عوامل متعددی از جمله فصلی بودن، درگیری‌های ژئوپلیتیکی، عرضه و تقاضا و تغییرات آب و هوایی قیمت‌ها را تغییر می‌دهد
رانندگانی که امیدوار به ارزان‌تر بودن بنزین هستند، می‌توانند پس از کاهش قیمت در پمپ بنزین‌های سراسر کانادا، از امروز پنجشنبه بنزین را بطور میانگین لیتری ۱۴۳ سنت بزنند.
همچنان قیمت بنزین در بریتیش کلمبیا بالاترین و در آلبرتا پایین‌ترین است که البته اینبار قیمت بنزین در آلبرتا از همخوانی با دیگر نقاط کانادا سر باز زده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
قیمت بنزین در سرتاسر کانادا کاهش یافته، اما چه زمانی دوباره بالا می‌رود؟
"کریستین داربلز" مدیر ارشد امور عمومی در "نشنال سی‌ای‌ای" امروز گفت که میانگین قیمت بنزین از ماه گذشته تاکنون حدود ۳۰ سنت کاهش یافته، اما هنوز به اندازه میانگین ۱۳۶.۵ سنت در ۹ دسامبر ۲۰۲۱ نرسیده است. وی افزود که قیمت بنزین تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله فصلی بودن، درگیری‌های ژئوپلیتیکی، عرضه و تقاضا و تغییرات آب و هوایی تغییر می‌کند و تغییر کرده، و ادامه داد که انتظار دارد قیمت بنزین همچنان در چند هفته آینده نسبتا پایین بماند، اما ماندگار نیست.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
او گفت قیمت‌ها قطعا به دلیل افزایش تقاضا در نزدیکی کریسمس دوباره افزایش خواهد یافت و افزود: "ما در واقع به تعطیلات نزدیک می‌شویم و این یعنی افزایش تقاضا، و افزایش تقاضا یعنی افزایش قیمت‌ها. اگر شاهد افزایش مجدد قیمت بنزین باشیم، در حوالی چند هفته کریسمس تا تعطیلات سال نوی میلادی خواهد بود و من پیش‌بینی می‌کنم که خیلی زیاد نباشد. البته افت و آرامش کنونی در قیمت بنزین نیز بنا به آنچه اخیرا شاهد بوده‌ایم کوتاه مدت خواهد بود".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در میان تمام این کاهش‌ها اما آلبرتا تنها استانی‌ست که شاهد افزایش قیمت است بطوریکه قیمت‌ها از ۱۳۲ سنت در روز چهارشنبه به ۱۳۳ سنت در روز پنجشنبه افزایش یافت. دولت آلبرتا اخیرا با اعلان تعلیق جمع‌آوری مالیات سوخت استانی بر بنزین و گازوئیل از اول ژانویه تا ۳۰ ژوئن سال آینده، معافیت موقت مالیات بر بنزین را معرفی کرد. در اول اکتبر، این استان اعلام کرد که مالیات ۴.۵ سنتی برای هر لیتر را مجددا اعمال خواهد کرد که هنوز با ۱۳ سنت همیشگی فاصله زیادی دارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
قیمت بنزین در انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا و دیگر نقاط
بر اساس ردیاب قیمت بنزین این شرکت، متوسط نرخ آن از حدود لیتری ۱۷۳ سنت در دو هفته پیش در استان انتاریو اکنون به حدود متوسط ۱۴۰ سنت در روز چهارشنبه کاهش یافته و برخی از پمپ‌ها امروز پنجشنبه قیمت ۱۳۶ را نشان می‌دادند. دولت انتاریو گفت که قصد دارد قوانینی را ارائه کند که معافیت مالیاتی را که قیمت بنزین در استان را به میزان ۵.۷ سنت در لیتر کاهش می‌دهد تا پایان سال ۲۰۲۳ باقی بماند. این کاهش ابتدا در اول جولای اجرایی شد و در ابتدا قرار بود در آخر دسامبر امسال منقضی شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


در کبک، قیمت‌ها از حدود لیتری ۱۵۴ سنت در یک روز قبل و ۱۸۳ سنت در یک ماه قبل به ۱۵۱ سنت کاهش یافته است. قیمت بنزین در بریتیش کلمبیا نیز از ۱۶۰ سنت در روز قبل و ۱۹۱ سنت در یک ماه قبل، اکنون به لیتری ۱۵۸ سنت رسیده است. در ساسکاچوان، قیمت‌ها اندکی کاهش یافت و به ۱۴۶ سنت رسید، در حالی که قیمت منیتوبا کمتر از یک سنت کاهش یافت و به ۱۵۲ سنت رسید.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, December 8, 2022 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به