امسال جشنواره بابانوئل در تورنتو و مونترال و شرق کانادا در هوای ۱۵ درجه‌ای و روی چمن برگزار شده و می‌شود
جمعه گذشته دما در چندین محله جنوبی در غرب کانادا دو رقمی شد. در کلگری در ظهر ۱۲ درجه سانتیگراد ثبت شد که تنها چند ساعت بعد از آن با وزش بادهای شدید حدود ۱۰ درجه کاهش یافت.
این در حالی‌ست که بابانوئل یا "سانتا کلاز" امسال در بخش وسیعی از کانادا بدون برف و حتی با دمای بالای ده درجه ظاهر شده و لباس گرمش دیگر با وضعیت آب و هوایی همخوانی ندارد. امسال جشنواره بابانوئل در تورنتو و مونترال و شرق کانادا در هوای ۱۵ درجه‌ای و روی چمن برگزار شده و می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
هو هو هو هو؛ ظهور بابانوئل امسال با دمای ۱۵ درجه‌ای بدون برف و افت ۳۰ درجه‌ای دما
در کلگری جهت باد تا ساعت ۲ بعدازظهر از جنوب غربی با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت به سمت شمال با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت تغییر کرد و باعث این کاهش ده درجه‌ای دما شد. این نمایشی‌ست در مقیاس کوچک از آنچه در سراسر غرب کانادا در هفته آینده اتفاق خواهد افتاد. اکنون طبق پیش‌بینی‌ها بخش‌هایی از کانادا که در همین ابتدای ماه دسامبر با کاهش دمای ۳۰ درجه‌ای دما از گرمای زیاد به سرما مواجه خواهند شد. برای مثال همین کلگری تا اواسط هفته آینده دمایش به منفی ۲۰ درجه می‌رسد زیرا یک جبهه هوای سرد بطور قیفی شکلی هوای قطب شمال را به منطقه می‌آورد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
از نظر تاریخی هر دو شهر کلگری و ادمونتون شاهد بیشترین کاهش دمای هفتگی در نوامبر در سال ۱۹۰۰ بودند و این رکورد همچنان باقی خواهد ماند و تغییرات دمای کنونی آن رکورد را نخواهد شکست. اما سرمای هفته آینده همچنان می‌تواند تاریخی باشد و به طور بالقوه تبدیل به دومین یا سومین هوای سرد در نوامبر در تاریخ شود اگرچه از لحاظ تاریخی و جغرافیایی، این نوع درجه حرارت، به خصوص در بخش‌هایی از آلبرتا، به دلیل نزدیکی به رشته کوه‌های راکی و قطب شمال بی‌سابقه نیست.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
جریان هوای سریع که این تغییرات سریع هوا را بدنبال خود می‌آورد اکنون جای خود را به یک فرورفتگی در این منطقه داده بطوریکه هوای گرم تا تقریبا قطب شمال بالا رفته است، اینجاست که همه چیز کمی از حالت عادی خارج شده و لباس گرم سانتا را برایش بسیار بسیار گرم کرده است. "کوین مکی" هواشناس شبکه آب و هوا توضیح می‌دهد که این هوا از سمت اقیانوس آرام به سمت قطب شمال نفوذ کرده و از بالا به پایین سرریز نموده است. او می‌گوید: "این اتفاق در این زمان تاریخی است. هفته آینده، گرمای این قسمت از کانادا به سرعت افت می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
تنها رویداد قابل مقایسه با امسال در سال ۲۰۰۶ اتفاق افتاده که در آن طی روندی مشابه هوای سرد غیرعادی از یوکان خارج شد و گرما جای آن را گرفت. این گرما سپس به سوی مرکز کانادا پایین آمد اما سرانجام آب و هوای فصلی سرد جایگزین نهایی همه این گرماها شد. سرعت این جایگزینی در آن سال باعث کاهش دمای روز کلگری از ۱۷.۸ درجه سانتیگراد به منهای ۲۴.۴ درجه سانتیگراد در یک هفته گشت. اکنون قرار است این تغییرات برای این منطقه به بیش از ۳۰ درجه سانتی‌گراد برسد.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, November 27, 2022 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به