و روند خروج از وضعیت کرونا روز به روز بیشتر به سمت برداشته شدن می‌رود".
خطوط هواپیمایی "ایرترنزت" بعلت کرونا ۳۰ درصد از پروازهای ژانویه خود را لغو کرد و باعث زیان خالص ۱۱۴ میلیون دلاری در سه ماهه منتهی به ۳۱ ژانویه شد که ۸۹ درصد نسبت به ضرر سال قبل کاهش داشت. اما اکنون شرکت‌ها دیگر پروازهای خود را لغو نمی‌کنند و البته هنوز پروازهای زیادی را نیز نیافزوده‌اند در حالیکه تعداد مسافران بیشتر و بیشتر می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

واندرلوبه می‌گوید که پروازهای جدید نیز با بحران افزایش قیمت بنزین مواجه هستند. خطوط هوایی "دلتا"، قیمت سوخت خود را از سال گذشته شروع به بالا بردن کرده و در سه ماهه دسامبر ۲۰۲۱، این شرکت هواپیمایی شاهد افزایش ۵۵ میلیون دلاری نسبت به سه ماهه سپتامبر ۲۰۲۱ بود. اما اکثر خطوط هوایی در واکنش به افزایش هزینه سوخت در حال حاضر، قیمت‌هایشان را افزایش نداده‌اند یا تغییراتی در سیستم خود ایجاد نکرده‌اند. اما این موضوع احتمالا خیلی زود تغییر خواهد کرد، و البته رزرو بلیت توسط مسافران نیز در حال اضافه شدن بصورت انبوه است.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, March 12, 2022 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به